خانه » پزشکی و سلامت » فواید شکلات تلخ – شکلات تلخ ۹۹ درصد، ۹۶ درصد و ۹۰ درصد

فواید شکلات تلخ – شکلات تلخ ۹۹ درصد، ۹۶ درصد و ۹۰ درصد

آشنایی با فواید شکلات تلخ 

شاید تاکنون مطالب زیادی در مورد فواید و مضرات شکلات تلخ یا همان شکلات سیاه شنیده باشید، در این مطلب از بخش پزشکی و سلامت مجله دلنا قصد داریم شما را با فواید شگفت انگیز این ماده سیاه رنگ آشنا کنیم. ب است بدانید که شکلات تلخ حاوی درصد فوق‌العاده بالایی از کاکائو می‌باشد که برای ذهن بسیار مفید بوده و تاثیر بسزایی در افزایش ذهن دارد.  برای آشنایی کامل با فواید شکلات تلخ با ادامه مطلب همراه باشید.

 

 فواید شکلات تلخ برای بدن

فواید شکلات تلخ برای بدن

 

خوردن شکلات تلخ در صبحانه چه فایده ای برای بدن دارد؟

شکلات تلخ حاوی مقدار بسیار زیادی از انواع مواد معدنی و ویتامین های مفید برای بدن میباشد موادی مانند منیزیم کلسیم پتاسیم فسفر و انواع ویتامین ها مانند ویتامین ها ویتامین ب کمپلکس ویتامین ها در شکلات تلخ موجود میباشد که در صورت مصرف مقدار مناسبی از شکلات تلخ به صورت روزانه می توان فواید شگفت انگیز آن را پس از چند روز مصرف مشاهده نمود.

 

آیا خوردن شکلات تلخ برای کودکان مناسب می باشد؟

کودکان قشر بسیار حساسی از جامعه ما را تشکیل می‌دهند ، بنابراین برای اینکه به شکل صحیح رشد یابند و بدن سالم داشته باشند باید بدنشان را با انواع مواد معدنی و ویتامین های مفید برای بدن تغذیه نمود.  فسفر از جمله موادی می باشد که در افزایش و تقویت حافظه بسیار مفید میباشد و تغذیه کودکان با مواد غذایی حاوی این ماده معدنی در افزایش میزان حافظه کودکان تاثیر بسزایی خواهد داشت، و شاید دلیل اینکه کشورهایی که بیشتر شکلات مصرف می‌کنند جوایز علمی بیشتری نیز می گیرند همین باشد.

 

آیا خوردن شکلات تلخ تاثیری در افزایش اسپرم دارد؟

شاید تحقیقات زیادی در مورد  روشهای افزایش اسپرم کرده باشید،  جالب است بدانید که شکلات تلخ یکی از موادی میباشد که می‌تواند میزان اسپرم موجود در بدن را افزایش دهد،  زیرا حاوی مقادیر زیادی ال آرژنین هیدروکلراید میباشد که در افزایش میزان اسپرم مردان تاثیر فوق العاده ای دارد و شما پس از چند هفته مصرف این شکلات تلخ تاثیر شگفت انگیز آن را بر بدن خود خواهید دید.

 

آیا شکلات تلخ می تواند با پیری مبارزه کند؟

در کاکائو آنتی اکسیدانی به نام کاتچین وجود دارد که تاثیر بسیار زیادی در مبارزه با پیری دارد، این آنتی اکسیدان با پیری زودرس مبارزه نموده و کمک می‌کند تا شما بدن شاداب و جوان تری داشته باشید،  لطفاً توجه نمایید که هرچه کاکائوی موجود در شکلات بیشتر باشد تاثیر آن نیز بیشتر خواهد شد، بنابراین که نتیجه بهتری بگیرید بهتر است از شکلات های تلخ ۹۹ درصد یا ۹۶ درصد استفاده کنید.

 

شکلات تلخ چاق میکند؟

لطفاً توجه نمایید که هر ماده غذایی اگر بیش از اندازه مصرف شود ممکن است چاق کننده باشد در مورد شکلات تلخ نیز این قضیه صادق میباشد یعنی اگر شما مقداری زیادی شکلات تلخ روزانه مصرف کنید علاوه بر اینکه مشکلات قلبی و کلیوی را برای شما به وجود خواهد آورد چاق کننده نیز خواهد بود بنابراین برای اینکه از تمامی خواص شکلات تلخ به نحو احسن استفاده کنید  پیشنهاد می کنیم که روزانه ۳۰ گرم از این شکلات را مصرف کنید و پیشنهاد ما استفاده از شکلات های ۹۶، ۹۹ و ۹۰ درصد می باشد که حاوی مقادیر زیادی کاکو می باشد.

 

آیا مصرف شکلات تلخ می تواند یک داروی ضد افسردگی باشد؟

در شکلات تلخ مقدار زیادی منیزیم وجود دارد،  این ماده معدنی تاثیر زیادی در افزایش روحیه و نشاط بدن دارد،  همچنین وجود مواد دیگری مانند تیرامین و فنیل اتیل آمین افزایش میزان شادابی در ذهن تاثیر بسیار زیادی دارد و طبق تحقیقات انجام شده تاثیر شکلات تلخ شباهت زیادی به تاثیر قهوه دارد.

 

چه نوع شکلاتی مناسب می باشد؟

طبیعت مقاله امروز در مورد تأثیر شگفت انگیز شکلات های ۹۹ درصد، ۹۶ درصد و ۹۰ درصد بود  اگر شما تمایل دارید که شکلات شیرین تری نیز مصرف نمایید، استفاده از شکلات ۸۰ درصد و ۸۵ درصد نیز مناسب به نظر می رسد. بنابراین شکلاتی مانند نوتلا(nutella) اوت (oat) و افتر ایت (after eight)  در صورتی که شیرین باشند تاثیر کمتری را بر بدن  خواهد گذاشت.

 


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved