خانه » پزشکی و سلامت » روشهای تضمینی و ۱۰۰% تست شده از بین بردن میخچه در خانه | درمان قطعی میخچه در منزل

روشهای تضمینی و ۱۰۰% تست شده از بین بردن میخچه در خانه | درمان قطعی میخچه در منزل

برای از بین بردن میخچه چکار باید کرد؟ راه حل تضمینی از بین بردن میخچه کف پا چیست؟  

حتماً شما نیز درد میخچه را احساس نموده اید، میخچه ممکن است در کف پا و کف دست انسان بروز کند و عوامل زیادی در بروز میخچه تأثیرگذار هستند که مهمترین آنها فشار آمدن زیاد بر روی کف پا و یا سایر نقاط از  دست یا پا می باشد.  در این مقاله از مجله پزشکی دلنا قصد داریم تا روش های تضمینی و کاملا تست شده ای را ارائه دهیم که در از بین بردن میخچه کف پا یا کف دست تاثیر گذار هستند، لطفاً به ادامه مطلب همراه باشید.

 

میخچه یا زگیل چیست؟

قبل از اینکه به بررسی راه حل های از بین بردن میخچه یا زگیل بپردازیم بهتر است  شما را با واژه میخچه آشنا کنیم. میخچه یک التهاب پوستی می باشد که در اثر وارد آمدن فشار در آن قسمت از بدن به وجود می آید و از آنجایی که کف پا و کف دست مهمترین قسمت هایی از بدن هستند که روزانه تحت فشار قرار می گیرند بنابراین احتمال بروز میخچه در این محیط ها بسیار زیاد است. میخچه آن طور که از نامش پیداست بسیار هم خطرناک نیست و با انجام درمانهای خانگی ساده قابل برطرف کردن هستند ولی در صورتی که به آنها توجه نشود ممکن است بدتر شده و به کالوس تبدیل شوند که نوع پیشرفته ای از میخچه هستند و ریشه اش به عمق زیادی از پوست و گوشت انسان نفوذ می کند.

 

روش های خانگی از بین بردن میخچه

روش های خانگی از بین بردن میخچه

 

درمان میخچه به کمک سیر

درمان میخچه با سیر

درمان میخچه با سیر

اولین و بهترین روش خانگی برای از بین بردن میخچه کف پا و یا کف دست میباشد،  این ماده غذایی یک آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و در درمان بسیاری از بیماری ها و انگل های روده مفید واقع میشود و یکی از فواید سیر نیز از بین بردن میخچه میباشد.

برای این کار باید هر شب  چند حبه سیر را خرد نموده و آن را کاملا له نموده  و بر روی قسمتی از بدن که دچار میخچه شده بمالید، سپس آن محل را با یک پارچه تمیز و یا یک باند ببندید و اجازه بدهید که تا صبح این پارچه بر روی پ ایا دست شما بماند،  در صورتی که این کار را به مدت یک الی دو هفته تکرار نمایید تاثیر شگفت انگیز آن را خواهید دید.

 

درمان میخچه به کمک جوش شیرین

از بین بردن میخچه با جوش شیرین

از بین بردن میخچه با جوش شیرین

دومین ماده خانگی که در درمان میخچه می‌تواند موثر واقع شود جوش شیرین است. جوش شیرین یک ماده اسیدی می باشد که در لایه برداری از پوست بسیار موفق عمل می کند زیرا هنگامی که شما مقداری جوش شیرین بر پوست خود می مالید، سلول‌های مرده آن منطقه از پوست را از بین برده و باعث رشد سلول‌های پوستی جدید می‌شود.  لطفاً توجه نمایید که استفاده بیش از اندازه از جوش شیرین موجب ایجاد حساسیت، سوزش و خارش در آن منطقه از پوست خواهد شد بنابراین در استفاده از آن کاملا دقت نمایید

برای اینکه از جوش شیرین به منظور از بین بردن میخچه های کف دست یا کف پای خود استفاده کنید،  باید مقداری از آن را در آب حل نموده تا یک حالت خمیری مانند به خود بگیرد، سپس آن را در منطقه ای از بدن که دچار میخچه شده بمالید و مانند روش قبل آن را با یک پارچه یا باند تمیز ببندید و اجازه دهید که تا صبح کار خود را انجام دهد.

 

درمان میخچه به کمک لیموی تازه

رفع میخچه با لیمو

رفع میخچه با لیمو

لیمو نیز مانند جوش شیرین از خاصیت اسیدی برخوردار است تأثیر آن می‌توانند مانند تاثیر جوش شیرین باشد ولی با این تفاوت که  لیمو کامل یک ماده غذایی بی خطر بوده و هیچ گونه عوارض جانبی برای بدن شما نخواهد داشت. این ماده غذایی حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی نیز موثر واقع خواهد شد.

برای درمان محل میخچه به کمک جوش شیرین باید یک لیموی تازه را از وسط نصف نموده و  نیمه نصب شده لیمو را بر محل مورد نظر قرار دهید و آن را کاملا محکم به کمک یک پارچه ببندید  و تا صبح آن را باز نکنید تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.

 

از بین بردن میخچه با پیاز

روش از بین بردن میخچه با پیاز

روش از بین بردن میخچه با پیاز

پیاز نیز جزء آن دسته از مواد غذایی می باشد که حاوی مقادیر زیادی آنتی باکتریال می باشد و یک ضدعفونی کننده بسیار قوی محسوب می‌شود و حتماً بارها و بارها شنیده اید که پیاز برای از بین بردن میکروب های معده و روده و درمان سرماخوردگی بسیار مناسب است،  به هر حال روش استفاده از پیاز نیز مانند استفاده از لیمو می باشد. پیاز را چند تکه نموده و آن را به کمک خرد کن کاملا خرد نمایید و یا به کمک هاون می توانید آن را کاملا له کنید، سپس ماده له شده را بر روی قسمت مورد نظر قرار داده و آن را با پارچه ای ببندید و اجازه دهید که تا چند روز همچنان بسته باقی بماند تا تاثیر خود را نشان دهد.

تمامی روش هایی که در این مقاله به آنها اشاره شد کاملا تضمینی بوده و اثر آنها بر روی چندین نفر تست شده و همان افراد پس از چند روز استفاده تاثیر شگفت انگیز آنها را دیده اند. بنابراین شما نیاز به عمل جراحی یا استفاده از لیزر برای از بین بردن میخچه ها نخواهید داشت و در صورتیکه پشتکار داشته باشید و کمی اراده کنید می توانید میخچه های مورد نظر را در سریعترین زمان ممکن را از بین ببرید.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved