خانه » اخبار » اخبار ورزشی » بیوگرافی و عکسهای شخصی الهه احمدی تیرانداز

بیوگرافی و عکسهای شخصی الهه احمدی تیرانداز

بیوگرافی و عکسهای شخصی الهه احمدی تیرانداز

الهه احمدی

بیوگرافی : الهه احمدی (متولد ۱۰ خرداد ۱۳۶۱ در تهران) تیرانداز زن ایرانی می‌باشد که در بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو از موفق ترین ورزشکاران کل کاروان اعزامی ایران بود که صاحب سه نشان نقره و برنز شد

الهه احمدی سال ۸۰ در کنکور شرکت کرد ولی در هیچ رشته‌ای پذیرفته نشد. پدرش مربی تیراندازی بود. با اینکه الهه از این رشته اصلا خوشش نمی‌آمد اما در باشگاه نیروی زمینی آنقدر تیر انداخت تا به تدریج علاقه‌مند شد.

احمدی در جمع اعضای کاروان ورزش ایران در المپیک لندن، اولین سهمیه را گرفت؛ کسب مقام ششم توسط او در المپیک لندن بهترین نتیجه کسب شده تا به اینجای حضور زنان ایرانی در المپیک بوده است.

الهه احمدی (1)

الهه احمدی درگیر حال و هوای بسیار خوب المپیک لندن بود تا اینکه با به دنیا آمدن پسرش « باور » باورش به موفقیت در تیراندازی کم که نشد بلکه بیشتر نیز شد. خودش می‌گوید: “کم تجربگی در المپیک لندن من را از مدال دور کرد خوشبختانه نجمه خدمتی ( دیگر بانوی المپیکی کشورمان در تیراندازی ) هم تجربه زیادی دارد و هم دختر با استعدادی است.”

لازلو سوچک سرمربی مجارستانی تیم ملی تیراندازی که نقش چشمگیری در پیشرفت الهه داشت بعد از اینکه در مسابقات کسب سهمیه المپیک لندن به موفقیت دست یافت و توانست با سلاح قرضی مدال بگیرد، گفت: « نتیجه الهه احمدی را باید معجزه بنامیم، زیرا هیچ‌کس باور نمی‌کرد ما بتوانیم با سلاح قرضی مدال بگیریم. »

احمدی از المپیک لندن تا پیش از آغاز سال ۹۵ پیشرفت چشمگیری داشت و چند ماه پیاپی صدر رنکینگ جهانی تیراندازی بانوان را در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر به خود اختصاص داده بود. این بانوی تیرانداز فرهیخته کشورمان در حال حاضر در جایگاه ۲۰ رنکینگ جهانی تفنگ بادی ۱۰ متر قرار دارد.

الهه احمدی در جام جهانی آذربایجان سهمیه ریو را گرفت. او روز شنبه ۱۶ مرداد ماه در مرحله مقدماتی رشته تفنگ بادی ۱۰ متر از ساعت ۱۶ به مصاف رقبای خود در این مسابقات می‌رود که در صورت صعود به فینال از ساعت ۱۸مسابقات خود را در مرحله نهایی پیگیری خواهد کرد. احمدی کارنامه درخشانی در ورزش بانوان دارد. احمدی بهترین نتیجه را در تاریخ حضور زنان در بازی‌های المپیک لندن کسب کرده که امیدواریم بهترین نتیجه الهه همراه با کسب مدال در المپیک ریو هم تکرار شود.

الهه احمدی (3)

الهه احمدی و نجمه خدمتی بازیکنان تیم ملی تیراندازی بانوان

الهه احمدی (4)

  الهه احمدی (2)


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved