خانه » اخبار » اخبار ورزشی » خبر فوت محمدعلی فلاحتی نژاد + بیوگرافی و عکسهای فلاحتی نژاد وزنه بردار

خبر فوت محمدعلی فلاحتی نژاد + بیوگرافی و عکسهای فلاحتی نژاد وزنه بردار

بیوگرافی و عکسهای محمد علی فلاحتی نژاد وزنه بردار

محمدعلی فلاحتی نژاد ، قهرمان پیشین وزنه برداری جهان در ۴۱ سالگی درگذشت. این قهرمان وزنه برداری به دلیل نارسایی کلیه از یک ماه قبل در بیمارستان بستری شده بود.

محمد علی فلاحتی نژاد

بیوگرافی محمدعلی فلاحتی نژاد :

محمدعلی فلاحتی‌نژاد (زاده ۲۴ تیر ۱۳۵۵ ، درگذشته ۲۳ مرداد ۱۳۹۶) وزنه‌بردار اهل ایران است که در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۰۳ در وزن ۷۷ کیلوگرم مدال طلا را به دست آورده است.

 

افتخارات محمد علی فلاحتی نژاد :

مدال‌ها
شرکت‌کنندهٔ کشور  ایران
وزنه‌برداری مردان
مسابقات جهانی
طلا ونکوور ۲۰۰۳ ۷۷ ک‌گ
بازی‌های آسیایی
برنز بوسان ۲۰۰۲ ۷۷ ک‌گ
قهرمانی آسیایی
نقره کینهوانگدو ۲۰۰۳ ۷۷ ک‌گ

خبر فوت محمد علی فلاحتی نژاد :

محمدعلی فلاحتی نژاد، قهرمان سابق وزنه برداری که در سال ۲۰۰۳ به مدال طلای جهان در دسته ۷۷ کیلوگرم رسیده بود، بعد از تحمل یک بیماری سخت امروز دار فانی را وداع گفت.

این قهرمان وزنه برداری به دلیل نارسایی کلیه در یک ماه اخیر وضع خوبی نداشت و امروز در بیمارستان امید تهران برای همیشه دیده بر جهان فروبست.

این قهرمان خوشنام در تیرماه سال ۱۳۵۵ به دنیا آمده بود، در بازی های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان به مدال برنز رسید و یک مدال نقره از مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۳ نیز در کارنامه دارد. او چند سال بعد از دوران قهرمانی خود به کادرفنی تیم ملی وزنه برداری در دوران ریاست حسین رضازاده اضافه شد و حتی مدتی در سال ۸۹ سرمربیگری تیم ملی را برعهده گرفت.

به گفته خیلی از کارشناسان وزنه برداری فلاحتی نژاد،‌نقش ویژه ای در پیشرفت کیانوش رستمی و بهداد سلیمی که قهرمانان کنونی وزنه برداری محسوب می شوند،‌ایفا کرد.

سال ۲۰۱۲ بود که فلاحتی نژاد به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری عراق مشغول به کار شد اما انگار اجل مهلتش نداد که بعد از ۴۱ سالگی و در دوران پختگی بتواند به وزنه برداری ایران خدمت کند.

در چند روز اخیر وزیر ورزش بعد از ملاقات از این قهرمان ارزنده، دستور داده بود با همکاری وزارت بهداشت برای بهبود وی تلاش ویژه صورت بگیرد اما این اقدامات هم موثر نبود تا جامعه ورزش کشور در غم از دست دادن او سیاهپوش شود.

 

عکسهای محمدعلی فلاحتی نژاد :

 

محمد علی فلاحتی نژاد

 

محمد علی فلاحتی نژاد

 

محمد علی فلاحتی نژاد

 

محمد علی فلاحتی نژاد

 

محمد علی فلاحتی نژاد

اینجا اردوی چابکسر سال ۲۰۰۷ بود گفت هر کی پای من رو از زمین بلند کنه صد هزار تومان بهش میدم وزن بدنش هم حدود ۱۷۰ کیلو بود .عکاس تیم ملی علی اقای کاوه هم اونجا بود .پاش رو گذاشت جلو و منم تو یه حرکت برق اسا سریع نشستم زمین و رو سریع بلندش کردم .یادش بخیر (پست آخر اینستاگرام مرحوم فلاحتی نژاد )


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved