خانه » اخبار » زمان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۵

زمان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۵

سخنگوی دولت گفت: خردادماه افزایش حقوق کارمندان اعمال می‌شود و افزایش حقوقی که طبق قانون پیش‎بینی شد و در فروردین و اردیبهشت ماه پرداخت نشد در خرداد ماه یکجا پرداخت می‌شود.

حقوق

افزایش حقوق کارمندان از خرداد ماه اعمال می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۴۱ طرح سرمایه‌گذاری در سراسر کشور توزیع شد.

وی افزود: آنچه در سال ۹۵ پیگیری می‌شود این است که نرخ تورم را با روند کاهنده، یک‌رقمی کنیم و رشد اقتصادی را به ۵ درصد برسانیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: پیش‌بینی‌های مجامع جهانی بر این است امسال ایران می‌تواند به رشد ۵ درصدی دست یابد.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: گزارشی از نرخ تورم در اردیبهشت ماه به‌دست آمد، ۱۰٫۳ درصد تغییر یافت و ماه‌های آینده دست‌یابی به نرخ تک‌رقمی دور از انتظار نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خاطرنشان کرد: برای اینکه در برنامه ششم توسعه بر پایه آمایش سرزمینی بتوانیم زمینه توسعه کشور را فراهم کنیم و استان‌های مختلف با مشابهت‌های اقلیمی و صنعتی در قالب مناطق دسته‌بندی شدند و سه استان شمالی در یک منطقه قرار گرفتند تا به رشد ۸ درصدی دست یابند.

نوبخت در پایان متذکر شد: خردادماه افزایش حقوق کارمندان اعمال می‌شود و افزایش حقوقی که طبق قانون پیش‎بینی شد و در فروردین و اردیبهشت ماه پرداخت نشد در خرداد ماه یکجا پرداخت می‌شود.

همچنین قبلا در خبرها درباره میزان افزایش حقوق کارکنان امده بود :
افزایش حقوق به شرط تصویب بودجه
اما با توجه به اینکه با عدم اجرایی شدن قانون بودجه از ابتدای سال تمامی ماده ها و تبصره های آن هم به طور طبیعی اجرایی نخواهد شد، نوبخت در این باره حقوق کارکنان را مورد اشاره قرار داده و گفته که اگر بودجه به تصویب نرسد، قطعا افزایشی که برای بازنشستگان و کارمندان گفتیم از ابتدای سال ۱۳۹۵ عملیاتی نمی شود.

بر این اساس اگر مجلس لایحه بودجه سال آینده را در سال جاری تصویب نکند و از اول سال ۱۳۹۵ در اختیار دولت نباشد، کارکنان و بازنشستگان هم نباید منتظر افزایش ۱۲ درصد حقوق خود از ابتدای سال آینده باشند.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved