خانه » پزشکی و سلامت » بهترین روش تعیین جنسیت بچه بدون سونوگرافی

بهترین روش تعیین جنسیت بچه بدون سونوگرافی

تعیین جنسیت بچه بدون سونوگرافی

تعیین جنسیت بچه

همین که مادری باردار می شود، گمانه زنی ها برای داشتن دختر یا پسر شروع می شود به خصوص اگر خانمی فرزند اولش را باردار باشد، این موضوع برای خانواده خانم هم مهم می شود چون باید بدانند سیسمونی صورتی تدارک ببینند یا آبی! همین که مادری باردار می شود ، گمانه زنی ها برای داشتن دختر یا پسر شروع می شود به خصوص اگر خانمی فرزند اولش را باردار باشد، این موضوع برای خانواده خانم هم مهم می شود چون باید بدانند سیسمونی صورتی تدارک ببینند یا آبی! اما جذابیت تشخیص و اظهار نظر درباره جنسیت بچه آنقدر زیاد است که تا نزدیک شدن روز سونوگرافی و تشخیص جنسیت بچه توسط متخصص، مادر با تشخیص های مختلفی از سوی نزدیکان و آشنایانش روبه رو می شود که بر اساس باورها و اعتقادات قدیمی صورت گرفته است اما چقدر تعیین جنسیت بچه بدون سونوگرافی دقیق و باورهایی که از روی علائم ظاهری درباره جنس جنین گفته می شود ، قابل استناد است؟!

علائم برای تعیین جنسیت بچه چه می گویند؟
براساس بعضی باورهای قدیمی، روش هایی وجود دارد که می توان به کمک آنها پیش یا بدون سونوگرافی هم به جنسیت بچه پی برد؛ از جمله ضربان قلب. گفته می شود اگر تعداد ضربان قلب کودک ۱۴۰بار در هر د قیقه یا بیشتر باشد ، فرزند دختر و اگر زیر ۱۴۰ضربه درد قیقه باشد، پسر است. حتی اعتقاد ی هم وجود دارد که می گوید اگر زن باردار میل شدیدی به خوردن غذاهای شور داشته باشد، فرزندش پسر است و اگر شیرینی دوست د اشته باشد فرزندش د ختر است. یکی از علائم دیگری که به آن بسیار استناد می شود ، تست انگشتر است. در این روش حلقه را به نخی بلند میبندند و آن را بالای شکم زن باردار می گیرند . اگر حلق در جهت عقب و جلو حرکت کرد فرزند، دختر است و اگر به صورت دایره ای در بالای شکم حرکت کرد، فرزند پسر است.

تعیین جنسیت بچه بدون سونوگرافی

اعتقاد یا سرگرمی
با وجود آنکه بسیاری بر این عقیده هستند که انجام سونوگرافی به راحتی جنس کودک را مشخص می کند اما همچنان به بعضی باورها که برخی اوقات به شدت خرافاتی و نادرست است، نباید توجه کرد ؛ مثلا تیره شدن رنگ هاله سینه در زنان، خشک شدن دست ها، ادرار روشن، بزرگ شدن بینی و میل شدید برای مصرف پنیر و گوشت از دیگر علائمی است که در گذشته برای تشخیص جنسیت پسر مورد استفاده قرار می گرفت. از طرفی بزرگ تر بودن سینه چپ نسبت به راست، ولع مصرف میوه و آب پرتقال و تا حدی بد حالی در طول بارداری از دیگر نشانه های داشتن فرزند دختر عنوان شده است.

دکتر مریم باوریان، متخصص زنان و زایمان: بیشتر موارد مربوط به تعیین جنسیت بچه بدون سونوگرافی به طب بوعلی سینا بازمی گردد . به طور مثال در بعضی متون آمده پسر سمت راست شکم مادر و دختر در سمت چپ قرار می گیرد . اگرچه می شود روی بعضی از این موارد تا ۸۰ ۷۰ د رصد حساب کرد ولی در موارد زیادی هم این باورها صادق نیست و ممکن است نتیجه درست نباشد . از آنجا که احتمال دختر یا پسر بودن ۵۰ درصد است با این موارد می توان کمی درصد احتمال را بالاتر برد و حــدس بهتری زد. خیلی اوقات زمانی که می خواهم جنسیت را تعیین کنم می بینم که پسرها بیشتر د ر سمت راست هستند اما باز هم مواردی را مشاهده می کنم که برعکس است بنابراین نمی توان با اطمینان این علائم را به کار برد.

گفته می شود ضربان قلب جنین پسر تند تر از دختر است اما واقعا نمی توان به طــور صد در صد ی به آن استناد کرد. درست است که همه اینها را ابوعلی سینا برحسب تجربه به دست آورده است اما امروز می توان از روش های دقیق تری برای تشخیص جنسیت بچه استفاده کرد.

بعضی از این باورها نیاز به تحقیق دارد
به عنوان یک پزشک عقیده دارم اگر بدون تعصب به موضوع نگاه کنید بعضی از این باورها درست است و بعضی دیگر هم نه. گاهی اوقات به موارد جالبی برمی خورید که نمی توانید منکر شوید. به عنوان مثال وقتی سر دل مادر می سوزد گفته می شود جنین در حال مو درآوردن است. سوزش سر دل مربوط به هفته ۲۵ بارداری است و دقیقا زمانی است که از نظر علمی نیز جنین مو درمی آورد.

باید به این موضوع دقت داشت که این باورها با خرافات متفاوت هستند . تنگی نفس، ضربان قلب، شکل شکم، ورم صورت و چیزهایی از این دست را نمی توان در رده خرافات قرار داد. درست است که د ر کتاب های علمی پزشکی به هیچ کد ام از این موارد اشاره نشد ه است ولی نمی توان با اطمینان آنها را رد کرد .

سونوگرافی خطری برای خانم های باردار ندارد
دکتر مجید انوشیروانی، متخصص طب سنتی: تا زمانی که روش دقیقی مانند سونوگرافی وجود دارد نیازی به احتمالات طب سنتی برای تعیین جنسیت بچه نیست. واقعیت این است که سونوگرافی هیچ خطری برای خانم های باردار ندارد و می تواند با دقت بالا جنسیت جنین را تعیین کند بنابراین به نظر می رسد اتکا به روش های غیراختصاصی مانند شاقول گذاشتن روی نبض و علائم ظاهری مانند شکم تخم مرغی روش های ناموجهی هستند. در واقع هیچ مطالعه ای که نشان دهد این روش ها هم عرض روش های بالینی است، وجود ندارد . معیارهای طب سنتی براساس ناظر است و آن طور که باید پارامتریک نیست و در آن حدس و گمان و تجربه نقش بیشتری دارد. از آنجا که سونوگرافی ۲ پارامتر مهم برای اطمینان را دارد می توان راحت به آن اتکا کرد. کارآمدی و ایمنی این روش بسیار بالاست و به همین دلیل طب سنتی نیز به آن اعتماد می کند. شیفتگی به امری کهنه فقط چون سنتی است نباید ما را از آنچه درست است دور کند و ارجحیت باید با کارآمدی و ایمنی در هر روشی باشد.

منبع: نی نی بان

دانلود موسیقی دوران بارداری


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved