خانه » اخبار » تاریخ ماه گرفتگی سال ۹۷ | آخرین خبر از ماه گرفتگی سال ۹۷

تاریخ ماه گرفتگی سال ۹۷ | آخرین خبر از ماه گرفتگی سال ۹۷

ماه گرفتگی سال ۹۷ چه زمانی اتفاق خواهد افتاد؟ 

ماه گرفتگی پدیده بسیار نادری است که طی آن زمین بین ماه و خورشید قرار می گیرد و در اثر قرار گرفتن سایه زمین بر روی ماه پدیده ماه گرفتگی رخ میدهد، در نتیجه این اتفاق ماه به رنگ قرمز تغییر رنگ خواهد داد، این پدیده چند ساعت به طول می انجامد و ماه دوباره به حالت اولیه خود برمیگردد.

 

ماه گرفتگی سال 97

ماه گرفتگی سال ۹۷

 

طیق آخرین گزارش از خبر گزاری فارس و نقل از مجله دلنااول بهمن زمین میان ماه و خورشید قرار می گیرد و ماه گرفتگی تشکیل خواهد شد که این ماه گرفتگی کامل تا سال ۱۴۰۰ رخ نخواهد داد.ماه گرفتگی کامل

ماه گرفتگی کامل

در روز ۱ بهمن سال ۹۷ ( ۲۰ ژانویه) زمین میان خورشید و ماه قرار می گیرد و مسیر نور خورشید را به ماه مسدود کرده و روی ماه سایه بزرگی خواهد افتاد.

براساس گزارش «بیزینس اینسایدر»، این پدیده، آخرین ماه گرفتگی کامل تا سال ۱۴۰۰ (ماه می سال ۲۰۲۱ ) خواهد بود. البته در این میان ماه گرفتگی های جزئی نیز رخ می دهد.

گفتنی است؛ ماه گرفتگی کامل پدیده نادری نیست اما ماه گرفتگی ماه بهمن ( ژانویه) کمی فرق دارد و «ابرماه گرگ خونین» نامیده شده است.

علت نام گذاری این ماه گرفتگی، زمان وقوع و موقعیت ماه نسبت به زمین است. از طرفی اثر اتمسفر زمین بر نور خورشیدی که از آن عبور می کند منجر به قرمز و نارنجی شدن ماه می شود.

همچنین به دلیل نزدیکی بیشتر ماه به زمین، هنگام وقوع ماه گرفتگی، ماه بزرگ تر به نظر می رسد و پیشوند ابر به آن نسبت داده می شود.

طبق گفته ناسا؛ این ماه گرفتگی کامل، یک ساعت و دو دقیقه طول خواهد کشید و به وقت ایران، ساعت ۸:۴۲ صبح خواهد بود.

منبع : نمناک

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved