خانه » اخبار » اخبار ورزشی » بیوگرافی نجمه خدمتی + عکس های نجمه خدمتی تیرانداز

بیوگرافی نجمه خدمتی + عکس های نجمه خدمتی تیرانداز

بیوگرافی نجمه خدمتی + عکس های نجمه خدمتی تیرانداز

نجمه خدمتی (3)

بیوگرافی : نجمه خدمتی اهل بیرجند و عضو تیم ملی تیراندازی بانوان ایران است. نجمه خدمتی در سن ۱۸ سالگی با کسب نشان طلای تیراندازی تفنگ بادی ده متر بانوان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ در اینچئون کره جنوبی نخستین طلاآور ایران در این بازی‌ها لقب گرفت و نامش را بر سر زبان ‌ها انداخت.

وی در همین روز به همراه نرجس امام‌قلی‌نژاد و الهه احمدی موفق به کسب نشان نقره تیمی این مسابقات شده بود. بانوی تیراندازان کشورمان در سال ۲۰۱۴ رکوردار فینالِ رقابت‌های جهانی معرفی شد. او در این بازی‌ها بالاتر از سایر تیراندازان بر سکوی نخست ایستاد.

خدمتی زمانی که دانش آموز کلاس دوم راهنمایی بود، اعلان مسابقات تیراندازی را روی دیوار مدرسه دید و تصمیم گرفت در مسابقات قهرمانی شرکت کند. او در این رقابت‌ها و پس از آن در مسابقات دانش‌آموزان کشور به مقام قهرمانی رسید. او پس از شرکت در مسابقات آزاد تیراندازی در ورزشگاه آزادی، از سال ۸۹ به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد.

مادر خدمتی ورزشکار مربی تیراندازی بود. شاید این موضوع موجب شد تا این ورزشکار فعالیتش در تیراندازی را حرفه‌ای دنبال کند.

رقابت‌های قهرمانی آسیا در چین نخستین حضور تیراندار خوب کشورمان در رقابت‌های بین المللی محسوب می شود. او در این بازی‌ها به مدال طلا دست یافت. پدر این ورزشکار درباره پیشرفت سریع دخترش، به ایسنا گفت: “هیچ حمایتی از طرف مسئولان انجام نشد. ۲۲ میلیون تومان برای اسلحه، هشت میلیون تومان برای لباس و سه میلیون برای هر جفت کفش.” به اضافه هزینه‌ رفت و آمد مکرر نجمه از تهران به بیرجند همه به عهده خودمان بود.

نجمه برای درخشش در المپیک نوجوانان آماده بود اما خطوط هواپیمایی قطر مانع از ارسال به موقع سلاح‌ها شده بود و تفنگ دیر به دسته ورزشکارن رسید به همین علت خدمتی به عنوانی بهتر از چهارمی دست نیافت.

najme-khedmati

نجمه خدمتی و الهه احمدی بازیکنان تیم ملی تیراندازی ایران

سارا هورنانگ که ۵۰ روز بزرگتر از نجمه است، قهرمان المپیک نوجوانان شد. دوئل بعدی این دو تیرانداز تا چند روز دیگر در ریودوژانیرو برپا خواهد شد.

خدمتی از جوان‌ترین اعضای کاروان ایران در ریو است. او هنگام برگزاری المپیک ۲۰ ساله می شود، مسن‌ترین عضو کاروان نیز رقیب او در تفنگ بادی ۱۰ متر است: الهه احمدی ۳۳ ساله.

می‌کنم.” نجمه خدمتی تجربه حضور در المپیک نوجوانان، بازیهای آسیایی و بازیهای یونیورسیاد را دارد که مسابقات بزرگی هستند و در قالب المپیکی برگزار می‌شوند. اما درباره المپیک تابستانی می‌گوید: “وقتی اسم المپیک می‌آید ذوق می‌کنم.”

با وجود الهه احمدی و نجمه خدمتی، دو رقیب و رفیق در تیم ملی و ماده ۱۰ متر تفنگ بادی، ورزش ایران به کسب نخستین مدال توسط دخترانش در تاریخ المپیک‌ها دل بسته است.

نخستین نماینده کشورمان که کار خود را در المپیک ریو آغاز خواهد کرد روز شنبه ۱۶ مرداد ماه در مرحله مقدماتی رشته تفنگ بادی ۱۰ متر از ساعت ۱۶ به مصاف رقبای خود می رود. نجمه خدمتی در صورت صعود به فینال از ساعت ۱۸ مسابقات خود را در مرحله نهایی پیگیری خواهد کرد. وی همچنین در قسمت تفنگ سه وضعیت از ساعت ۱۶:۳۰ روز پنج شنبه ۲۱ مرداد ماه در خط آتش قرار خواهد گرفت.

در آخرین رنکینگ جهانی تیراندازی بانوان ابتدای ماه ژوئن نجمه خدمتی در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان با یک پله صعود رده ۱۸ را به خود اختصاص داده است. این ورزشکار در رشته ۵۰ متر سه وضعیت نیز وضعیتش را بهبود داده و در رده ۳۲ قرار گرفته است.

نجمه خدمتی (7)

 

نجمه خدمتی

 

نجمه خدمتی (1)

 

نجمه خدمتی (2)

 

 

 

نجمه خدمتی (4)

 

نجمه خدمتی (5)

 

نجمه خدمتی (6)


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved