خانه » اخبار » اخبار سیاسی » سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

در سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید با سرانجام پرونده هکر ایرانی بازی تاج و تخت بهزاد مصری که به تازگی جنجال بزرگی در حوزه سرقت اطلاعات ایجاد کرد بیشتر آشنا خواهید شد و …

سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

وبگاه وزارت دادگستری آمریکا امروز در بیانیه ای با متهم کردن یک ایرانی به نام «بهزاد مصری» به هک کردن شبکه رایانه‌ ای شرکت سازنده سریال «بازی تاج و تخت» و سرقت قسمت‌ های منتشر نشده آن، اعلام کرد که این فرد را تحت پیگرد قرار داده است.

دادستان فدرال آمریکا مدعی است وی با به دست آوردن دسترسی سِروِر شرکت «هوم باکس آفیس» (HBO) از طریق سرقت حساب کاربری اینترنتی کارکنان این شرکت قسمت‌ های پخش‌ نشده فیلم‌ ها را سرقت می‌کرده و در ازای عدم پخش آنها، باج خواهی می‌ کرده است.

در متن کیفرخواست صادره در این خصوص آمده است که «بهزاد مصری» از ماه جولای سال جاری میلادی به ارسال ایمیل‌ های تهدیدآمیزی برای شرکت HBO مبادرت نموده و پس از مدتی در ازای پخش نشدن اطلاعات مسرقه خود اعلام کرده بود که ۵.۵ میلیارد دلار از شرکت درخواست دارد.

مقام‌های قضایی آمریکا، تصویر بهزاد مصری، تبعه ایرانی را منتشر کرده اند که متهم است سیستم های تلویزیون اچ‌بی‌او (HBO) را هک کرده است!

مقام‌های قضایی آمریکا، تصویر بهزاد مصری، تبعه ایرانی را منتشر کرده اند که مدعی شده اند با هک کردن سیستم های تلویزیون اچ‌بی‌او (HBO) قصد باج گرفتن از آنها را داشته است.

سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

جون کیم جانشین دادستان فدرال منطقه جنوب نیویورک، در یک نشست خبری گفت بهزاد مصری حدودا سی سال سن دارد و ساکن ایران است. آقای کیم گفته بهزاد مصری با نام مستعار “سکوت وحشت” تحت تعقیب است و در صورت خروج از ایران بازداشت خواهد شد.

برخی خبرگزاری ها مدعی شده اند «مصری» در ازای برملا نکردن اطلاعاتی که از اچ‌بی‌او به دست آورده شش میلیون دلار خواسته بود. دادستانی معتقد است که این فرد برای منفعت شخصی، اچ‌بی‌او را هک کرده اما پیشتر با نیروهای نظامی ایران برای هک کردن سیستم‌های آنها همکاری داشته است.

سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

در کیفرخواستی که سه شنبه ۲۱ نوامبر منتشر شده، آمده که این فرد مبلغ درخواستی را به بیت‌کوین، واحد پول اینترنتی خواسته که تعقیب و یافتن محل خرج کردنش پیچیده‌تر از پول‌های رایج کشورهاست. اچ‌بی‌او، حاضر به پرداخت باج نشده و هکر بخش‌هایی از اطلاعاتی را که در بهار به دست آورده بود در تابستان منتشر کرد.

Turk Black Hat

سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

علامت گروه هکرهایی که دادستانی می‌گوید آقای مصری عضوش بوده

گزارش شده که “سکوت وحشت” بعد از هک کردن سیستم‌های اچ‌بی‌او، به کارکنان این شرکت بزرگ ایمیلی فرستاده که در آن نوشته شده بود: “سلام به همه بی عرضه ها! بله درسته! اچ‌بی‌او هک شده!… مراقب باشید سکته قلبی نکنید!!!”

پیشتر روزنامه واشنگتن پست گزارشی منتشر کرده و نوشته بود مخفی نگه داشتن پرونده‌هایی از این دست برای این است که متهم فرار نکند و مقام‌های امنیتی بتوانند او را در موقع لزوم بازداشت کنند. اما حالا این روزنامه نوشته که دولت دونالد ترامپ برای مقاصد سیاسی فشار آورده که این پرونده، نام متهم و ملیت او برملا شود.

سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

ترامپ که از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای آمریکا و پنج قدرت جهانی با ایران است، می‌خواهد کنگره آمریکا را متقاعد کند تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند.

بهزاد مصری ایرانی است که امروز رسما از سوی دادستانی فدرال امریکا به هک شبکه “اچ بی او” (HBO) و سرقت اطلاعات با هدف باجگیری از این شرکت متهم شد. آمریکا بهزاد مصری را به هک کردن بازی محبوب “تاج و تخت” (Game of Thrones) متهم کرد.  مقام‌های قضایی فدرال در نیویورک رسما بهزاد مصری را درباره هک‌ کردن و باج‌ گرفتن از شبکه اچ‌ بی‌ او بابت انتشار پیش از موعد سریال “بازی تاج و تخت” متهم کردند. منابع گفته‌ اند بهزاد مصری (شهروند ایرانی) قبلا با نیروهای نظامی ایران برای حمله سایبری همکاری داشته است که البته صحت این ادعا از سوی ایران تایید نشده است. متن ادعانامه علیه بهزاد مصری روی وبسایت وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده و ساعت ١٢:٣٠ دادستان موقت ناحیه جنوبی ایالت نیویورک و معاون مدیر اف‌ بی‌ آی در ایالت نیویورک در این باره کنفرانس خبری برگزار کرد.

سرانجام پرونده بهزاد مصری چه شد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دادگستری آمریکا بهزاد مصری را به اتهام هک بازی تاج و تخت تحت تعقیب قرار داده است. در جریان هک شبکه تلویزیونی HBO در تابستان گذشته، مسئولان این شبکه مدعی شدند که هکرها توانسته اند بیش از ۱٫۵ ترابایت از اطلاعات این شبکه را سرقت کنند که فیلنامه سریال محبوب “Game of Thrones” نیز یکی از آنها بوده است. در جریان هک شبکه تلویزیونی HBO قسمت های ۵ و ۶ این سریال دزدیده شد و پس از تهدید هکرها، قسمت پنج فصل ششم این سریال، ۵ روز زودتر از موعد در اینترنت، پخش گردید. حال پس از گذشت چندین ماه از این واقعه، وزارت دادگستری امریکا اعلام کرده این تبعه ایرانی (بهزاد مصری) عامل چنین حمله بی‌سابقه‌ ای بوده است. علاوه بر این آمریکا بهزاد مصری را به عضویت در گروه هکری “Turk Black Hat” نیز متهم کرده است.

 

 آشنایی با بهزاد مصری , بهزاد مصری , بهزاد مصری کیست , عکس های بهزاد مصری , فیلم بهزاد مصری , همسر بهزاد مصری


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved