خانه » اخبار » اخبار ورزشی » دانلود مسابقه فینال کشتی حسن یزدانی المپیک ۲۰۱۶

دانلود مسابقه فینال کشتی حسن یزدانی المپیک ۲۰۱۶

دانلود مسابقه فینال کشتی حسن یزدانی المپیک ۲۰۱۶

حسن یزدانی, دانلود فینال حسن یزدانی و روسیه المپیک 2016, اهدای طلای حسن یزدانی المپیک ریو, طلای المپیک 2016 حسن یزدانی, دانلود فینال کشتی

حسن یزدانی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‎های المپیک ۲۰۱۶ ریو، در فینال کشتی این وزن به مصاف آنیار گودیف روس رفت و با نتیجه ۶ بر ۶ (به دلیل کسب امتیاز آخر) پیروز شد تا با دستیابی به مدال طلای این وزن طلسم ۱۶ ساله کشتی آزاد ایران در المپیک را شکست.

این دیدار بارها به دلیل آسیب‌دیدگی کشتی‎گیر روس از ناحیه ابرو، متوقف شد. توقف‎های زیاد این رقابت باعث اعتراض تماشاگران شد.آخرین طلای کشتی آزاد ایران در بازی‎های المپیک به سال ۲۰۰۰ و بازی‎های سیدنی برمی‎گردد که علیرضا دبیر در آن زمان به مدال طلا رسیده بود.

یک جوان که تمام مولفه های لازم برای جاودانگی در کشتی را دارد ، این میدان بزرگ را به آسانی از دست نخواهد داد. حسن که سال قبل در لاس وگاس نقره گرفت ، حالا و در دومین میدان بزرگ خود در رده سنی بزرگسالان نباید فرصت را به سادگی از دست بدهد.

خیلی سخت است که برای یک کشتی گیر در نخستین حضورش در المپیک شانس مدال طلا قائل شد بخصوص اگر این توقع در شلوغ ترین وزن باشد اما حسن یزدانی کشتی گیر نابغه جویباری با کوله باری از فن و تکنیک، این امید را برای ایرانی ها زنده کرده که بامداد شنبه در فینال المپیک ریو آنها را به وجد بیاورد.

ترسی که این جوان در دل رقبا انداخته، برگ برنده او در تشک های ریو است. حسن که از ۷۰ کیلوگرم به ۷۴ آمده و در وزنی که ۲۰ کشتی گیر حضور دارند در دور اول استراحت خواهد کرد و در دور دوم به مصاف کاستلی از هائیتی می رود. حریف هر چند کم نام و نشان است اما دست کم گرفتن حریفان خطای بزرگی است و یزدانی قطعا داستان قهرمانان بزرگی را خوانده است که با غفلت و کوچک انگاشتن حریفان از مدال های ارزشمند محروم شده اند.

حسن یزدانی و جویبار؛فقط با طلای ریو راضی می شوند

او در دور سوم باید با برنده آنوربات پروجاو از مغولستان و سنور دمیرتاش از ترکیه کشتی بگیرد. در گروه یزدانی لیوان لوپز از کوبا، دارنده برنز المپیک و نقره و برنز جهان از کوبا هم حضور دارد. در سمت مقابل جردن باروز، قهرمان نامدار جهان و المپیک، انور گدیف روس، نفر سوم جهان در لاس وگاس که در دیدار رده بندی سال گذشته علیرضا قاسمی را برد ، قهرمان سال ۲۰۱۴ اروپا، قهرمان بازیهای اروپایی باکو، جبرئیل حسن اف از جمهوری آذربایجان، دارنده ۲ مدال برنز جهان و بکزاد عبدالرحمان اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان قرار دارند و انشاا… یزدانی در دیدار فینال انتظار یکی از آنها را خواهد کشید.

 


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved