خانه » پزشکی و سلامت » تاثیر و عوارض ماری جوانا بسیار خطرناک و کشنده است

تاثیر و عوارض ماری جوانا بسیار خطرناک و کشنده است

با عوارض خطرناک و تاثير ماريجوانا بر بدن، اسپرم، کبد، مغز، کلیه آشنا شوید  

شاید تاکنون افراد زیادی را در محیط اطراف خود دیده باشید که به مصرف ماری جوانا اعتیاد پیدا کرده اند و آن را به صورت موقتی یا دائمی مصرف می کنند، در حالی که از عوارض خطرناک آن اطلاع چندانی نداشته باشند و یا اینکه اطلاع دارند و خودشان را بی خیالی زده اند در این مطلب از مجله دلنا میخواهیم شما را با عوارض خطرات ماریجوانا و تاثیر ماری جوانا بر بدن اشنا کنیم برای اینکه با تاثیرات این ماده مخرب آشنا شوید لطفا با ادامه این  مطلب از مجله پزشکی دلنا همراه باشید.

 

عوارض مصرف ماری جوانا

عوارض مصرف ماری جوانا

 

تاثیرات کوتاه مدت ماری جوانا بر بدن

تاثیر ماریجوانا بر بدن دارای دو حالت است حالت اول مربوط به تاثیرات کوتاه مدت ماری جوانا بر بدن مربوط می شود و تاثیرات بلند مدت آن دارای تاثیرات بیشتر و مخرب تری می باشد که فرد را تا آخر عمر درگیر خود می سازد. تاثیرات کوتاه مدت ماری جوانا بر بدن چند دقیقه پس از مصرف ماری جوانا بر بدن ظاهر خواهد شد و بر جسم و ذهن فرد تاثیر گذار خواهد بود و تا ۲ الی ۳ ساعت نیز دوام خواهد داشت  هر چه میزان مصرف آن بیشتر شود اثرات آن نیز شدیدتر خواهد بود و تاثیرات بیشتری را بدن خواهد گذاشت. 


برخی از آثار جسمانی ماری‌جوانا که در کوتاه‌مدت آشکار می‌شوند:

افزایش ضربان قلب
خشکی دهان
قرمز شدن چشم
کاهش فشار درون‌چشمی
آرامش ماهیچه‌ها
حس سرد یا گرم شدن دست‌ها و پاها
امواج پایدارترِ آلفا با فرکانسی اندکی پایین‌تر از معمول
کند شدن فعالیت‌های حرکتی
افزایش اشتها
اختلال در حافظهٔ کوتاه‌مدت و فعال


تأثیرات روانیِ ماری‌جوانا به‌شکل عجیبی از فردی به فردِ دیگر متفاوت است و تا اندازه‌ای به انتظاراتِ فردی که آن را مصرف می‌کند بستگی دارد. برخی از آثار روانیِ ماری‌جوانا که در کوتاه‌مدت آشکار می‌شوند عبارتند از:

تحریف در درک زمان و مکان،
تحریف در تصویر بدن، و حس بینایی و شنیداری،
تجربهٔ توهم
افزایش شور جنسی،
افزایش حواس،
تجربهٔ حس سرخوشی زیاد،
تجربهٔ حس آرامش و کاهش اضطراب،
افزایش خُلق و شوخ‌طبعی،
تفکر انتزاعی و فلسفی،
افزایش خلاقیت،
اختلال در رفتارهای جنسی
اختلال در حافظهٔ خطی،
تجربهٔ پارانویا یا اضطراب، یا حملات پانیک
لذت بیشتر از مزه و بوی غذاها،
لذت بردن بیشتر از موسیقی و کمدی.
مسخ شخصيت و مسخ واقعيت
تجربياتي هم مانند دليريوم

 

تاثیرات بلند مدت ماری جوانا بر بدن

جالب است بدانید که تاثیرات بلند مدت ماری جوانا بر بدن هنوز به صورت قطعی شناخته نشده است و در هر فردی متفاوت میباشد،  از جمله مهمترین عوارض ماری جوانا بر بدن می‌توان به بیماری هایی مانند  اسکیزوفرنی، اختلال مسخ واقعیت، اختلال دوقطبی، و حملات پانیک افسردگی ماژور اشاره نمود و در هر فرد ممکن است این بیماری شدیدتر اتفاق بیافتد  و یا تاثیرات کمتری داشته باشد. از جمله  شدیدترین و رایج ترین عوارض ماری جوانا در بلند مدت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱-  ایجاد مشکلات تنفسی

اگرچه کشیدن ماری جوانا به اندازه کشیدن سیگار سرطان ایجاد نمی‌کند ولی در صورتی که ماری جوانا به صورت مداوم و چندین سال مصرف شود می تواند تاثیرات هزار برابر مخدر تر از سیگار بر بدن بر جای بگذارد. سم موجود در دود ماری جوانا سیستم تنفسی بدن را به شدت با اختلال روبرو بوده و در نهایت منجر به سرطان ریه و سرطان قلب و عروق خواهد شد

 

۲- کاهش میزان باربری

تحقیقات نشان داده است که مصرف مداوم ماریجوانا می تواند بر کاهش سطح تولید تستوسترون و اسپرم در مردان تاثیر مستقیم بگذارد،  بنابراین در صورتی که قصد مصرف ماریجوانا را دارید از قبل به فکر عوارض خطرناک آن باشید. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که در اسپرم مردان موادی وجود دارد که همزمان با مصرف ماری جوانا می تواند تحریک شود و بدین صورت واکنش های شیمیایی ایجاد شده در بدن در نهایت موجب عقیم شدن مردان خواهد شد.

در مورد زنان نیز این قضیه صادق میباشد تحقیقات نشان داده است  فرزندانی که مادرشان سابقه مصرف سیگار، تنباکو و یا ماری جوانا داشته است نسبت به سایر افراد جامعه کند ذهن، ناقص و یا حتی فلج و دارای اختلالات ذهنی و روانی بوده اند.

 

۳-  تاثیر مستقیم بر مغز

نه تنها ماریجوانا بلکه هر ماده مخدر دیگری به شدت بر میزان حافظه انسان و عملکرد ذهن او تاثیر گذار است،  اگر فردی به صورت مداوم و به اندازه چندین سال ماری جوانا را مصرف نمایند در نتیجه ذهن او عملکرد بسیار ضعیفی در به یاد سپاری خاطرات و حوادث خواهد داشت و  نهایتا چنین فردی از شأن و منزلت اجتماعی پایین‌تری برخوردار خواهد شد.

 

۴- افزایش احتمال خودکشی

تحقیقات سه دانشمند به نام های بورگس، والترز و کسلر در مورد عوارض مصرف ماریجوانا نشان داده است که کسانی که ماری جوانا مصرف می‌کنند نسبت به افراد سالم ۲ یا ۴ برابر بیشتر  تمایل به خودکشی دارند و و حتما روزانه اخبار و حوادث متفاوتی از خودکشی افراد مبتلا به مصرف ماری جوانا می شنوید بنابراین باید کاملا درک کرده باشید که ماریجوانا چه عوارض خطرناکی می  تواند بر روح و روان فرد بر جای بگذارد.

مقاله فوق بر اساس  مستندات علمی تهیه گردیده است و ممکن است نتیجه ای که در بدن شما برخی بگذارد با عوارض فوق متفاوت باشد ولی به هر حال باید توجه کنید که ماریجوانا ۱۰۰ درصد عوارض خود را بر بدن شما بر جا خواهد گذاشت و جای هیچ شکی نیست.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved