خانه » بیوگرافی » بیوگرافی علی بانگی

بیوگرافی علی بانگی

در بیوگرافی علی بانگی شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید با ایرانی مقیم تورنتو که در شبکه های مجازی فعالیت زیادی شد و هم اکنون متهم به آزار جنسی و …

بیوگرافی علی بانگی

علی بانگی شهروندی ایرانی کانادایی ۴۲ ساله، با نام کامل علی کریمی‌ زاده بانگی (که به علی بانگی معروف شده است) و در فضاهای مجازی با نام ali bangi فعالیت می کند، امروز در دادگاهی در شهر تورنتو به ازار جنسی عیله قربانی خود متهم شد. به گزارش وب سات روزنامه مترونیوز، در سال ۲۰۰۹ اتهاماتی در مورد آزار جنسی و ارائه مخدر به فرد دیگر، در مورد علی بانگی مطرح شد، اما حکمی در مورد این اتهام در دادگاه صادر نشد و پرونده مختومه اعلام شد. یکی از کارکنان سابق “سازمان اصل ۱۹” نیز در واکنش به این خبر در توئیتی نوشت «او رئیس سابق من بود و با تجربه ای که من داشتم، از این اتفاق تعجب نمی کنم.» دادگاه هنوز اطلاعاتی در خصوص شاکی پرونده منتشر نکرده است و وکیل علی بانگیاعلام کرده است که موکلش ادعاهای مطرح شده در جلسه دادگاه را نپذیرفته است اما با این حال جو دادگاه بر علیه موکل او پیش رفته است. وی همچنین اذعان کرده به دلیل مفتوح بودن پرونده از ارائه جزئیات اتهامات مطرح شده و پرونده علی بانگی معذور است. علی بانگی پس از حضور در دادگاه مرکز شهر تورنتو و تفهیم اتهام آزاد شد، تا روز ۱۸ فوریه ۲۰۱۸، برای بررسی پرونده اتهامات مجددا در دادگاه حاضر شود. حال آنکه وضعیت فعالیت های علی بانگی چه بوده، برای چه موسسه ای کار میکرده و … در حاله ای از ابهام قرار گرفته است.

فعالیت های علی بانگی چه بود؟!

علی بانگی که خود را فعال حقوق بشر و آزادی رسانه معرفی کرده بود، از جمله بنیانگذاران سازمان اصل ۱۹ که به ادعای خودش در زمینه آزادی اینترنت و فیلترینگ بوده است در تورنتو کانادا فعالیت می کند. «سازمان اصل ۱۹» علی بانگی ، پیش از این با یکی از دپارتمان‌های دانشگاه تورنتو همکاری داشته‌ است. اما دانشگاه تورنتو اعلام کرده که دیگر با کارکنان «اصل ۱۹» ارتباطی ندارد. «اصل ۱۹» در سال ۲۰۱۴ برای جایزه «لاله» حقوق بشر از سوی دولت هلند نامزد شده بود. با انتشار خبر اعلام اتهامات مستدل علیه علی بانگی، این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که علی بانگی از این سازمان استعفا داده است و دسترسی علی بانگی به کانال‌های ارتباطی داخلی «اصل ۱۹» مسدود شده است.

عکس و بیوگرافی علی بانگی

عکس و بیوگرافی علی بانگی

عکس و بیوگرافی علی بانگی

عکس و بیوگرافی علی بانگی

به گزارش روزنامه Metro تورنتو، علی کریم زاده بانگی، متهم است در ماه مارس۲۰۱۶ یک مورد forcible confinement (نگهداری غیرقانونی فرد) مرتکب شده و در مورد دیگر به ایراد آزار جنسی متهم شده است. مقامات قضایی و پلیس هیچگونه خبری درباره شاکیان و جزئیات اتهامات وارد شده بهعلی بانگی منتشر نکرده‌اند و وکیل مدافع علی بانگی هم پس ازحضور در دادگاه اعلام کرد علی بانگی در هردو مورد اتهامات وارد شده بی‌گناه است. مقامات مؤسسه ASL19 روز جمعه با انتشاراطلاعیه‌ای خبر دادند پس از آگاهی از اتهامات وارد شده، به علی بانگی، با او گفتگو کرده‌اند و وی از کلیه مسئولیت‌های خود در مؤسسه استعفا داده و هرگونه امکان دسترسی وی به اطلاعات مؤسسه ASL19 قطع شده است. مؤسسه ASL19 از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ باسازمان Citizen Lab در دانشگاه تورنتو همکاری می‌کرده است. خانم Erin Lemon، سخنگوی دانشگاه تورنتو، به روزنامه «مترو تورنتو» گفته است،سازمان Citizen Lab اخیراً هیچ تعهد و ارتباط کاری با علی کریم زاده بانگی نداشته و مؤسسه ASL19 یک سازمان کاملاً مستقل بوده است! خانم Lemon همچنین گفته است علی بانگی هرگز کارمند مؤسسه Citizen Lab نبوده است! مؤسسه Citizen Lab بخشی از دانشگاه تورنتو و Munk School of Global Affairs است.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved