خانه » اخبار » برنامه کامل بازیهای والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ در ژاپن

برنامه کامل بازیهای والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ در ژاپن

هشتم خردادماه ۱۳۹۵ آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته ورزشی والیبال به میزبانی ژاپن آغاز می شود و تیم ملی والیبال ایران به عنوان یکی از ۸ تیم شرکت کننده در این رقابت ها به دنبال کسب نخستین مجوز حضور در مهمترین رویداد ورزشی جهان (المپیک) خواهد بود.

والیبال

برنامه انتخابی بازیهای والیبال المپیک ۲۰۱۶

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) این رقابت ها از هشتم خردادماه سال ۹۵ آغاز می شود و تا ۱۶ خردادماه به مدت ۹ روز ادامه خواهد داشت.

در مسابقات انتخابی المپیک ۱۲ تیم حضور دارند که در دو گروه هشت و چهار تیمی به صورت جداگانه برای کسب سهمیه المپیک تلاش می کنند.

تیم ملی والیبال ایران در گروه هشت تیمی با تیم های استرالیا، چین، ژاپن (میزبان)، ونزوئلا، کانادا، لهستان و فرانسه برای چهار سهمیه المپیک که به تیم های اول تا سوم و بهترین تیم آسیایی تعلق می گیرد، مسابقه خواهد داد.

در گروه چهار تیمی نیز تیم های مکزیک (میزبان)، شیلی، الجزایر و تونس برای یک سهمیه که قهرمان این رقابت ها خواهد بود، به مصاف یکدیگر می روند.

مسابقات والیبال مردان المپیک ۲۰۱۶ برزیل با حضور ۱۲ تیم برگزار می شود که تاکنون حضور تیم های آمریکا، ایتالیا، آرژانتین، روسیه، کوبا، مصر و برزیل به عنوان میزبان قطعی شده است.

برنامه والیبال ایران المپیک ۲۰۱۶

۱۲ تیم مسابقات و الیبال المپیک بر این اساس انتخاب می شوند:

برزیل میزبان المپیک

آرژانتین قهرمان مسابقات انتخابی آمریکای جنوبی

روسیه قهرمان مسابقات انتخابی اروپا

کوبا قهرمان مسابقات انتحای آمریکای شمالی و مرکزی

مصر قهرمان مسابقات انتخابی آفریقا

آمریکا و ایتالیا قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۵

پنج سهمیه دیگر المپیک ۲۰۱۶ باقی مانده است که در رقابت های انتخابی مشخص می شود.

تیم ملی وا لیبال ایران با سرمربی جدید خود «رائول لوزانو» در مسابقات انتخابی المپیک شرکت می کند که نخستین آزمون سرمربی جدید نیز در تیم ایران محسوب می شود.

والیبال از سال ۱۹۶۴ به صورت رسمی به بازی المپیک افزوده شد و برزیل تنها کشوری است که در ۱۳ دوره گذشته این رقابت ها حضور داشته است.

۳۲ کشور تجربه حضور در مسابقات والیبال مردان المپیک را در کارنامه خود دارند که آمریکا و ایتالیا با ۱۰ حضور در رتبه های دوم و سوم این داده آماری قرار دارند.

و الیبال ایران اگر در بازی های انتخابی ژاپن موفق به کسب سهمیه شود، به آرزوی ۵۲ سال خود جامع عمل پوشانده است.

برنامه لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶

منبع: iranvolleyball.com


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved