خانه » اخبار » علت فوت پروین بختیارنژاد ا بیوگرافی پروین بختیارنژاد

علت فوت پروین بختیارنژاد ا بیوگرافی پروین بختیارنژاد

در علت فوت پروین بختیارنژاد ا بیوگرافی پروین بختیارنژاد شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید با یکی از فعال حقوق زنان اشنا شوید که  ۱۷ مهر فوت کرده اند….

علت فوت پروین بختیارنژاد ا بیوگرافی پروین بختیارنژاد

به گزارش سایت دلنا خانوم پروین بختیارنژاد  در تهران در ۱۷ مهر ماه فوت کرده است علت فوت ایشون  به علت آمبولی ریه بوده است

علت فوت پروین بختیارنژاد ا بیوگرافی پروین بختیارنژاد

علت فوت پروین بختیارنژاد ا بیوگرافی پروین بختیارنژاد

 

بیوگرافی پروین بختیارنژاد

پروین بختیارنژاد یکی از فعالان حوزه حقوق زنان و خشونت علیه زنان و فعال مدنی و نوشتاری می باشد.وی همسر رضا علیجانی فعال ملی مذهبی بوده است.وی متولد سال ۱۳۴۱ بود و در سال ۱۳۶۳ با رضا علیجانی فعال ملی مذهبی ازدواج کرد.ثمره این ازدواج دو فرزند است که هم‌اکنون با پدرشان در فرانسه زندگی می‌کنند.پروین بختیارنژاد یکی از فعالین حقوق زنان می باشد و در راستای احقاق این حقوق و همچنین مبارزه با خشونت علیه زنان فعالیت می کرده است.البته ایشان علاوه بر این موارد به روزنامه نگاری نیز مشغول بوده است.او روزنامه‌نگاری را در سال ۱۳۷۴ با نشریه “ایران فردا” آغاز کرد و پس از توقیف این نشریه همراهبا دیگر نویسندگان آن به “جامعه نو” کوچ کرد. روزنامه‌های دوران اصلاحاتاز جمله خرداد، آفتاب امروز، یاس نو، نوروز، شرق و اعتماد همواره محل نشر مقالات او بودند.

پروین بختیارنژاد دارای سه اثر بوده است :

۱- فاجعه خاموش را که پژوهشی در زمینه قتل‌های ناموسی را در ارتباط با مسائل زنان است، در سال ۱۳۸۱ – این کتاب در سال ۱۳۸۹ پس از آن‌که ۹ ماه در وزارت ارشاد برای سانسور منتظر ماند، در نهایت مجوز انتشار نگرفت. او در همان سال این کتاب را در سایت مدرسه فمینیستی منتشر کرد. کتاب سرانجام در سال ۱۳۹۲ توسط انتشارات «آرش» در استکهلم به چاپ رسید.

۲- زنان خودسوخته را که گزارشی از خودسوزی زنان در ایران است در سال ۱۳۸۷ منتشر کرد.

۳- موانع درون‌ساختاری ان‌جی‌اوها در ایران

 


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved