خانه » اخبار » قیمت خودرو » مشخصات پژو ۳۰۱ + شرایط و قیمت فروش پژو ۳۰۱

مشخصات پژو ۳۰۱ + شرایط و قیمت فروش پژو ۳۰۱

مشخصات پژو ۳۰۱ + شرایط و قیمت فروش پژو ۳۰۱

عکس پژو 301

پژو ۳۰۱ محصول جدید شرکت پژو که اولین بار در سال ۲۰۱۲ به دنیا معرفی شد و یک خودروی خانوادگی جمع و جور شبیه ۴۰۵ است در ایران خودرو تولید خواهد شد.

خودروی پژو ۳۰۱ یک خودروی ارزان قیمت است که به منظور تسخیر بازارهای اروپای شرقی، آسیا و آمریکای جنوبی طراحی شده است و در بازار اروپای غربی و آمریکا حضور ندارد.

در حالیکه بنا بر اصل نامگذاری پژو باید پس از ارایه خودروی ۳۰۸ خودروی ارایه شده در این کلاس ۳۰۹ نامگذاری می شد اما بخاطر اینکه این خودرو دنباله خودروی مطرح ۳۰۸ نیست و یک نمونه ضعیف شده از محصولات پژو است که برای بازارهای ارزان قیمت طراحی شده است و جایگزین ۳۰۸ در بازارهای مطرح جهان نخواهد بود.به همین خاطر این چنین نامگذاری شده است.

برای این خودرو سه موتور در نظر گرفته شده است که اولین آن که به احتمال زیاد در بازار ایران نیز از آن استفاده خواهد شد یک موتور ۱۶۰۰ سی سی با قدرت ۱۱۵ اسب بخار است. به غیر از آن موتور ۱۲۰۰ سی سی با قدرت ۷۵ اسب بخار و موتور دیزلی با توان ۹۵ اسب بخار نیز برای آن در نظر گرفته شده است که بعید است در بازار ایران از این دو موتور استفاده شود.

این خودرو از حداقل امکانات ایمنی ABS وEPS و کیسه هوا و سیستم کمک پارک عقب بهره خواهد برد.

خودروی تولید شده در ایران اگر از موتور ۱۶۰۰ سی سی بنزینی بهره ببرد ۱۱۵ اسب بخار قدرت خواهد داشت که بیش از قدرت موتورهای پژو در ایران و همسان با موتور EF7 (مشهور به موتور ملی) است.

حداکثر سرعت این اتومبیل ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود که کمی نا امید کننده است.

شتاب صفر تا صد این خودرو ۱۰ ثانیه است که این شتاب بهتر از پژو پارس و انواع سمند است ولی بدتر از ۲۰۶ و ال ۹۰ است.

این خودرو از استاندارد آلایندگی یورو ۵ اروپا بهره می برد و می توان از آن بعنوان کم آلوده کننده ترین خودروی ساخته شده در ایران نام برد.

مصرف سوخت این خودرو در داخل شهر ۸٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و در بیرون از شهر ۵٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر و در حالت متوسط ۶٫۶ لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است که نسبت به خودرو های تولید شده در ایران و با توجه به قدرتی که موتور آن تولید می کند مناسب است اما ایده آل نیست.

قیمت خودرو پژو ۳۰۱ در بازارهای جهانی ۱۰۰۰۰ یورو است و بنا به گفته مسئولان ایران خودرو قیمت این خودرو در ایران بالای ۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

در آخر می توان گفت این خودرو گرچه نسبت به پژوهای موجود در ایران ازیک موتور پر قدرتی بهره می برد و از امکانات جانبی مناسب تری برخورد دار است و یک خودروی مناسب برای خانواده هاست با این وجود از استانداردهای موجود در خودروهای ۲۰۱۴ جهان فاصله دارد و نمی توان آن را خودرویی با استانداردهای روز قلمداد کرد ضمن اینکه قیمتی که ایران خودرو برای آن در نظر گرفته متناسب با امکانات آن نیست و کمی گران و نامعقول است.

پژو 301

پژو 301 (1)

پژو 301 (2)

پژو 301 (3)


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved