خانه » گردشگری » سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

در سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید با یکی از زیباترین روستای شمال کشور آشنا شوید و سفری خوب و به یادماندنی را داشته باشید و …

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

الیمستان، روستایی توریستی است از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل که در کیلومتر ۲۰ جاده هراز از آمل واقع شده است. جنگل الیمستان، محل رویش گیاه “الیما” است که در اردیبهشت ماه رشد می کند. می گویند نام جنگل الیمستان نیز برگرفته از آن می باشد. الیمستان یکی از مناطق توریستی ایران است که تورهای زیادی سالانه برای تفریح و سفر به دل طبیعت الیمستان می روند. این منطقه نگاه عکاسان داخلی و خارجی راه هم به خود جذب کرده و طبیعت بکر و زیبایی جنگل و مراتع و سر سبزی آن وصف ناشدنی است. آب مردم آن از چشمه تامین می شود و محصول آن غلات، لبنیات و عسل است.

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

الیمستان در کیلومتر ۲۰ جاده هراز از آمل واقع شده است

 

قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه های این روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می کند. قله ای که حدود ۲۵۱۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه های کوهنوردی در زمستان به شمار می رود. اگر اهل کوهنوردی باشید، این قله با تمام جاذبه های طبیعی اطرافش بهترین گزینه سفر کوهنوردی شما به شمار خواهد رفت. در کل مسیر دامنه شرقی، قله دماوند در پیش چشمان ما است و هر لحظه با شما حرکت می کند.

جنگل الیمستان کجاست,جنگل الیمستان در پاییز

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

جنگل الیمستان، محل رویش گیاه “الیما” است که در اردیبهشت ماه رشد می کند

اما شاید از همه جالب تر منطقه نقش پای رستم باشد که تعجب همه کوهنوردان را بر می انگیزد. نرسیده به قله جای دو شهاب سنگ بزرگ دیده می شود که حفره هایی به عمق ۱۰ متر ایجاد کرده اند. بومیان منطقه افسانه ای زیبا برای این چاله ها دارند. آنها معتقدند این گودال ها جای زانوهای رستم است که در این منطقه زانو زده و از آب دریا نوشیده است.

جنگل الیمستان کجاست,جنگل الیمستان در پاییز

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

الیمستان یکی از مناطق توریستی ایران است که تورهای زیادی برای سفر به دل طبیعت به آنجا می روند

دورنمای بی نظیر قله دماوند، مناظر زیبای جنگلی با پوشش دشت های پر گل، منطقه را به مکانی مجذوب کننده تبدیل کرده است. قبل از رسیدن به جنگل، در ابتدای ورود به الیمستان روستایی قرار دارد که لهاش نامیده می شود که در کوهستانی معتدل و مرطوب واقع شده است.

در کل این جنگل منطقه ای است که با هوای خنک و مه آلود خود بهترین محل برای پیاده روی و لذت بردن از جاذبه های زیبایش می باشد و جاذبه هایی همچون طبیعت زیبای پاییزی جنگل های الیمستان، پیاده روی در جنگل، ارتفاعات زرشک کوه، دورنمای زیبای قله دماوند بر زیبایی آن افزوده است.

جنگل الیمستان کجاست,جنگل الیمستان در پاییز

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

اواسط بهار و اوایل پاییز بهترین فصل برای رفتن به جنگل الیمستان است

راه دسترسی به جنگل الیمستان : از آمل کیلومتر ۲۰ و از تهران، کیلومتر ۱۴۰ جاده هراز، به جاده فرعی سمت راست با تابلوی امام زاده قاسم یا امامزاده لهاش برمی خورید وارد آن شوید، در اوایل مسیر به دو راهی می رسید که باید جاده سمت چپ را دنبال کنید، جاده فرعی آسفالته باریک با پیچ و خم بسیار حدود ۷ کیلومتر است که ابتدا ما را به روستای لهاش و پس از ۵ کیلومتر مسیر خاکی به روستای الیمستان می رساند. از آنجا با پشت سر گذاشتن آبادی وارد جنگل می شویم.

 

اواسط بهار و اوایل پاییز بهترین فصل برای رفتن به جنگل است ولی مناظر زیبای زمستانی هم میتواند وسوسه انگیز باشد، البته بشرطی که تمامی اصول این گونه سفرها رعایت شود.

جنگل الیمستان کجاست,جنگل الیمستان در پاییز

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

قبل از رسیدن به جنگل، در ابتدای ورود به الیمستان روستایی قرار دارد که لهاش نامیده می شود

غذای کافی، لباس مناسب، جعبه کمک های اولیه، چراغ قوه، در صورت داشتن gps و یا کمک گرفتن از بومیان برای جنگل نوردی پیشنهاد می شود در شرایط مه امکان گم شدن در جنگل وجود دارد، عموما این جنگل را بی خطر می خوانند اما احتیاط را فراموش نکنید و برای حفاظت از محیط، آتش روشن نکنید یا در صورت روشن کردن از خاموش شدن آن پیش از رفتن اطمینان حاصل کنید.

سفر به یاد ماندنی به الیمستان آمل

نقشه جنگل اليمستان, روستاي گردشگري اليمستان, اليمستان, عكساي از اليمستان, جنگل اليمستان, تصاوير جنگل اليمستان, تور جنگل اليمستان, مسير جنگل اليمستان, روستاي اليمستان

امیدوارم از این مقاله تصویری نهایت استفاده را برده باشید از سایر نقاطق گردشگری ایران در بخش گردشگری دیدن نماید.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved