خانه » اخبار » اخبار سیاسی » جمع شدن مردم و سجده به کوروش

جمع شدن مردم و سجده به کوروش

در جمع شدن مردم و سجده به کوروش شما عزیزان می توانید به حاشیه های اجتماع مردم در کنار مقبره کوروش و سجده به مقبره را همراه با تصاویر مشاهده خواهید کرد و …

جمع شدن مردم و سجده به کوروش

ازدحام جمعیت در مقبره کوروش

هر ساله ازدحام جمعیت در مقبره کوروش در روز ۷ آبان ماه به مناسبت روز بزرگداشت کوروش کبیر انجام میگیرد که متاسفانه برخی ها از روی غفلت و تحت تاثیر از شبکه های ماهواره ای شاهنشاهی مرتکب رفتار های ناهنجار و بسیار زشتی میشوند.

ازدحام جمعیت در مقبره کوروش کبیر و سجده به کوروش +فیلم

جمع شدن مردم و سجده به کوروش

ازدحام جمعیت در مقبره کوروش

تحریک مردم توسط شبکه های ضد انقلاب

برخی از شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب که از فرزندان اعضای ساواک و نزدیکان محمدرضا پهلوی هستند با تحریک جوانان سعی میکنند که در هفتم آبان ماه در مقبر کوروش یکی از چهره های تاریخی ایران رفتار شرم آوری را انجام دهند!

ازدحام جمعیت در مقبره کوروش کبیر و سجده به کوروش +فیلم

جمع شدن مردم و سجده به کوروش

سجده به مقبره کوروش

متاسفانه برخی ها با حضور در مقبر کوروش شعارهای ضد دینی و نژادپرستانه سر میدهند و برخی ها به مقبره کوروش سجده میزنند که این همان خواسته ای است که شبکه های ضد انقلابی و دشمن دارند.

بدون شک همه مردم قبول دارند که کوروش پادشاه بزرگی بوده است و به عنوان یکی از چهره های تاریخی ایران زمین قابل احترام است ولی برخی از افراد با انجام برخی از اقدامات علاوه بر خدشه دار کردن نام کوروش بلکه رسم روز بزرگداشت کوروش را به زیر سوال میبرند.

ازدحام جمعیت در مقبره کوروش کبیر و سجده به کوروش +فیلم

جمع شدن مردم و سجده به کوروش

پیمان احمدی  فیلمی از مراسم بزرگداشت کوروش کبیر در منطقه پاسارگاد،تصویربرداری کرده است.

دانلود حضور مردم در مقبره کوروش

۷ آبان روز بزرگداشت کوروش بزرگ

یک روز غیررسمی در گرامی‌داشت کوروش بزرگ، مشهور به کوروش کبیر، بنیان‌گذار و نخستین پادشاه شاهنشاهی هخامنشی است.

در اساس رویدادنامه نبونعید، هفتم آبان، سالروز ورود کوروش بزرگ به بابل می‌باشد.

روز کوروش در هیچ تقویم رسمی ثبت نشده است، با این‌حال گروه‌های مختلفی از مردم ایران خواهان ثبت این روز در تقویم ملی ایران بوده‌اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در دولت اول محمود احمدی‌نژاد، اسفندیار رحیم مشایی دربارهٔ این روز گفته بود: «در نظر گرفتن روزی به نام کوروش تا کنون در دستور کار ما نبوده اما این موضوع قابل بررسی است که در تقویم ملی روزی به نام کوروش یا تخت جمشید داشته باشیم.»

کوروش بزرگ یا کوروش کبیر، که کورش هم نوشته می‌شود، همچنینسیروس و کورُس (برگردان آن از تلفظ‌های اروپایی)، بنیان‌گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که به مدت سی سال، در بین سال‌های ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر نواحی گسترده‌ای از آسیا حکومت می‌کرد. کوروش در استوانهٔ خود که در بابل کشف شده، خودش را «فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ انشان، نوادهٔ کوروش، شاه بزرگ انشان، نوادهٔ چیش‌پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده‌ای که همیشه پادشاه بوده‌است» معرفی می‌کند. به گفتهٔ هرودوت، کوروش نسب شاهانه داشته‌است و به‌جز کتزیاس، دیگر نویسندگان یونانی، ماندانا دختر آستیاگ را مادر کوروش دانسته‌اند و گزارش داده‌اند که کوروش حاصل ازدواج کمبوجیه یکم و ماندانا بوده‌است. برخی از مورخان امروزی این روایت را معتبر می‌دانند اما برخی دیگر اعتقاد دارند که رواج این روایت ریشه‌های سیاسی داشته‌است و هدفش این بوده که از بنیان‌گذار شاهنشاهی هخامنشی، مردی نیمه‌مادی بسازد تا مادها را با فرمانروایی پارس‌ها آشتی دهد و اصولاً رابطه‌ای بین ماندانا دختر آستیاگ و کوروش قائل نیستند و آن را افسانه می‌دانند.

دربارهٔ کودکی و جوانی کوروش و سال‌های اولیهٔ زندگی او روایات متعددی وجود دارد؛ اگرچه هر یک سرگذشت تولد وی را به شرح خاصی نقل کرده‌اند، اما شرحی که آنها دربارهٔ ماجرای زایش کوروش ارائه داده‌اند، بیشتر شبیه افسانه‌است. هرودوت در مورد دستیابی کوروش به قدرت، چهار داستان نقل می‌کند؛ ولی فقط یکی از آنها را معتبر می‌داند. طبق نظر گزنفون از قرن پنجم تا قرن چهارم پیش از میلاد مسیح سلسله داستان‌های متفاوتی دربارهٔ کوروش نقل می‌شده‌است.

جمع شدن مردم و سجده به کوروش


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved