خانه » بیوگرافی » بیوگرافی و عکسهای الهام اصغری شناگر رکورد دار گینس

بیوگرافی و عکسهای الهام اصغری شناگر رکورد دار گینس

بیوگرافی و عکسهای الهام اصغری شناگر رکوردار گینس

در این مطلب بیوگرافی و عکسهای الهام اصغری شناگر زن ایرانی که رکورد گینس را امسال به نام خودش و کشورمان ثبت کرد را قرار دادیم که در ادامه مطلب میتوانید ملاحظه فرمایید

بیوگرافی الهام اصغری شناگر

الهام‌السادات اصغری شناگر اهل ایران است که در سن ۲۶ سالگی با طی مسیر رفت و برگشت ۱۲ کیلومتری منطقه مرزگاه تا چیلک در ساحل شهر نوشهر کنار دریای خزر و در مدت ۵ ساعت حد نصاب جدیدی در رشته آب‌های آزاد ثبت کرد. او از ۵ سالگی شنا را آغاز کرد و در سال ۱۳۸۷ دانشجوی مقطع فوق دیپلم حسابداری بود.

الهام‌السادات اصغری در حرکتی نمادین و در پروژه‌ای مشترک با دانیال توحیدی قهرمان قایقرانی، با شنا در مسیر ۱۰ کیلومتری از تالاب میانکاله مازندران در حمایت از محیط زیست و فوک خزری، این مسیر را به تنهایی طی کرد و مشعل و نماد این حرکت نمادین را در بندر آشوراده بندر ترکمن استان گلستان به دست دانیال توحیدی سپرد، تا وی نیز با پارو زنی و طی مسیر ۱۰۰۰ کیلومتری ساحل خزر با کایاک یک نفره، مشعل را به قهرمانان سایر کشورهای حاشیه خزر تحویل دهد.

‎ الهام‌السادات اصغری شناگر تهرانی در بوشهر نام خود را در کتاب رکوردهای جهان گینس ثبت کرد. او توانست سه ساعت با حجاب اسلامی و دستان بسته شنا کند. ‎ الهام‌السادات اصغری شناگر ۳۵ ساله تهرانی که سال‌ها قصد داشت رکورد شنای خود را در کتاب رکورد‌های جهان ثبت کند و برای این موضوع سفر‌هایی به کشور‌های ترکیه و امارات داشت در نهایت توانست با حضور در شهر بوشهر رکوردش را به نام ایران و بوشهر در کتاب رکورد‌های جهان ثبت کند. این بانوی ایرانی با پوشش اسلامی ۳ ساعت با دستان بسته شنا کرد و رکوردی که در اختیار مرد ایتالیایی به ‌نام “”«پائلو کارزری»””بود را شکست. ‎شنا با دست‌های بسته، ۱۰ سالی است توسط مرد ایتالیایی، با مایوی اسلیپ در گینس به ثبت رسیده است. ‎

الهام اصغری دختر ایرانی شناگر توانست با لباس اسلامی رکورد شنا را در کتاب های رکوردهای گینس به ثبت برساند.

الهام اصغری در شنا با حجاب اسلامی رکورد زد و دستان بسته سوژه غوغایی دنیای ورزش شده هست. الهام اصغری شناگر کشورمون رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرده هست .این ورزشکار کشورمون قبلا نیز رکوردی را به نام خود ثبت کرده بود.

به فاصله سه سال از جنجال هاي مطرح ترین دختر شناگر ایرانی او باز هم خبرساز شد.الهام اصغری حالا رکورد ارزشمندی زده و هیچکس نمیتواند آن را انکار کند.

سه سال پیش الهام سوژه داغی برای رسانه ها بود.

یک دسته از رسانه ها از رکورد جهانی او در اساس شنا کردن در آب هاي آرام می‌گفتند ویک دسته دیگر به شدت بابت این که این رکورد وجود خارجی ندارد به این دختر شناگرتاختند و از او انتقاد کردند.

الهام که اکنون ۳۵ ساله هست ادعا کرد که با طی مسیر رفت و برگشت ۱۲ کیلومتری منطقه مرزگاه تا چیلک در ساحل شهر نوشهر کنار دریای خزر و در مدت ۵ ساعت حد نصاب جدیدی در رشته آب‌هاي آزاد ثبت کرده است اما بررسی‌هاي بعدی نشان داد که چنین رکوردی ثبت نشده هست. اینکار او باعث جنجال رسانه‌اي گسترده اي شد.

چند سال گذشت و نام الهام اصغری بار دیگر در رسانه ها مطرح شده هست. بدون دروغ و بدون جنجال او اینبار در بوشهر دست به کار بزرگی زده هست.رکورد قبلی و ادعای شده قبلی او هرگز ثبت نشد اما این یکی خیلی فرق می‌کند. او بالاخره به آرزویش رسید و نامش به کتاب رکوردهای گینس راه یافت. چگونه؟ با شنا کردن با دست هاي بسته!

او توانست سه ساعت با حجاب اسلامی و دستان بسته شنا کند. رکورد بسیار ارزشمند او به زودی وارد کتاب رکوردهای گینس خواهد شد.اما این رکورد ارزشمند و اینکار بزرگ بازتاب چندانی در مطبوعات و رسانه ها نداشته هست. دلیلش هم این هست که شاید ورزش بانوان هنوز هم برای رسانه هاي ایرانی اهمیتی ندارد.

رکوردشکنی الهام اصغری در شنا با دستان بسته

به گزارش دلنا شاید هم چون سر رکورد قبلی الهام جنجال زیادی به پا شد و بسیاری به او اتهام دروغ گو بودن زدند اینبار کسی رکورد ارزشمندش را باور ندارد.اما چه باور کنند چه نکنند الهام اصغری رکورد زده هست. نکته تاسف بار این که چرا چنین رکوردی باید زیر نظر فدراسیون شنا نباشد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون شنا دراین باره می‌گوید رکوردی که به ثبت رسیده شخصی هست و ارتباطی با فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ندارد.وی با تاکید بر این که هیچ گونه هماهنگی بین فدراسیون و الهام اصغری وجود نداشته گفت: «این که این رکورد صحت دارد یا خیر اطلاعی نداریم. اما مفید می‌دانیم که فدراسیون شنا به هیچ وجه در جریان قرار نگرفت.

گرچه اصغری تا همین امروز هم اشتباهات بزرگی را متوجه شده هست. این که او بدون هماهنگی فدراسیون اقدام به رکوردزنی می‌کند ارزش کار وی را پایین و اعتبار رکورد را زیر سوال می‌برد.

عکسهای الهام اصغری :

 

 

 

 

loading...


Copyright Delna.ir© 2017 - All rights Reserved