خانه » پزشکی و سلامت » بهترین راه لاغری شکم و پهلو در کمترین زمان ممکن

بهترین راه لاغری شکم و پهلو در کمترین زمان ممکن

هرموقع حرف از لاغری شکم و پهلو میشود همه ذهن ها به سوی ورزش میورد و واقعا هم اینچنین است. یک شکم صاف و بدون چربی با تغذیه و ورزش ساخته میشود.بخش مربوطبه تغذیه که ۵۰% ابزار برای داشتن شکم صاف و زیباست با دوری از خوردن مواد غذایی چرب و همچنین کنترل میزان کالری ورودی و خروجی بدن به دست می اید.

ورزش لاغری (5)

اما وقتی سخن از ورزش به میان می اید بیشتر افراد ورزش بسیار طاقت فرسا و سخت دراز نشست را متصور می شوند و قید ورزش کردن را می زنند اما ما امروز قصد داریم ۵ حرکت ورزشی بسیار مفید را که نه تنها سختی دراز و نشست را ندارند بلکه بسیار موثر تر نیز هستند را به شما معرفی کنیم.این حرکات تنها ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد و شما با صرف روزانه ۱۰ دقیقه زمان همواره شکمی صاف خواهید داشت..
لاغری شکم

عضلات شکم از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که با ۵ ورزش امروز میتوانیم تمامی این عضلات از قبیل عضلات زیر شکم(مهم ترین قسمت برای داشتن شکم صاف)عضلات بالای شکم و عضلات کناری(پهلوها) را قوی تر کرده و از انباشت چربی جلوگیری کنیم.

 

ابتدا یک طرح گرفیکی کلی از ورزش های در نظر گرفته شده را ببینید تا تک به تک این حرکات را به شما اموزش دهیم! ( لاغری پهلو )

ورزش لاغری (6)

۱:به روی شکم دراز بکشید و کف دست ها را به موازای شانه ها(همانند تصویر زیر )بر روی زمین بگذارید همچنین در قسمت پاها نیز وزن قسمت پایین تنه را بر روی پنجه پا بیندازید و در این حالت به مدت ۱ دقیقه بیاستید(در روز های اتی میتوانید تا ۷۵ ثانیه نیز ادامه دهید)

ورزش لاغری

 

۲٫بر روی پهلو دراز کشیده وساعد خود را در امتداد شانه خود بر روی زمین گذاشته و قسمت کناری پا نیز بر روی زمین باشد(فقط همین ۲ نقطه بر روی زمین باشند)سپس کمر خود را از روی زمین بلند کرده و تا حد ممکن بالا ببرید و به حالت اولیه برگردید.همانند قسمت a وb در تصویر زیر این حرکت برای تقویت عضلات کناری شکم(پهلوها )بسیار مفید است.

نکته:بعد از این که یک پهلوی خود را به تعداد ۱۵ حرکت تمرین دادید .همین حرکت را بر روی پهلوی دیگر خود نیز اجرا نمایید.

ورزش لاغری (1)

۳.به پشت رو زمین دراز کشید وپاهایتان را در بالا و کمی خمیده نگه دارید دستانتان را نیز در کنار بدن خود یا زیر کمرتان بگذارید (همانند تصویر a) در این حالت کمرتان را بالا برده و زانوهایتان را به سرتان نزدیک کنید و در خالی که عضلات شکمتان منقبض است ۲ ثانیه مکس کرده وبه حالت اولیه برگردید.این حرکت(کرانچ) را ۲۰ بار به صورت متناوب انجام دهید.این تمرین قسمت زیر شکم و همچنین بالای شکم را تخت تاثیر قرار می دهد.

نکته:در خین انجام این تمرین همواره سرتان بر روی زمین باشد تا از اسیب های گردن جلوگیری شود.

ورزش لاغری (2)

ورزش هایی برای تناسب اندام

۴٫پاها را به عرض شانه هایتان باز کنید و یک دمبل ۳ کیلوگرمی را به طوری که با هر دو دست گرفته اید کنار سرتان وکمی بالاتر از گوش قرار دهید(همانند تصویر a ) سپس با چرخش تیم تنه بالایی خود دمبل را به کنار زانویتان اورده و به حالت اولیه برگردید.این خرکت را بر روی هر دو طرف بدن (برای هر طرف ۱۵ تکرار)انجام دهید.

نکته:در صورتی که درمنزل خود دمبل ندارید میتوانید از بطری نوشابه و یا هر وسیله ای که برای این کار مفید است کمک بگیرید.

ورزش لاغری (3)

لاغری در منزل

۵٫به روی پشت دراز کشیده و دست ها را در امتداد شانه ه باز کنید(کف دست ها رو به بالا باشد همانند شکل a) سپس پاها را در بالا و خمیده نگه دارید(شکل a).در مرحله بعد نیمتنه تان را به سمت راست وچت حرکت دهید(همانند شکل b و c) و این تمرین را به تعداد بیست حرکت ادامه دهید.

ورزش لاغری (4)

پزشکی و سلامت


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved