خانه » اخبار » نحوه ثبت شماره حساب و تمامی اخبار درمورد سود سهام عدالت

نحوه ثبت شماره حساب و تمامی اخبار درمورد سود سهام عدالت

نحوه ثبت شماره حساب بانکی برای دریافت سود سهام عدالت

سود سهام عدالت

توجه : در صورت هرگونه مشکلی مربوط به سهام عدالت تنها با شماره تلفن ۸۳۳۳۸   تماس بگیرید

اموزش ثبت شماره حساب در کانال تلگرام : کلیک نمایید

اخرین خبر در لینک : کلیک نمایید

 

تاریخ انتشار خبر (۹۶/۳/۳۰)

سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه واریز سود سهام عدالت به مشمولان در نیمه نخست امسال امکان پذیر نیست، از مشمولان این طرح خواست تا هرچه سریعتر شماره شبا حساب بانکی خود را در سامانه مربوط به آن ثبت کنند.

این سازمان در اطلاعیه ای که در تارنمای خود منتشر کرد، آورده است: مشمولان سهام عدالت همچنان فرصت دارند برای دریافت سود سهام، شماره شبای بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند.

بر این اساس، مشمولان سهام عدالت می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.samanese.ir که از اواخر اسفند ماه پارسال راه اندازی شده، نسبت به ثبت شماره شبای حساب خود اقدام کنند.

بر این اساس مشمولان سهام عدالت باید در ارائه شماره حساب شبای بانکی خود برای دریافت سود این سهام مواردی را رعایت کنند که در این راستا برای داشتن شماره حساب شبا نیاز به باز کردن حساب جدید تحت هیچ عنوانی توسط مشمولان نیست و تمامی حساب های بانکی آنها شماره شبا دارند.

همچنین شماره حساب شبا مورد نظر برای دریافت سود سهام عدالت نباید به حساب مسدود شده تعلق داشته باشد. ضمن این که اگر مدت زمان زیادی است که مشمولان از یک حساب استفاده نکرده‌اند یا روی آن چک برگشتی دارند، می‌توانند در مورد مسدود یا فعال بودن آن حساب از بانک مربوط سوال کنند.

افزون بر این؛ شماره حساب شبا بانکی مشمولان سهام عدالت که متعلق به حساب های ۲ امضا و هرگونه حساب مشترک است نیز برای دریافت سود سهام عدالت پذیرفته نمی‌شود.

بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی، مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود سهام خود نمی‌توانند شماره حساب شبا مربوط به حساب های حقوقی و شرکت را برای سهام عدالت استفاده کنند.

همچنین سود سهام عدالت به صورت انفرادی واریز می‌شود؛ مثلا اگر اعضای خانواده ۳ نفر هستند باید به ازای هر کدام از آنها یک شماره حساب شبا که به نام خودشان باشد وارد شود.

برای کودکان و افراد تحت تکفل زیر سن قانونی نیز باید شماره حساب شبا بانکی به نام خود آنها وارد سامانه شود؛ همچنین سود سهام عدالت به حساب سرپرست خانوار یا قیم قانونی فرد واریز نمی‌شود.

*مشمولان به پیامک های ارسالی از شماره های ناشناس توجه نکنند

زمانی که شماره شبای حساب بانکی توسط مشمولان برای دریافت سود سهام وارد سامانه سهام عدالت می شود، تنها در صورتی پیامکی از سوی این سامانه برای افراد ارسال می‌شود که شماره حساب شبا وارد شده با نام مشمول سهام عدالت مطابقت نداشته باشد.

به همین دلیل به پیامک‌های دیگر که تحت عنوان سهام عدالت از شماره‌های ناشناس ارسال می‌شوند نباید مورد توجه مشمولان قرار گیرد.

مدت زمان تطبیق و تایید یا رد شماره حساب شبا یا نام فرد در حدود ۱۵ روز است و سازمان خصوصی‌سازی از طریق بانک مرکزی و بانک‌های عامل شماره حساب شبا اعلام شده را با نام فرد تطبیق می‌دهد.
مشمولانی که از تایید نشدن شماره شبا بانکی خود مطلع خواهند شد یا پیامک عدم تایید شبا بانکی توسط سامانه سهام عدالت دریافت می کنند، باید دوباره به سامانه سهام عدالت مراجعه و شبا بانکی جدید مربوط به یک حساب بانکی معتبر به نام خود را در سامانه ثبت کنند.

مسدود و راکد بودن حساب بانکی و یا درج نشدن شبا بانکی به نام شخص مشمول دو علت اصلی تایید نشدن حساب است که در هر دو حالت، باید شبا معتبر بانکی جایگزین شبا بانکی ثبت شده قبل شود.

*ثبت نام جدید انجام نمی شود

سازمان خصوصی سازی تاکید دارد که دوره مجاز ثبت نام بازه زمانی ده ساله ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴ بوده و پس از آن ثبت نام جدید صورت نمی گیرد و در صورت صدور مجوزهای جدید برای ثبت نام متقاضیان، سازمان خصوصی سازی اطلاع رسانی خواهد کرد.

اکنون به دلیل نبود مجوز و ظرفیت های قانونی، ثبت و توزیع سهام عدالت به افراد جدید میسر نیست و از این رو از شهروندان خواسته می شود که در دام افراد سودجو نیفتند.

همچنین تنها کسانی که در شرکت های تعاونی شهرستانی ثبت نام نهایی داشته اند و نامشان از طریق آن شرکت تعاونی به سازمان خصوصی سازی ارسال و در بانک اطلاعاتی مشمولین درج شده است، مشمول سهام عدالت هستند و تنها ثبت نام اولیه دلیل عضویت مشمولان نیست.

همچنین ثبت نام شدگان قطعی فوت شده جزو مشمولان سهام عدالت هستند و اطلاعات مورد نیاز درباره نحوه تعیین تکلیف آنها در آینده از طریق سامانه سهام عدالت اطلاع رسانی می شود.
بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی، هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نبوده و این برگه دارای کاربرد و ارزش نیست.

مشمولان سهام عدالت با مراجعه به همین آدرس اینترنتی می توانند اطلاعات لازم برای عضویت و سهامداری خود را پیگیری کنند.

* ارزش سهام تخصیصی هر فرد

ارزش سهام تخصیصی اولیه به هر نفر در زمان ثبت نام یک میلیون تومان بوده است ( در خانوارهای بالای ۵ نفر مبلغ پنجاه میلیون ریال به تعداد اعضای خانوار تقسیم می شود).

میزان سهام تسویه شده هر فرد در صورتحساب آن مشمول قید شده است و فرد مجاز است الباقی سهام را با پرداخت نقدی خود تملک کند که مبلغ آن نیز در آینده در صورتحساب هر مشمول از طریق سامانه سهام عدالت اعلام می شود.

ارزش روز سهام متناسب با افزایش یا کاهش ارزش سهام شرکت های سرمایه پذیر در نوسان است، با این حال می توان با تخمین مناسب، اعلام کرد؛ ارزش روز این سهام حدود ۲ برابر ارزش زمان واگذاری ( تخصیص اولیه) است.

آن دسته از افرادی که تا قبل از سال ۱۳۸۷ مشمول سهام عدالت شده اند، از محل سود عملکرد سالهای ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ مبالغی به عنوان سود پرداخت شده است.

به استناد تبصره (۱) ماده ۱۰۰ قانون برنامه پنجم توسعه جهموری اسلامی ایران که تاکید شده «پرداخت هرگونه سود سهام عدالت تا سقف اقساط سررسید شده ممنوع است.»، از سال ۱۳۸۷ به هیچ یک از مشمولان سودی پرداخت نشده است و مبالغ مذکور بابت مطالبات دولت ناشی از اقساط سهام واگذار شده به حساب خزانه واریز شده است.

*اعلام شماره شبای بانکی محدودیت زمانی ندارد

سازمان خصوصی سازی، تاکنون دو مرحله از طرح ساماندهی سهام عدالت را اجرا کرده است؛ مرحله نخست شامل اطلاع رسانی از مشمول بودن یا عدم عضویت افراد در طرح سهام عدالت و همچنین ارایه صورتحساب اقساط به مشمولان بود که این مرحله تا پایان شهریور سال جاری کماکان ادامه خواهد داشت.

در این مرحله مشمولین می توانند مانده بدهی اقساط خود را نیز از طریق بانک ملی ایران بپردازند.

مرحله دوم شامل دریافت شماره شبا بانکی از مشمولان بوده که بدون تعیین سقف زمانی در حال اجرا است. در این مرحله در آینده نزدیک و در سال جاری نخستین سود سهام عدالت به حساب افراد واریز می شود.

مرحله سوم که پس از خاتمه دو مرحله قبل آغاز خواهد شد، شامل امکان خرید و فروش و واگذاری سهام عدالت است که پس از اطلاع رسانی لازم اجرا خواهد شد.

 

تاریخ انتشار خبر (۹۶/۳/۳)

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ برای دریافت سود سهام عدالت سالیانه توسط مشمولین سهام عدالت موارد زیر باید مورد توجه مشمولین قرا بگیرد:

. برای اخذ شماره شبا بانکی ضرورتی به افتتاح حساب جدید در بانک ها نیست و حساب های بانکی قبلی و  موجود نیز امکان دریافت شماره شبا دارند.

. شبا بانکی متعلق به یک حساب بانکی مسدود مورد قبول واقع نخواهد شد. چنان چه مدت زیادی است که از وضعیت مسدودی یا فعال بودن حساب خود بی اطلاع هستید، لازم است قبل از کار با سامانه، وضعیت حساب را از بانک سوال کنید.

. شماره شبا متعلق به حساب مشترک اشخاص مورد تایید سامانه قرار نخواهد گرفت.

. شماره شبا حساب بانکی اشخاص حقوقی در  سامانه سهام عدالت با تایید مواجه نخواهد شد.

. سود سهام عدالت به صورت انفرادی به حساب شخص سهامدار واریز می شود، لذا برای هر نفر از اعضای خانوار باید یک شماره شبا که به نام شخص مشمول باشد در سامانه ثبت شود.

. برای کودکان و افراد تحت تکفل زیر سن قانونی باید شماره شبا به نام خود آن ها در سامانه ثبت شود و سود سهام عدالت به حساب سرپرست خانوار یا قیم و وکیل واریز نمی شود.

. تنها پیامکی که از سوی سامانه سهام عدالت و سازمان خصوصی سازی برای افراد ارسال می شود این است که شماره شبا وارد شده با نام مشمول مطابقت ندارد یا شبا ثبت شده متعلق به یک حساب بانکی مسدود است، به همین دلیل به پیامک های دیگر که تحت عنوان سهام عدالت از شماره های ناشناس ارسال می شود، نباید توجه شود.

. دوره بررسی و تطبیق منجر به تایید یا عدم تایید شماره شبا در حدود ۱۵ روز است. سازمان خصوصی سازی از طریق سیستم بانکی طی این مدت شبا بانکی مشمولان را بررسی می نماید و در صورت تایید، پیام تایید نهایی شبا از طریق سامانه قابل مشاهده است.


تاریخ انتشار خبر (۹۶/۱/۲۹)

به گزارش روابط عمومي سازمان خصوصي سازي، مرحله دوم فعاليت سامانه سهام عدالت به نشاني www.samanese.ir  از فردا چهارشنبه مورخ ۳۰/۰۱/۱۳۹۶ از طريق امكان ورود و ثبت شماره شبا بانكي مشمولين محترم سهام عدالت آغاز خواهد شد.

بر اساس اين گزارش،در اين مرحله مشمولين سهام عدالت مي توانند به صورت تدريجي همانند مرحله اول به سامانه سهام عدالت به نشاني فوق وارد شوند و در صفحه مربوط به رويت «صورتحساب تسويه اقساط سهام عدالت» با كليك روي كليد «ثبت شماره شبا بانكي» به صفحه «ورود شماره شبا بانكي» دسترسي پيدا كنند.

بر اساس اين گزارش، در اين صفحه لازم است هر يك از مشمولين، شماره شبا بانكي مربوط به يك حساب بانكي معتبر كه امكان واريز وجه توسط سازمان خصوصي سازي را داشته باشد، به همراه يك شماره تلفن همراه با امكان دسترسي و ارسال پيام احتمالي توسط اين سازمان، به اين سامانه معرفي و ثبت نمايند.

چنانچه مشمول، حساب بانكي نزد بانكها يا موسسات مالي اعتباري عضو شبكه شتاب نداشته باشد، مي تواند با مراجعه تدريجي به بانكها اقدام به افتتاح حساب نموده و سپس شماره شبا بانكي مرتبط با آن حساب را از طريق شعب آنها ، دستگاههاي خود پرداز (ATM)،اينترنت بانك، تلفن بانك و يا ساير امكانات بانكي دريافت و شماره ۲۴ رقمي شبا بانكي خود را بدون حروف IR در سامانه سهام عدالت وارد نمايد.

بنا به گزارش مزبور و طبق اعلام سازمان خصوصي سازي، در اين مرحله ضرورتي به تعجيل مشمولين براي مراجعه به شعب بانكها يا درج اطلاعات و شماره شبا بانكي در سامانه نمي باشد و درخواست شده است تا مشمولين تدريجا و در زمان مناسب نسبت به اجرای این مرحله اقدام نمایند.همچنین در این اطلاعیه تأکید شده است چنانچه افراد از گذشته دارای حساب بانکی و شماره شبا بانكي مرتبط با آن بانك هستند، صرفاً کافیست شماره شبا بانكي آن حساب را به سامانه معرفی کنند و لازم نیست مجدداً برای افتتاح حساب جدید به بانک مراجعه نمايند. ضمنا بنا به اعلام سازمان خصوصی سازی، اطلاعات شماره شبا بانکی اعلامي به سامانه باید متعلق به شخص مشمول باشد و شماره شبا بانكي متعلق به وکیل، قیم و ولی يا هر فرد دیگری قابل قبول نبوده و با تأیید نهایی مواجه نخواهد شد.

این گزارش در ادامه می افزاید، شماره شبا بانكي اعلام شده توسط مشمولین در این مرحله از سوي سازمان خصوصی سازی از طریق سیستم بانکی کشور و بر مبنای مشخصات هویتی مشمولین بررسی و کنترل خواهد شد و چنانچه این شماره شبا بانكي مورد تأیید واقع شود، اعلام تأییدیه مزبور پس از ۱۵ روز از ثبت اولیه شماره شبا بانكي از طریق ورود مجدد به سامانه به مشمولین اطلاع داده خواهد شد و چنانچه شماره شبا بانكي اعلام شده به هر دلیل از جمله «عدم مطابقت با مشخصات هویتی»و یا «اشکال در حساب بانکی مرتبط با شماره شبا بانكي» امکان تأیید نهایی نداشته باشد، سامانه سهام عدالت پیام «عدم تأیید» به مشمول اعلام خواهد نمود و به مشمولین فرصت مجدد ارائه شماره شبا بانكي معتبر داده خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی همچنین اعلام نموده است، آن دسته از مشمولین سهام عدالت که شماره شبا بانكي معرفی شده آنان در سامانه مورد تأیید واقع می شود، نیاز به اقدام خاصی ندارند و صرفأ باید انتظار داشته باشند به زودي سود سهام عدالت آنان توسط سازمان خصوصی سازی به شماره حساب مربوط به شماره شبا بانكي معرفی شده واریز گردد.

در این گزارش همچنين به کلیه مشمولین سهام عدالت توصیه اکید شده است در فرآیند اجرای طرح ساماندهی سهام عدالت و به ویژه در اجرای این مرحله به منظور افتتاح حساب، دریافت شماره شبا بانکی و درج و ثبت آن در سامانه سهام عدالت، از اعلام و یا معرفی هرگونه شماره حساب، شماره شبا بانکی و هر نوع اطلاعات هویتی و مشخصات شخصی و افشای سایر اطلاعات مالی و پولی خود به افراد ناشناس اعم از مراجعان حضوری به درب منازل یا از طریق تماس تلفنی و پیامک و یا در تعاملات فضا و شبکه های مجازی و اجتماعي و سایتهای اینترنتی و غیره جداً خودداری نمایند و مطمئن و آگاه باشند این مراجعات و تعاملات صرفاً با منظور و قصد سوء استفاده و کلاهبرداری اشخاص از آنان مي باشد و سازمان خصوصی سازی هیچگونه تعامل حضوری، تلفنی و اینترنتی با مشمولان سهام عدالت یا سایر افراد نخواهد داشت.

بنابراین لازم است مشمولین محترم سهام عدالت با هوشیاری و دقت لازم ابتدا جهت آگاهی از نحوه کار سامانه ، در این مرحله به «راهنمای استفاده از سامانه» که به همین منظور طراحی و در صفحه اول سامانه سهام عدالت به نشاني www.samanese.ir قرارداده شده مراجعه نمایند و با مطالعه دقيق آن طبق مفاد آن اقدام کنند تا نتیجه کار با سامانه برای آنان سریع و نتیجه بخش باشد.

 

در خاتمه مشمولين عزيز مي توانند برای اطلاعات بیشتر و پاسخ سوالات احتمالی با «مرکز پاسخگوئی تلفني سهام عدالت به شماره ۸۳۳۳۸ » مستقردر سازمان خصوصی سازی تماس حاصل نمایند.


تاریخ خبر (۲۷ فروردین ۹۶)

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران بیان کرد: شماره حساب از مشمولان دریافت شده و مستقیما سود سهام عدالت، به حساب خود مشمولان واریز می‌شود، لذا مرحله دوم که به توزیع سود سهام عدالت به مشمولان تعلق دارد، با دریافت شماره شبا آغاز شده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: از نیمه شب سه شنبه هفته جاری(۳۰ فروردین ماه) مشمولان باید وارد سامانه شده و شماره شبا خود را ارایه نمایند.

وی با اعلام گزارش عملکرد مرحله اول ساماندهی سهام عدالت گفت: هفده اسفندماه سال ۹۵ آیین رونمایی از سامانه سهام عدالت برگزار شد و از همان روز، پذیرش ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت آغاز شد. تا به امروز، نزدیک به ۳۰ میلیون مراجعه به سامانه انجام گرفته که حدود ۳.۵ میلیون نفر از این افراد، تکراری است.

پوری حسینی افزود: ۵۳ درصد جامعه هدف به صورت اینترنتی با سازمان دولتی در ارتباط هستند.

به گفته وی، در مرحله دوم مشمولان کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند؛ اما بازنشستگان دولتی و تامین اجتماعی، کمترین مشارکت را در گروه پرجمعیت را داشتند که رقم ۳۲ درصدی را به ثبت رسانده اند.

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: از میان هجده گروهی که ثبت نام شده قطعی سهام عدالت هستند، روستاییان و عشایر، کارمندان و بازنشستگان، نهادهای حمایتی و کارگران فصلی در رتبه بیشترین مراجعات قرار گرفته اند و کارمندان و بازنشستگان، ضعیف ترین مشارکت را در سامانه برای پیگیری دریافت سهام عدالت داشتند.

پوری حسینی گفت: در میان این چهارگروه، پراکنش استانی نشانگر آن است که در بین روستاییان و عشایر ۳۱ استان، روستاهایی که به نظر می رسید دسترسی به امکانات محدودتر و ضعیف است، بیشترین مشارکت را داشتند، به نحوی که بالاترین مشارکت از روستاییان استان ایلام به میزان ۸۵ درصد بوده است و استانهای کردستان، کرمانشاه، کهکلویه و بویراحمد و لرستان بالای ۸۰ درصد مشارکت در این طرح ملی داشتند.

وی اظهار کرد: کارگران فصلی و ساختمانی استانهای ایلام، کرمانشاه، کهکلویه و بویر احمد و لرستان بیشترین مراجعه را به سامانه داشتند، ضمن اینکه در مورد کارمندان دولت نیز، استانهای تهران با ۱۹ درصد کمترین مشارکت را داشت.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه مخاطبان سهام عدالت، ضعیفترین اقشار کشور هستند و همانطور که مشارکت هم نشان می‌دهد، استانهای محروم بیشترین مشارکت را به ثبت رسانده‌اند. در عین حال، استان ایلام نیز بالاترین مشارکت کارمندان و بازنشستگان را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه گفت: تا پایان سال گذشته ۱۵ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان سهم فروخته شده است. این در حالی است که امسال قرار است هفته آینده، هیات واگذاری تشکیل و فهرست شرکتهایی که قرار است امسال در فهرست قرار گیرند را اعلام کنند. بر این اساس ۱۲۰ عنوان شرکت و ۳۲۵ مورد بنگاه، برای واگذاری در سال ۹۶ می تواند در فهرست واگذاری قرار گیرد.

پوری حسینی با اشاره به صدور صورتحساب برای مشترکان سهام عدالت گفت: هیچ گزارشی که این صورتحساب معیوب یا مشکل‌دار است، تا کنون دریافت نشده است. تنها موردی که گزارش شد، این بود که شرکتهای تعاونی گاهی اوقات، پولی را که سال ۸۶ تا ۸۸ از سازمان خصوصی سازی اخذ کرده اند را میان مردم توزیع نکردند. اما اکنون این مسیر شفاف است و تخلفات هم شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: دو میلیون نفر از زمان راه اندازی سامانه، ابراز تمایل کردند که مابه التفاوت را بپردازند که بر این اساس تاکنون ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شده است، در حالیکه آورده نقدی می توانست تا ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اتفاق افتد که تا به امروز، آورده نقدی حدود صفر است. اما وظیفه سازمان این بود که این فرصت را در اختیار مشمولان قرار دهد؛ البته فرصت تا پایان شهریورماه پابرجا است.

رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: سهام تخصیص یافته اگر برای هر فرد یک میلیون تومان در نظر گرفته شود، مجموع رقم به ۴۷ هزار میلیارد تومان می رسد، در حالیکه ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می تواند آزاد شود و باید الباقی سهام مهرماه به دولت بازگردانده شود؛ بنابراین سازمان خصوصی سازی نباید متهم به این باشد که دست در جیب شوند و مازاد آن متعلق به دولت است. تنها راه هم این است که از طریق آورده نقدی، خود را مالک سهام کنند.

پوری حسینی تصریح کرد: مرکز پاسخگویی به مراجعات تلفنی مشمولان تا به امروز حدود ۴۱۵ هزار نفر را پاسخگویی کرده که تقریبا از هر ۱۰۰ نفر مشمول، یک نفر تماس تلفنی با سامانه داشته است.

وی گفت: هر مشمول باید حتما شماره حساب خود را به سامانه اعلام کند، قرار نیست که فردی شماره حساب فرزند، پدر، مادر یا بستگان را اعلام نماید، بنابراین کد شبا باید متعلق به حسابی باشد که مربوط به خود مشمول باشد.

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: شماره شبا ۲۶ رقمی است و با IR وارد می شود، بنابراین وقتی مشمولان وارد سامانه می شوند، به صورت اتوماتیک راهنمایی می شوند تا کد را به صورت صحیح وارد نمایند. بنابراین اگر استانداردهای کد شبا، به صورت اشتباه وارد شود، خود سامانه اشتباه را اعلام خواهد کرد.

پوری حسینی تاکید کرد: مشمولان حتما شماره تلفن همراهی که به سامانه اعلام می کنند، در دسترس باشد تا اگر اشکالی در ثبت نام یا اعلام شماره حساب شبا پیش آمد، به مشمول اعلام شود، این در حالی است که اگر کد شبا درست باشد، هیچ پیامی از سوی سامانه به مشمول اعلام نخواهد شد، اما اگر کد شبا اشتباه بود، از طریق شماره تلفن همراهی که به سامانه اعلام شده است، پیامک ارسال می شود تا شماره شبا صحیح اعلام شود.

وی بیان کرد: اگر بعد از ۱۵ روز مشمولان هیچ پیامکی دریافت نکردند، به معنای آن است که کد شبای آنها پذیرفته شده است، اما برای اطمینان بیشتر به سامانه مراجعه نمایند تا مطمئن شوند که شماره شبا صحیح بود و از سوی سامانه و سازمان خصوصی سازی، پذیرش شده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی از مشمولان خواست تا علاوه بر اعلام شماره شبا، حتما شماره تلفن همراه را هم به سامانه اعلام کنند.

پوری حسینی گفت: اگر در این بین مجمع برخی شرکتها برگزار شد و سود هم تعیین شد، آنگاه اگر شرکت سود را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز کرد و البته رقم هم قابل توجه بود، سود میان مردم زودتر از مهرماه توزیع می شود.

وی در خصوص آزادسازی سهام عدالت نیز گفت: ابهامات مربوط به ورقه های سهام عدالت هنوز برطرف نشده و مجوزهای لازم نیز به سازمان خصوصی سازی داده نشده است، البته هنوز مشخص نیست که این مجوز چه زمانی به سازمان داده می شود، اما هر زمان که این اجازه داده شد، سازمان مقدمات را فراهم خواهد کرد و بنابراین اطلاع رسانی خواهیم کرد که چگونه برگه سهام عدالت را در اختیار مردم قرار دهیم.

رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: تصور من این است که زمان آزادسازی سهام عدالت دور نیست. بنابراین تا این زمان، وظایف خود را در باب سهام عدالت انجام خواهیم داد.

پوری حسینی در خصوص کارنامه خصوصی سازی در سال ۹۵ هم گفت: در سال ۹۵ برای ۱۹۰ بنگاه مزایده برگزار شده و ۱۴۳ بنگاه از این تعداد هم، فروخته ایم، بر این اساس میزان موفقیت فروش نسبت به بنگاههای عرضه شده، به ۷۶ درصد رسیده است که بی نظیر است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: برای برخی از این بنگاهها، بیش از یک بار مزایده برگزار شده است و تعداد مزایده های برگزار شده، ۲۵۵ عدد است که از این رقم ۱۴۳ مزایده موفق آمیز بوده است. البته حجم ریالی این عرضه ها، بالا نیست.


تاریخ خبر (۲۰ فروردین ۹۶)

در پی فاز اول ساماندهی سهام عدالت که به موضوع راه اندازی سامانه این سهام و ارائه صورتحساب به مشمولین اختصاص دارد، فاز دوم ساماندهی این سهام توسط سازمان خصوصی سازی آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ در پی انجام فاز اول ساماندهی سهام عدالت که به موضوع راه اندازی سامانه این سهام و ارائه صورتحساب به مشمولین اختصاص دارد، فاز دوم ساماندهی این سهام توسط سازمان خصوصی سازی آغاز شد.
بر اساس این گزارش، در این فاز مشمولان سهام عدالت باید شناسه حساب بانكي ایران (شِبا) خود را از طریق سامانه این سهام به سازمان خصوصی سازی جهت دریافت سود سهام عدالت اعلام کنند که در آینده در خصوص چگونگی این کار، اطلاع رسانی خواهد شد.
همچنین اعلام شناسه حساب بانكي ایران (شِبا) مربوط به هر یک از مشمولین سهام عدالت می باشد و هر یک از مشمولین باید به صورت مجزا اقدام به ارائه شماره حساب و شِبای خود کنند.
بر این اساس هر یک از مشمولان سهام عدالت که داراي شماره حساب معتبر نزد يكي از بانكها يا مؤسسات مالي و اعتباري مورد تأئيد بانك مركزي(عضو شبكه شتاب بانکی) هستند؛ باید با مراجعه به شعب بانك یا مؤسسه مزبور و يا از طريق سايت اينترنتي و دستگاه هاي خودپرداز (دستگاه هاي ATM ) و سایر امکانات بانک ها نسبت به دريافت شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) ۲۴ رقمی مربوط به حساب بانكي خود اقدام كنند و اين شناسه را به شيوه اي كه به زودي در همين سامانه توسط سازمان خصوصي سازي اطلاع رساني خواهد شد، به اين سازمان ارایه نمايند تا از طريق آن در آينده اي نزديك سود سهام عدالت به حساب بانكي هر یک از مشمولین ( مطابق شماره شِبا اعلام شده) واريز گردد.
همچنین مشمولين سهام عدالت كه شخصاً داراي حساب معتبر بانكي نيستند، می بایست با مراجعه به يكي از بانك ها يا مؤسسات مالي و اعتباري نسبت به افتتاح حساب و سپس اخذ شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) ۲۴ رقمی آن حساب اقدام كنند.
گفتنی است هر یک از مشمولين سهام عدالت باید صرفاً شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) كه حساب بانكي مرتبط آن به اسم شخص وی مي باشد را در اختیار داشته باشد و امكان اعلام شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) مربوط به ولي، قيم، وكيل و يا فرد ديگري وجود ندارد.
گفتنی است، شناسه حساب بانکي ايران که به اختصار “شِبا” ناميده مي شود ، شماره اي است ۲۴ رقمي که يک حساب بانکي را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکي ايران مشخص مي کند و پیش از آن واژه IR آمده است.

مطلب زیرا هم پیشنهاد میکنیم ملاحظه کنید :

آدرس اینترنتی سایت سهام عدالت

ثبت نام سهام عدالت

loading...

تاکنون 64 نظر ثبت شده است.

 1. من میخوام ازطریق گوشیم وارد سایت سهام عدالت بشم وشماره شبا رو ثبت کنم .اما سایت برام باز نمیشه.

 2. میترسم داغ سهام عدالت به دلم بمونه

 3. سلام این چه وعضشه چرا سایت باز نمیشه . مشکل از چیه لطفا کمک کنید.

 4. سایت باز نمیشه لطفا جواب ملت رو بدین!

 5. سلام شماره حساب سرپرست خانوداه یا تک تک اعضای خانواده لازم هست ؟مثلا دختر یا پسر بچه هم ۷ یا ۸ ساله هم شماره شبا میخواهد

 6. سلام من شماره حساب به جای نظر گذاشت لطفا به نمایش نگذارید

 7. سلام اگه شماره شبارو اشتباه با نام یکی دیگه ثبت کرد یا هر گونه اشتباهی تو ثبت شماره شبارو، بعد از ۱۵ روز از ثبت امکان تغییر شماره حساب وجود داره؟
  لطفا جواب بدید

  • باید منتظر باشید تا بعد از بررسی شماره شبا و تایید نکردن احتمال زیاد یه فرصت دیگه برای ثبت شماره شبا خواهند داد و ان موقع میتوانید شماره شبا صحیح را ثبت کنید. البته برای اطمینان بیشتر میتوانید با شماره تلفن سهام عدالت تماس بگیرید

 8. من ازطریق تبلت واردصفحه ثبت شماره حساب شباشدم امانتوانستم شماره راواردکنم چون کلیدشماره هاعمل نکردندوفقط پیام خطامیداد

 9. سلام خسته نباشید اگر در ثبت شماره شبا شماره تلفن همراه اشتباه خورده باشه امکان تصحیحش هست؟؟؟

 10. چگونگی اصلاح شماره شبا

 11. چرا سایت ثبت شبا برای سهام وا نمیشه . آیا جوابی ب من داده میشود یا سنگ روی یخ میمونیم؟

  • مشکلی در سایت نیست و بالا میاد فقط توجه داشته باشید که تنها با ای پی ایران میتوانید وارد سایت سهام عدالت شوید.

 12. سلام من شماره شبا خودم رو با یکی پدرم جاب جا زدم امکان تغییرش هست با تشکر

 13. سلام چراسایت ثبت نام باز نمی شود

 14. همه ایران سرکار گذاشتید دیگه بیکار نداریم.خخخخخخه

 15. سلام گفته بودند بعداز ۱۵ روز تاییدیه شماره شبا مشخص میشه الان ۱۸ روز از ثبت شماره شبا که وارد کردم میگذره ولی بازم وارد سایت میشم میگه تاییدیه ۱۵ روز بعد میاد

 16. کارت ایثاروشماره شبابانک مسکن دارم کی سهام بحساب من میاد

 17. سایت را باز کردم ولی دربخش ثبت شماره شبا باز نمیشه مشکل چیه ؟

 18. تقاضای ثبت شماره شبادرسامانه سهام عدالت رودارم هرکاری میکنم نمیشه

 19. راهنمایی جهت ثبت شماره شبا

 20. شماره حسابی رو که داده بودم.تایید نکرده.وپیام دادن.که مجددا شماره حساب بدید.اما هرچی میخوام شماره جدید بدم .گزینه اش فعال نیست.چیکارکنم؟

 21. باسلام به همگی.فقط با مرورگر فایرفاکس وارد بشین تا بتونید کلیه مراحل رو ثبت کنید.اگه با گوشی هوشمند هم میخواین وارد بشین وثبت اطلاعات انجام بدین حتما مرورگر فایرفاکس رو گوشی داشته باشین.موفق باشین

 22. چجور باید کد ملی رو وارد کنم
  من هرجور مینویسم همش میگه کد ملی اشتباه ست

 23. سلام میخواهم شماره شبا وارد کنم سایت ثبت شماره باز نمیشود

 24. ملت رو مسخره کردن فقط برای انتخابات بود که ما رو‌بکشونن پای صندوق من الان چند وقته میرم وارد سایت بشم ولی باز نمیشه

 25. شماره شبا را جگونه وارد کنم

 26. شبا: IR70000000000324301083511

 27. سلام من شماره شبا را اشتباه وارد کردم و الان ۳۶روز از ثبت شماره گذشته اصلا رد یا تایید نشده فقط گفتن ۱۵روزه جواب میدن تا حالا اتفاقی نیفتاده پس کی میشه این را ویرایش کرد

 28. باسلام به همگی.فقط با مرورگر فایرفاکس وارد بشین تا بتونید کلیه مراحل رو ثبت کنید.اگه با گوشی هوشمند هم میخواین وارد بشین وثبت اطلاعات انجام بدین حتما مرورگر فایرفاکس رو گوشی داشته باشین.موفق باشین

 29. من وارد سایت سهام عدالت شدم ، ولی گزینه ثبت کد شبا نیست ، چیکار کنم؟

 30. تو سایت چطوری کد شبا رو وا رد کنم؟

 31. با سلام احتراما” لطفا” بفرماييد بچه طريقي شماره حساب كارت شبا خودا براي دريافت سود سهام عدالت ارسال نماييم.
  با تشكر

 32. تو سایت چظوری کد شبا را وارد کنیم

 33. تو سایت چظوری کد شبا را وارد کنیم

 34. سلام بنده درزمان شروع ثبت نام سهام عدالت درکشورم زیر پرچم مقدس جمهری اسلامی درارتش انجام وظیفه بودم تکلیف بنده چیست وچکار کنم برای ثبت نام ایمیل بابام

 35. سلام بنده درزمان شروع ثبت نام سهام عدالت درکشورم زیر پرچم مقدس جمهری اسلامی درارتش انجام وظیفه بودم تکلیف بنده چیست وچکار کنم برای ثبت نام ا یمیل بابام خودم ندارم

 36. با سلام این سایت که از گزینه شروع و شناسایی جلوتر نمیره…

 37. سلام
  من باهمه مرورگرها امتحان کردم (کروم فایرفاکس ……)سایت باز نمییییییییییشه

 38. چرا این سایت باز نمیشه تو رو قران

 39. برای عضو شدن چه شرایطی باید داشت ؟

 40. برای عضو شدن چه شرایطی باید داشت ؟

 41. برای عضو شدن چه شرایطی باید داشت ؟
  نه! اولین دفعه است که این سایت رامیشناسم وباز میکنم

 42. اولین باراست که سوال میکنم شرایط تعلق گیری سهام عدالت چیست ؟

 43. چطوری ثبت شماره شبا کنیم

 44. با سلام من شماره شبا میزنم پیام میده بانک معتبر نیست از چندتا بانک مختلفم امتحان کردم

 45. سامانه سهام عدالت تون اصلا باز نمیشه کشور ما اینترنت داره ،پول خوب می‌گیرند ولی متأسفانه اینترنت آشغال

 46. سلام شماره شبا رو دریافت کردم چجوری باید ثبت کنم کدوم سایت من که چیزی پیدا نمیکنم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام آدرس سایت سهام عدالت داخل مطلب هست به اون سایت مراجعه کنید و از آنجا اقدام به وارد کردن شماره شبا خود نمایید

 47. مدیر محترم لطفا شما پاسخ بدین چرا شماره شبا را قبول نمیکنه؟ و میزنه بانک معتبر نیست؟آیا راحلش کسی میدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 48. اون قسمت پرداخت، قبض،مربوط به چی هستش توضیح بدین.

 49. اون قسمت پرداخت قبض،مربوط به چی هستش توضیح بدین.

 50. چرا در اخرین مرحله ثبت یعنی وارد کردن شبا که صادرات هست میزنه بانک نا معتبر هست

 51. با سلام.
  من هنوز شماره حساب شبا ثبت نکردم چکار باید بکنیم.

  • سلام
   سایت فعلا دچار مشکل است و امکان ثبت وجود ندارد باید صبر کنید تا اطلاع رسانی شود

   با تشکر

 52. هنوزم فرصت برای ثبت شبا هست؟چرا لینک سایتشو نزاشتید

  • سلام

   بله به نظرم وجود داشته باشه
   وارد سایت سهام عدالت بشید بعد از وارد کردن اطلاعات اونجا ببینید میشه یا خیر


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved