خانه » بیوگرافی » بیوگرافی و عکسهای حسن یزدانی کشتی آزاد

بیوگرافی و عکسهای حسن یزدانی کشتی آزاد

بیوگرافی و عکسهای حسن یزدانی کشتی آزاد

حسن یزدانی

حسن یزدانی (زادهٔ ۷ دی ۱۳۷۳ در جویبار) کشتی‌گیر آزادکار ایرانی است. او دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۷۴ کیلوگرم است.

آغاز و کارنامه

حسن یزدانی کشتی را در سال ۲۰۱۱ با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا آغاز کرد که در این مسابقات به مدال برنز دست یافت. حسن یزدانی در سال ۲۰۱۴ قهرمان کشتی جوانان جهان در زاگرب کرواسی شد و در همان سال در لیگ برتر جایزه بزرگ کشتی ایران توانست ختاگ تسابلوف قهرمان وزن ۷۰ کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد. او در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس تنها کشتی‌گیر وزن ۷۰ کیلوگرم عضو تیم ملی بود و توانست تمامی رقبای خود را شکست دهد و به همراه سایر ملی پوشان قهرمان جام جهانی کشتی شوند.

قهرمانی جهان لس آنجلس ۲۰۱۵

حسن یزدانی که برای اولین بار در مسابقات قهرمانی جهان در قسمت بزرگسالان شرکت کرده بود در دیدار اول خود توانست جونگ یونگ هو کره‌ای را شکست دهد و در ادامه نیز میروسلاو کیروف، دیوید تلاشادزه و گرین جیمز را از پیش رو بردارد و با اقتدار به فینال برسد. یزدانی در فینال در مقابل ماگومِدرسول گازیماگومِدوف روس قرار گرفت و نتیجه را واگذار کرد و در پایان به مدال نقره رسید

المپیک ریو ۲۰۱۶

حسن یزدانی که با حضور در جام جهانی موفق به کسب سهمیه المپیک شد در این رقابت‌ها حاضر شد و دی دیدار نخست خود موفق شد آنساژ کاستلی را با امتیاز عالی ۱۰ بر ۰ شکست دهد. یزدانی در دیدار دوم خود نیز سونر دیمیتراس ترک تبار را ۷ بر ۰ از پیش رو برداشت و به مرحله بعد راه یافت. یزدانی در دیدار ما قبل فینال در یک دقیقه و ۴۳ ثانیه اوسربایف حریف قزاق خود را با نتیجه ۱۰ بر ۰ شکست داد و در دیدار فینال هم گدایف روس را در حالی که ۶ بر ۰ از حریف خود عقب بود ۶ امتیاز گرفت و کشتی را مساوی کرد اما با توجه به این که یزدانی امتیاز آخر را گرفته بود برنده مبارزه شد و در سن ۲۱ سالگی قهرمان المپیک در وزن ۷۴ کیلوگرم شد.

حسن یزدانی (1)

حسن یزدانی (2)


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved