خانه » سرگرمی » فروش الماسی به قیمت ۱۳۶ میلیارد تومان

فروش الماسی به قیمت ۱۳۶ میلیارد تومان

در فروش الماسی به قیمت ۱۳۶ میلیارد تومان شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید در جریان مزاید و فروش الماسی به قیمت ۱۳۶ میلیارد تومان قرار بگیرید و …

فروش الماسی به قیمت ۱۳۶ میلیارد تومان

فروش الماسی به قیمت 136 میلیارد تومان

فروش الماسی به قیمت ۱۳۶ میلیارد تومان

یک الماس تراش داده شده به وزن ۱۶۳ قیراط به ارزش ۳۴ میلیون دلار در حراجی «کریستی» در شهر «ژنو» سوییس فروخته شد.

این الماس به شکل یک گردنبد تراش داده شده در آمده و اندازه آن ۴۰ درصد بزرگتر از نمونه مشابهی است که در سال ۲۰۱۳ میلادی با قیمت کمتر از ۳ میلیون دلار در یک جواهر فروشی در لندن فروخته شد.

این الماس در ابتدا یک سنگ ۴۰۴ قیراطی بود که سال گذشته در یک معدن الماس در آنگولا استخراج شد که بزرگترین الماس کشف شده در تاریخ این کشور هم محسوب می شود و بعد توسط یک تیم متخصص ۱۰ نفره در نیویورک تراش داده شد و به شکل گردنبند در آمد.

ساخت این گردنبند ۱۷۰۰ ساعت زمان برده است و در یک طرف آن در قسمت بالا ۱۸ نگین الماس و در طرف دیگر آن دو ردیف مروارید وجود دارد. بر همین اساس این گردنبند الماس بعنوان یکی از گرانترین جواهرات فروخته شده طی سال های اخیر است.

دو مورد از بزرگترین الماس‌های جهان که تاکنون به فروش گذاشته شده‌اند، روز چهارشنبه در ژنو به مزایده گذاشته می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، این جفت سنگ قیمتی که نام آنها الماس‌های دونرزمارک است، روی‌هم رفته بیش از ۱۸۵ قیراط وزن دارند و قبلا متعلق به یک نجیب‌زاده فرانسوی بوده‌اند.

این الماس‌ها، بخشی از کلکسیون لاپاویا، است و این کنتس فرانسوی برای داشتن کلکسیون‌های گسترده‌ای از جواهرات نفیس معروف بود.

برت اوکانر از سوته‌بایز می‌گوید: در سال ۱۸۸۲ کنت گویدو ون دونرزمارک این الماس‌های بی‌نظیر را برای عشق زندگی خود، لاپاویا خریداری کرد.

منشا سلطنتی، به علاوه سایز و رنگ بی‌نظیر الماس‌ها باعث شده است تا سوته‌بایز پیش‌بینی کند این الماس‌های بزرگ زرد رنگ، در محدوده ۹ تا ۱۴ میلیون دلار به فروش بروند.

این جواهرات دو مورد از شفاف‌ترین و درخشان‌ترین‌ها در دسته‌بندی خود هستند. الماس بزرگتر ۱۰۲.۵۴ قیراط و الماس کوچکتر ۸۲.۴۷ قیراط وزن دارد.

اوکانر می‌گوید: این الماس‌ها به شدت تاثیرگذار و جذابند و داستان عشقی‌ که به آنها مرتبط است، بی‌نظیر است.

پیش از این اعلام شده بود: این سنگ‌های قیمتی در میان چندین سنگ قیمتی دیگر با منشا تاریخی، روز چهارشنبه در نمایشگاه جواهرات درباری و سنگ‌های قیمتی سوته‌بایز در ژنو، به معرض نمایش و فروش گذاشته می‌شوند.

امیدوارم از این مقاله و گزارش از فروش جواهرات گران قیمت در دنیا جواهرت در سایت دلنا نهایت استفاده را برده باشید.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved