خانه » هنری » فیلم و سریال » خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی

خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی

در خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی شما کاربران می توانید فیلم جدید رخشان بنی اعتماد را به صورت خلاصه بخوانید و با بازیگران فیلم روسری آبی به همراه تصاویر آشنا شوید و …

خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی

روسری‌آبی پنجمین فیلم سینمایی رخشان بنی‌ اعتماد محصول سال ۱۳۷۳ است.

خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی

خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی

خلاصه فیلم

«رسول رحمانی» مالک یک مزرعه گوجه‌فرنگی است و کارخانه‌ای هم در کنار آن دارد. او که چند سال پیش همسرش را از دست داده‌است، تنها زندگی می‌کند. «نوبر کردانی» زنی است که سرپرستی خانواده‌اش را به عهده دارد و ناچار است کار کند. او به همراه چند زن دیگر برای کار در مزرعه انتخاب می‌شود و …

بازیگران

بازیگر نقش
عزت‌الله انتظامی رسول رحمانی
فاطمه معتمدآریا نوبر کردانی
گلاب آدینه قدرت (کبوتر)
افسر اسدی انسیه
جمشید اسماعیل‌خانی اصغر
باران کوثری صنوبر
نادیا دلدار گلچین فروغ
بهناز جعفری افتخار
مهری مهرنیا خانم شکوهی
نیره فراهانی مادر
رضا فیاضی شوهر فروغ
فرهاد اصلانی رضا
نعمت‌اله گرجی پیرمرد
ابراهیم مختاری پسر فروغ
صدیقه گلشنی خانم اخباری
عباس محبی رحیم
محسن بنکدار شوهر انسیه
منصوره ایلخانی زهرا

جزییات

 • ژانر: اجتماعی
 • رنگ: رنگی
 • صدا: Mono
 • لوکیشن: تهران

جوایز

 • یوزپلنگ برنز؛ بهترین فیلم؛ فریبرز پورمند، مجید مدرسی؛ چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو؛ بخش مسابقه؛ ۱۳۷۴
 • جایزه فیپرشی؛ بهترین فیلم؛ فریبرز پورمند، مجید مدرسی؛ سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم تسالونیکی یونان؛ بخش گنجینه‌های سینمای ایران؛ ۱۳۷۴
 • دیپلم افتخار؛ بهترین نمونه فیلم (آنونس)؛ ایرج گل‌افشان؛ چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر؛ بخش مسابقه مواد تبلیغاتی فیلم‌ها؛ ۱۳۷۴
 • جایزه ویژه هیئت داوران؛ بهترین فیلم؛ فریبرز پورمند، مجید مدرسی؛ بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم هند؛ بخش رقابتی سینماگران زن آسیا؛ ۱۳۷۴
 • جایزه سیمین؛ بهترین کارگردانی؛ رخشان بنی‌اعتماد؛ جشنواره کانون کارگردان‌های سینمای ایران؛ بخش مسابقه؛ ۱۳۷۳
 • سیمرغ بلورین؛ بهترین فیلمنامه؛ رخشان بنی‌اعتماد؛ سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر؛ بخش مسابقه سینمای ایران؛ ۱۳۷۳
 • سیمرغ بلورین؛ بهترین نقش دوم زن؛ گلاب آدینه؛ سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر؛ بخش مسابقه سینمای ایران؛ ۱۳۷۳

خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی

فیلم «روسری آبی» به مناسبت قدردانی از رخشان بنی اعتماد در هفتمین جشنواره ملطیه به نمایش در آمد و بزرگداشتی به یادماندنی را برای یکی از کارگردانان بزرگ سینمای نوین ایران رقم زد و جایزه یک عمر فعالیت سینمایی را برای وی به ارمغان آورد.
مرمت فیلم «روسری آبی» به همت کارگردان فیلم رخشان بنی اعتماد، فیلمخانه ملی ایران، استودیو فام و بنیاد سنمایی فارابی انجام شد.
در جشنواره بین‌المللی ملطیه که از ۱۸ تا ۲۵ آبان ماه در ترکیه برگزار شد، فاطمه معتمدآریا بازیگر فیلم «روسری آبی» نیز در جمع داوران حضور داشت.
در این رویداد سینمایی، در بخش مسابقه بین‌الملل، دو فیلم بلند از سینمای ایران به اسامی «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی و پخش کنندگی مستقل‌های ایرانی و «مادری» به کارگردانی رقیه توکلی و پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی نیز حضور‌ داشتند.
«روسری آبی» محصول سال ۱۳۷۳ و پنجمین ساخته رخشان بی اعتماد پس از «خارج از محدوده»، «زرد قناری»، «پول خارجی» و «نرگس» است.
«روسری آبی» داستان «رسول رحمانی» کارخانه دار و مالک پیر و تنها یک مزرعه گوجه‌فرنگی را روایت می کند که دلبسته زنی به نام «نوبر کردانی» می شود که سرپرستی خانواده را به عهده دارد.

خلاصه داستان و بازیگران فیلم روسری آبی
عزت‌الله انتظامی، فاطمه معتمدآریا، گلاب آدینه، افسر اسدی، جمشید اسماعیل‌خانی، باران کوثری، نادیا دلدار گلچین و بهناز جعفری در این فیلم بازی کرده اند.
«بانوی اردیبهشت»، «داستان‌های جزیره (اپیزود سوم، باران و بومی)، «زیر پوست شهر»، «گیلانه»، «خون بازی»، «حیران» و «قصه ها» دیگر ساخته های رخشان بنی اعتماد هستند.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved