خانه » پزشکی و سلامت » آیا چپ دست ها باهوش ترند؟ | تفاوت شخصیتی چپ دست ها با راست دست ها

آیا چپ دست ها باهوش ترند؟ | تفاوت شخصیتی چپ دست ها با راست دست ها

آیا واقعا چپ دست ها باهوش هستند؟ چپ دست ها چه تفاوت شخصیتی با راست دست ها دارند؟

شاید برای بسیاری از شما جای سوال باشد که واقعا چپ دست ها چه تفاوت هایی با راست دست ها دارند و یا اینکه واقعا چپ دست ها باهوش تر از راست دست ها هستند؟ در این نوشته از مجله دلنا می‌خواهیم شما را با حقیقت ماجرا آشنا کنیم. دلایلی که در این مقاله ارائه خواهد شد کاملا منطقی و اثبات شده بوده و طی تحقیقاتی که دانشمندان بر روی افراد چپ دست انجام داده‌اند به دست آمده اند.

 

دلایل دست چپ بودن

دلایل دست چپ بودن

 

آیا واقعا چپ دست ها باهوش تر هستند؟

به منظور دستیابی به حقیقت ماجرا تحقیقات زیادی صورت گرفته است و نتایج این تحقیقات در نشریه فرونترز به چاپ رسیده است. نتایج این تحقیقات نشان می دهد که ۱۰ الی ۱۳ درصد آمریکایی‌ها چپ دست هستند و این افراد کسانی بودند که نیمکره راست مغزشان بیشتر از نیمکره چپ شان رشد یافته بود و همانطور که میدانید نیمکره راست مغز کنترل قسمت چپ بدن را بر عهده دارد.

بنابراین دلیل اصلی چپ دست شدن افراد رشد بیشتر نیمکره راست نسبت به نیمکره چپ است و نیمکره راست مغز مسئول کنترل تخیلات انسان و و برای فضاسازی و هنرهای تجسمی کمک زیادی به انسان می نماید. علاوه بر این قسمت جسم‌ پینه‌ای مغز، بخشی از مغز که دو نیم‌کره‌ی راست و چپ را به هم مرتبط می‌سازد، در بخشی از افراد چپ‌دست بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین نیم‌کره‌های چپ و راست در این افراد اتصالی قوی‌تر دارند و در نتیجه مغز قادر به پردازش اطلاعات بیشتری خواهد بود. 

پس می توان گفت از دلایل مهمی که باعث شده افراد جپ‌دست در حوزه‌ی کاری خود به افرادی مشهور و معروف مبدل شوند این است که این افراد مغز توسعه یافته‌تری نسبت به راست دست ها دارند. افراد زیادی را می توان مثال زد به عنوان مثال موسیقی‌دان‌ها، هنرمندان، معمار‌ها و بازیکنان شطرنج که چپ‌دست هستند، افراد مفق تری هستند.

 

افراد معروفی که چپ دست بوده اند؟

از نمونه بارز کسی که چپ دست بوده و از شهرت جهانی نیز برخوردار بوده میتوان به لئوناردو داوینچی اشاره نمود، این نقاش، مجسمه ساز و معمار جهانی فردی بوده که دارای آثار زیادی از خود برجای گذاشته است.

اگر بخواهیم ورزشکاران معروف چپ دست را نیز مثال بزنیم می توانیم به مارادونا ستارهجهانی  فوتبال و همچنین مک آنرو قهرمان جهانی تنیس اشاره نمود.

چپ دست ها استعداد بسیار بالایی در موفقیت در رشته های ورزشی را دارد و در ورزش هایی مانند تنیس روی میز ، بدمینتون، بوکس، کاراته و شمشیربازی می توانند  فعالیت خوبی داشته باشند و به موفقیت چشمگیری برسند.

هنر و خلاقیت چپ دست ها بالاتر از راست دست ها است. آنها جالب تر و پیچیده تر فکر می کنند و معمولا در یک گروه از دوستان، ایده های بهتری به سرشان می زند. جالب است بدانید مطالعه های انجام شده پی برده اند که چپ دست ها در انتخاب یک کار و روش، کمتر به نقاط منفی آن فکر می کنند و به همین خاطر قدرت ایده پردازی و خلاقیت آنها بالاتر است.

از مشاهیر چپ دست دارای شهرت جهانی می توان به انیشتن اشاره نمود که توانایی بسیاری در حل مسائل ریاضی داشته، بر طبق نتایج منتشر شده چپ‌دست‌ها عملکرد به مراتب بهتری در حل مسائل پیچیده‌‌تر ریاضی داشتند. این الگو به خصوص در بین چپ‌دست‌های مرد نوجوان قوی‌تر ظاهر شده است. در طرف مقابل در حل مسائل ساده نظیر انجام عملیات‌های پایه‌ی ریاضی تفاوتی بین راست‌دست‌ها و چپ‌دست‌ها مشاهده نمی‌شود.

 

آیا خوشحال باشم که چپ دست شدم؟

با توجه به گفته هایی که در این مقاله ارائه شد و مثال هایی که از مشاهیر معروف چپ دست برای شما ارائه شد حتما به این نتیجه رسیده اید که چپ دست بودن شما کاملا به نفع شماست و می تواند در آینده شما را موفق کند. البته به شرطی که به درستی از آن استفاده کرده و در رشته های کاری و زمینه هایی که واقعا به آن علاقه دارید، فعالیت نمایید.

تفاوت چپ دست ها با راست دست ها


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved