خانه » اخبار » اخبار سیاسی » علت قطعی تلگرام در روز سه شنبه

علت قطعی تلگرام در روز سه شنبه

در علت قطعی تلگرام در روز سه شنبه شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید به جزئیات قطع و فیلتر شدن سایت تلگرام در روز سه شنبه و همزمان با حادثه زلزله کرمانشاه آگاه شوید و …

علت قطعی تلگرام در روز سه شنبه

کاربران زیادی از اواخر شب گذشته ۲۳ آبان ۹۶ با اختلال در تلگرام مواجه شده‌اند. اما علت این عدم دسترسی و قطعی تلگرام ، فیلتر تلگرام است و یا دلایل دیگری دارد؟

تلگرام اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب ایرانی‌هاست که به نظر می‌رسد در ساعات پایانی ۲۳ آبان و ساعات اولیه ۲۴ آبان ۹۶ دچار اختلال شده و دسترسی به آن در برخی نقاط کشور بدون ابزار تغییر IP غیر ممکن و یا بسیار مشکل است.

دلیل قطعی و اختلال در تلگرام چیست؟

تاکنون کاربران زیادی اختلال در تلگرام و مشکل عدم دسترسی به آن را گزارش داده‌اند که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. همانطور که می‌دانید، حادثه دلخراش زلزله در غرب کشور و از دست دادن جمع زیادی از هم‌وطنانمان باعث شد تا بسیاری از مردم در اقدامی خودجوش و خیرخواهانه، در کنار کمک‌های دولتی و حکومتی، به یاری همنوعان خود شتافته و در این بین، تلگرام را بستری بسیار مناسب برای اطلاع‌رسانی و هماهنگی‌های خود قرار دهند.

حال باید دید آیا دلیل اختلال در تلگرام در روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان ۹۶ ، هجوم کاربران ایرانی به این اپلیکیشن پیام‌رسان در این ساعات بوده و یا دلایل امنیتی باعث ایجاد مشکل در تلگرام شده است. اخیرا صحبت‌هایی در خصوص فیلتر تلگرام در برخی محافل اینترنتی و منابع خبری به گوش رسیده که شاید بی‌ربط به ایجاد اختلال در تلگرام در ساعات گذشته نباشد.

با توجه به اینکه در این شرایط بحرانی، وجود بستری آسان و در دسترس مانند تلگرام می‌تواند کمک شایانی به ایجاد هماهنگی‌های لازم کند، لذا تیم سایت دلنا ضمن ابراز همدردی با هم‌وطنان آسیب‌دیده خود در غرب کشور، پیگیری‌های لازم را جهت اطلاع‌رسانی در خصوص قطعی تلگرام انجام خواهد داد.

نسخه موبایلی تلگرام بیش از ۱۵ دقیقه درنقاط مختلف ایران قطع شد. این در حالی بود که دیگر پیام‌رسان‌ها، شبکه‌های اجتماعی و مرورگرهای اینترنتی فعال و در دسترس بودند.

این اتفاق در اواخر روز سه شنبه ۲۳ آبان ۹۶ روی داد. با توجه به اینکه پس از دقایقی مشکل رفع شد، احتمال هرگونهفیلتر یا مسدود سازی بعید به نظر می‌رسد.

عده زیادی از کاربران ایرانی توییتر این مشکل را اعلام کرده اند که عکس آن را در زیر می بینید.قطع شدن تلگرام سه شنبه 23 آبان 96

به نظر می رسد مشکل سراسری باشد و هرگونه خبر فیلتر یا مسدود سازی تلگرام درست نباشد.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved