خانه » اخبار » اخبار ورزشی » مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی

مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی

در مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید با زندگینامه و عکس های جدید مهدی علی مربی ایرانی الاصل تیم امارت و گزینه مربیگری تیم عربستان در جام جهانی را مشاهده کنید و …

مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی

مهدی علی (۲۰ آوریل ۱۹۶۵) بازیکن بازنشسته و مربی فوتبال اهل امارات متحده عربی است. وی سابقه بازی در تیم ملی فوتبال امارات متحده عربی را دارد. مهدی علی دارای تبار ایرانی‌ است و ریشه‌اش به شهرستان لار بازمی‌گردد.

مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی

مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی

نام یک سرمربی ایرانی الاصل در بین گزینه های هدایت تیم ملی عربستان به چشم می‌خورد.

به گزارش “ورزش سه”، مسئولان فدراسیون فوتبال عربستان پس از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸، با جدیت به دنبال درخشش و کسب یک نتیجه ی آبرومندانه در این رقابت ها هستند. عربستانی ها پس از مسجل شدن صعودشان، ادگاردو بائوزا، سرمربی آرژانتینی را به سرمربیگری تیم ملی منصوب کردند. بائوزا که دریک سال گذشته با تیم های ملی آرژانتین و امارات نتیجه خوبی کسب نکرده بود، در بازی های تدارکاتی کار خود را با سعودی ها آغاز کرد اما تنها پس از ۵ بازی و در حالی که در ۳ دیدار نتیجه را به غنا،  پرتغال و بلغارستان واگذار کرده بود از کار برکنار شد.

مهدی علی

پس از برکناری بائوزا نام‌های مختلفی به عنوان گزینه‌های هدایت عربستان شنیده می‌شود که در جدیدترین خبرها،  بنا به گفته‌ی یکی از روزنامه‌ی اماراتی، مهدی علی سرمربی سابق تیم ملی امارات جزو نامزدهای هدایت عربستان است.

این سرمربی ایرانی الاصل که با امارات نتایج خیلی خوبی گرفت و در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ این تیم را به مقام سوم رساند،  با توجه به نام‌های بزرگی از جمله آنچلوتی، گئورگی هاجی، روئدا و پرودوم که برای هدایت عربستان در جام جهانی مطرح شده‌اند، بعید است که انتخاب نهایی مسئولان فدراسیون عربستان باشد اگرچه وبسایت ارم نیوز اسم او را به عنوان یکی از گزینه‌ها عنوان کرده است.

مصاحبه او در پایان بازی با ایران:

مهدی علی سرمربی تیم ملی امارات همچنان از داوری در بازی با ایران ناراحت است و در مصاحبه ای حرف های تندی زد.

همیشه تیم برتر پیروز نمی شود

فوتبال برد و باخت دارد و این منطق فوتبال است که همیشه تیم های برتر برنده بازی نشوند. در بازی با ایران با وجود برتری بر این تیم دیدید در نهایت ما بازنده شدیم هرچند که گل آفساید خوردیم. این باخت ما را غمگین نمی کند اما باید بگویم ما شاد هم نیستیم. ما برای رسیدن به این نقطه زحمت زیادی کشیده ایم.

مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی

تیم کی روش فقط دفاع می کند

درست است که در چهره بازیکنان ما اندوه دیده می شود اما آنها یکی از بهترین بازی های تورنمنت را انجام دادند . ما لیاقت به ثمر رساندن حداقل ۲ گل را داشتیم ولی تیم مقابل فقط دفاع می کرد.این موضوعی بود که مورد انتقاد کارشناسان در جام جهای برزیل هم قرار داشت. اما کارلوس کی روش مربی تیم ملی ایران اعتقادی راسخ به ضد حمله دارد و بازی را می بندد و برای حمله کردن ترس زیادی دارد. آنها از ترس در خط دفاعی خودشان بصورت لایه لایه قرار می گیرند.

ر

به خاطر تماشاگران ایرانی صدایم به بازیکنان نمی رسید

ما از بازیکنان خواستیم از عمق به دروازه ایران یورش ببرند. خواسته من در نیمه نخست همین بود اما به خاطر سر و صدای زیاد تماشاگران ایرانی نمی توانستم دستوراتم را به گوش بازیکنانم برسانم.

مهدی علی مربی ایرانی بیوگرافی

گل ایران اشتباه بود

گلی که ایران به ثمر رساند آنقدر مشکوک بود که باعث مکث شدید داور شد. بسیاری از کارشناسان داوری بر درست نبودن این گل صحه گذاشتند.من چنین داوری را در طول ۳۵ سال حضورم در فوتبالم را ندیده بودم و من تعجب می کنم چرا این داور را برای ما انتخاب کردند. حتما نمی خواستند با ایران روبرو شوند.این داور یک اخطار عجیب هم به ولید عباس داد و او را دو اخطاره کرد یعنی که ولید را برای بازی با ژاپن نخواهیم داشت.اگر کارت می خواست کارت زرد بدهد باید به اکثر بازیکنان ایران اخطار می داد. این اقدام اشتباه کمیته داوران در بازی با ازبکستان و عربستان هم تکرار شد و داور استرالیایی بازی در این بازی ۷ بار از کارت زردش استفاده کرد چون آنها می دانستند با ازبکستان مواجه خواهند شد.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved