خانه » اخبار » اخبار ورزشی » برنده توپ طلا ۲۰۱۶ + مراسم اهدای توپ طلای سال ۲۰۱۶

برنده توپ طلا ۲۰۱۶ + مراسم اهدای توپ طلای سال ۲۰۱۶

مراسم اهدای توپ طلای سال ۲۰۱۶

برنده توپ طلا ۲۰۱۶

توپ طلا, توپ طلا 2016, توپ طلای 2016 جهان, پخش آنلاین مراسم توپ طلای 2016, سایت پخش مراسم توپ طلای 2016, شبکه های پخش مراسم توپ طلای 2016

امشب ساعت ۲۲٫۳۰، فرانس فوتبال برنده نهایی توپ طلای ۲۰۱۶ را از میان رونالدو، مسی و گریزمان که شانس بیشتری دارند معرفی خواهد کرد.

پس از جدایی فرانس فوتبال از فیفا، از امسال بار دیگر توپ طلا انحصارا توسط این نشریه معتبر فرانسوی به بهترین بازیکن سال دنیا اهدا خواهد شد.

طبق اعلام فرانس فوتبال، این نشریه با همکاری نشریه اکیپ، از ساعت ۲۰ امشب، به ترتیب نفرات سی ام تا ششم را اعلام کرده و ساعت ۲۲٫۳۰ نیز برنده نهایی معرفی خواهد شد. بدین ترتیب ساعت ۲۲٫۳۰ امشب مشخص می شود که رونالدو فاتح توپ طلا شده یا مسی.

توپ طلا, توپ طلا 2016, توپ طلای 2016 جهان, پخش آنلاین مراسم توپ طلای 2016, سایت پخش مراسم توپ طلای 2016, شبکه های پخش مراسم توپ طلای 2016

کانال تلویزیونی اکیپ نیز این فعل و انفعالات را پوشش خواهد داد. فردا هم قرار است برنده نهایی طی مراسمی ویژه، جایزه خود را در پاریس تحویل بگیرد؛ هرچند که اگر این عنوان به رونالدو برسد(که بسیار هم محتمل است) او به دلیل حضور در ژاپن همراه با رئال برای جام جهانی باشگاه ها، قادر به شرکت در مراسم ویژه فرانس فوتبال نیست.

برنده نهایی بر اساس آرای ۱۷۳ خبرنگار معتبر از ۱۷۳ کشور دنیا مشخص خواهد شد.

هفته گذشته نشریه موندودپورتیوو، نزدیک به باشگاه بارسلونا فاش ساخت که کریستیانو رونالدو برنده توپ طلا شده و خودش و باشگاه رئال مادرید از این مساله آگاه شده اند. نشریات دیگر اسپانیا نیز از شانس به مراتب بیشتر رونالدو برای تصاحب این عنوان ارزشمند نوشته اند.

در واقع از حالا می توان گفت که توپ طلای ۲۰۱۶ به رونالدو خواهد رسید و او پس از دو سال، یک بار دیگر فاتح این عنوان خواهد شد.

بدین ترتیب رونالدو چهارمین توپ طلای دوران فوتبالش را به ویترین افتخارات خود اضافه خواهد کرد. او پیش از این در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ این عنوان را به دست آورده و پس از اینکه مسی سال گذشته توپ طلا را به خانه برد، او امشب این عنوان را از بزرگترین رقیب خود پس خواهد گرفت.

توپ طلا, توپ طلا 2016, توپ طلای 2016 جهان, پخش آنلاین مراسم توپ طلای 2016, سایت پخش مراسم توپ طلای 2016, شبکه های پخش مراسم توپ طلای 2016

کریستیانو برای کنار زدن مسی در سال ۲۰۱۶ کار به مراتب سخت تری پیش رو داشت.

رئال مادرید تا نیمه های فصل نتایج خوبی نمی گرفت و با بنیتس در سیر قهقرایی به سر می برد. پس از روی کار آمدن زیدان در رئال بود که این تیم اوج گرفت و رونالدو نیز بیشترین تاثیر را پس از زیدان در این سیر صعودی داشت.

کریستیانو با هت تریک خود در بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برابر ولفسبورگ اجازه نداد رئال خیلی زود از لیگ قهرمانان کنار رود و با گل کردن آخرین پنالتی رئال در بازی فینال مقابل اتلتیکو، باعث یازدهمین قهرمانی کهکشانی ها در اروپا شد. او همچنین با ۱۶ گل زده، آقای گل لیگ قهرمانان نیز شد.

او در لالیگا نیز ۳۵ گل به ثمر رساند اما شروع بد رئال در نهایت اجازه نداد این تیم قهرمان فوتبال اسپانیا شود و با وجود جبران ۱۱ امتیاز عقب افتادگی از بارسا، با یک امتیاز کمتر به دومی رضایت داد.

در عرصه ملی نیز رونالدو توانست پرتغال را به اولین قهرمانی تاریخش در مسابقات یورو هدایت کند. او در یورو ۲۰۱۶ نیز گل های حساسی به ثمر رساند؛ به خصوص دو گلش به مجارستان که در صعود این تیم از دور گروهی، نقش اول را ایفا کرد. اگر دو گل او نبود، پرتغال در همان دور گروهی حذف می شد.

او در نیمه نهایی نیز به ولز گلزنی کرد ولی در فینال به دلیل مصدومیت از دقیقه ۳۰ میدان را ترک کرد و از کنار زمین شاهد قهرمانی کشورش بود.

توپ طلا, توپ طلا 2016, توپ طلای 2016 جهان, پخش آنلاین مراسم توپ طلای 2016, سایت پخش مراسم توپ طلای 2016, شبکه های پخش مراسم توپ طلای 2016

رونالدو امشب می تواند از یوهان کرویف، مارکو فان باستن و میشل پلاتینی که تاکنون سه بار فاتح توپ طلا شده اند پیشی بگیرد و به یک قدمی مسی برسد که ۵ بار این جایزه را تصاحب کرده است. دی استفانو، کوین کیگان، بکن بائر، رومینیگه و رونالدوی برزیلی نیز هر کدام دو بار توپ طلا را تصاحب کرده اند.

لیونل مسی اما از لحاظ آمار گلزنی و پاس گل، نسبت به رونالدو در سال ۲۰۱۶ عملکرد بهتری داشت و حتی در یکی دو ماه اخیر نیز بازی های به مراتب بهتری نسبت به فوق ستاره رئال ارائه داده؛ اما افتخارات به مراتب مهمتر رونالدو باعث خواهد شد تا دست مسی امسال از توپ طلا کوتاه بماند.

مسی تنها در عرصه باشگاهی توانست با بارسلونا قهرمان لالیگا و کوپا دل ری شود و با تیم ملی آرژانتین در فینال کوپا آمه ریکا مغلوب شیلی شد. شاید اگر این اتفاق آخر نمی افتاد، او می توانست رونالدو را برای توپ طلا وارد یک چالش جدی تر کند.

طبق اعلام فرانس فوتبال، امشب ۳۰ بازیکن برای تصاحب این عنوان شانس دارند. در این بین رئال مادرید با داشتن ۶ بازیکن و بارسا با ۴ بازیکن، سهم بیشتری در میان دیگر تیم ها دارند. از لالیگا نیز در مجموع ۱۳ بازیکن در این فهرست حاضر هستند و لیگ برتر انگلیس هم ۸ نماینده دارد.

همچنین نام ۲۰ بازیکن از اروپا، ۸ بازیکن از آمریکای جنوبی و ۲ بازیکن از آفریقا در فهرست ۳۰ نفره دیده می شود. سهم مهاجمان ۱۲ نفر، سهم هافبک ها، ۱۱، سهم مدافعان ۴ و سهم دروازه بان ها در این فهرست نیز ۳ نفر است.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved