خانه » پزشکی و سلامت » چگونه عوارض داروی بیهوشی را از بین ببریم؟ | عوارض داروهای بیهوشی چیست؟

چگونه عوارض داروی بیهوشی را از بین ببریم؟ | عوارض داروهای بیهوشی چیست؟

آیا از عوارض داروهای بیهوشی خبر دارید؟ و آیا میدانید که روش هایی وجود دارد به وسیله آن می توانید عوارض داروهای بیهوشی را کم کنید؟  

گاهی اتفاقاتی برای ما رخ می دهد که دست خودمان نیست مثلا شاید روزی اتفاق بیفتد که راهی اتاق عمل شوید یا در اثر اتفاقاتی که برایتان پیش آمده مجبور به استفاده از داروی های بیهوشی شده باشید، تمام گفته های فوق برای این منظور بود تا شما را برای عوارض داروهای بیهوشی آشنا کنیم و راهکارهایی را به شما ارائه کنیم تا با عوارض این دارو ها مبارزه کنید و یا حداقل انها را کاهش دهید. با مجله پزشکی دلنا همراه شوید تا با عوارض این دارو ها و راهکار های کاهش عوارض آن آشنا شوید.

 

عوارض دارو های بیهوشی

عوارض دارو های بیهوشی

دارو های بیهوشی چه عوارضی را به همراه دارد؟

در فرایند عمل جراحی پزشک متخصص زنان باید از داروهای بیهوشی برای کنترل درد حین عمل جراحی استفاده نماید، ولی این داروهای بیهوشی که در حین عمل جراحی برای بیمار به کار گرفته می شود و با  عوارض زیادی همراه است که به کمک تکنیسین ها و پرستارها عوارض این داروها به شدت کاهش پیدا میکند تا از آسیب رسیدن به سلامتی بیمار جلوگیری شود.

عوارض به وجود آمده پس از  تزریق داروهای بیهوشی ممکن است چند روز یا چند ساعت بر بدن اثر خود را بگذارد و این کاملا به متخصصین این بیمارستان به نوع داروی بیهوشی بستگی دارد که خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی شاهد داروهای بسیار تاثیرگذار و کم عوارض هستیم.

در حالت کلی می‌توان گفت که داروهای بیهوشی عوارضی مانند تهوع و استفراغ ، سرگیجه ،  اختلال حافظه و اختلال حواس ، درد عضلانی ، خارش و عفونت ریه را به دنبال دارد و در صورتی که بیمار دارای بیماری های قلبی مانند نارسایی کلیه و یا عملکرد ضعیف قلب باشد عوارض داروهای بیهوشی می‌تواند چند برابر شود و سلامتی بیمار را به صورت جدی تحت تاثیر قرار دهد. پس باید قدرت فرد در برابر تحمل بیماری بیشتر باشد تا عوارض ناشی از این داروها نیز کاهش پیدا خواهد کرد و بهتر می‌توان آن را کنترل نمود.

افراد بزرگسال پس از به هوش آمدن ممکن است دچار فراموشی موقتی شوند و همچنین سردرد و کمردرد موقتی نیز از سایر عوارض استفاده از داروهای بیهوشی میباشد. در صورتی که به صورت مداوم و پیوسته از داروهای بیهوشی استفاده شود می‌تواند عوارض خود را به صورت جدی بر بدن نشان دهد و موجب به وجود آمدن بیماری های شدید کبدی و کلیوی شود، برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین حادثه ای بهتر است قبل از تزریق داروهای بیهوشی بعد نفر را از لحاظ مقاومتی مورد بررسی قرار داد.

 

چگونه می توان عوارض داروهای بیهوشی را از بین برد؟

با توجه به اینکه داروهای بیهوشی همراه با سرم به بدن انسان تزریق می شود،  پرستاران و تکنسین های ویژه بیمارستان برای از بین بردن عوارض این دارو ویتامین ها و مایعاتی را در این سرم ترکیب می کنند تا بتواند در کمترین زمان ممکن عوارض داروی بیهوشی را از بین ببرد.

همچنین همراهان و نزدیکان بیمار نیز در صورت امکان می توانند مایعاتی از قبیله آبمیوه و آب معدنی به بیمار بخورانند تا در کمترین زمان ممکن عوارض این دارو را از بین ببرد،  به هیچ وجه توصیه نمی شود که برای از بین بردن این عوارض از داروهای مسکن و سایر داروهای شیمیایی استفاده شود زیرا ممکن است وضعیت را بدتر نموده و عوارض این دارو را شدیدتر نمایند.

 

 


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved