خانه » گردشگری » کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم

در کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم شما کاربران سایت دلنا می توانید نقاط منحصر به فرد دنیا را فقط دیدن آن ها با مسیرهای ریل های قطار هیجان انگیز و تماشایی هست را خواهید دید و …

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم

خطوط ریلی زیادی در دنیا وجود دارند که برخی از آنها به دلیل طبیعت پیرامون و مسیری که از آن گذر می‌کنند هیجان و ترس زیادی را به مسافرین منتقل می‌کنند. برخی از این مسیرها دارای چشم اندازهایی وسیع و بسیار زیبا هستند و نظر هرکسی را به خود جلب می‌کنند. همچنین این جاده‌ها برای کسانی که به طبیعت و ماجراجویی در آن علاقه دارند محلی بسیار عالی و هیجان انگیز است. پس در این تاپ ۱۰ با ما همراه باشید تا شما را با زیباترین و در عین حال خطرناکترین مسیرهای ریلی دنیا آشنا کنیم.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۱۰- مسیر ریلی آرگو گِده (Argo Gede) – اندونزی

این خط آهن از جاکارتا تا باندونگ در کشور اندونزی کشیده شده است. این مسیر در ارتفاع بسیار بالایی قرار دارد و در اواسط راه از پل سیکوروتوگ پایلون عبور می‌کند، این پل بر روی دره عمیق و بزرگی قرار داشته که گذشتن از روی آن برای بار اول هرکسی را می‌ترساند. عمق زیاد این دره و طبیعت استوایی آن بسیار هیجان انگیز است. با اینکه منظره این پل حقیقتا چشم نواز است، اما به دلیل نبود حفاظ‌های ایمنی گذشتن از آن خطرناک به نظر می‌رسد. با اینکه مهندسین سازنده پل اعتقاد دارند که سازه‌ای ایمن را ساخته‌اند، اما اتفاقات ناگواری نیز بر روی آن به وقوع پیوسته است. در سال ۲۰۰۲ یک قطار هنگامی‌ که بر روی این پل قرار داشت از ریل خارج شد اما خوشبختانه به طور معجزه آسایی هیچ کس آسیبی ندید.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۹- قطارهای بامبو – کامبوج

مسیرهای ریلی کشور کامبوج توسط فرانسوی‌ها ساخته شدند اما بیشتر آنها در دوره سیاه حکومت خمرهای سرخ نابود شدند. در این دوره افراد محلی با استفاده از ارابه‌های دست سازی که بر روی ریل قرار می‌گرفتند از این مسیرها برای مصارف داخل محدوده خود استفاده می‌کردند. به دلیل جنس ارابه‌ها، به آنها قطارهای بامبو گفته می‌شد. با اینکه این ارابه‌ها خطرناک بودند، اما امروزه برخی از آنها برای استفاده و بازدید توریست‌ها مقاوم سازی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۸- مسیر ریلی مرگ – تایلند

آیا تاکنون فیلم «پل رودخانه کوای» را دیده‌اید؟ این مسیر دقیقا همان ریلی است که در این فیلم از رودخانه می‌گذرد. مسیر ریلی مرگ در استان کانچانبوری تایلند، در نزدیکی مرز میانمار قرار گرفته. صدها تن از سربازان آمریکایی و بریتانیایی که توسط نیروهای نظامی ژاپن در جنگ جهانی دوم به اسارت گرفته شده بودند در هنگام ساخت این مسیر ریلی جان خود را از دست داده‌اند. البته منظره این مسیر ریلی بسیار زیبا بوده و از میان جنگلها نیز عبور می‌کند.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۷- مسیر آسو مینامی – ژاپن

آیا ممکن است سوار قطاری شوید که از میان یک آتشفشان فعال عبور می‌کند؟ جالب است بدانید که منطقه‌ای که خط ریلی آسو مینامی از آن عبور می‌کند فعالترین منطقه آتشفشانی ژاپن است. با اینکه مسئولین ژاپنی در اکثر مواقع زمان فعالیت این آتشفشانها را به درستی پیش بینی می‌کنند، اما همیشه احتمال فوران غیرمنتظره‌ی یکی از این کوه‌ها وجود دارد. در کناره‌های این مسیر می‌توانید طبیعتی که توسط مواد مذاب از بین رفته است را مشاهده کنید.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۶- قطار بینی شیطان – اکوادور

مسیر ریلی Nariz Del Diablo یا دماغ شیطان در کشور اکوادور واقع شده. این مسیر از ارتفاعات کوه‌های اند می‌گذرد و به دلیل عبور از کنار دره‌ها می‌تواند هر کسی را بترساند. این مسیر که در ارتفاع ۲٫۷ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد بدون شک یکی از ترسناکترین مسیر‌های ریلی دنیاست. افرادی که به دنبال هیجان بیشتری هستند می‌توانند از واگن‌های قدیمی‌ای که در این خط مشغول به کارند استفاده کنند.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۵- مسیر ریلی زیبای کوراندا (Kuranda Scenic Railroad) – استرالیا

مسیر خوش منظره کوراندا در عین زیبایی خطرناک نیز هست. این خط آهن از میان جنگلهایی عبور می‌کند که بخشی از پارک ملی بارون جورج محسوب می‌شوند. در برخی از مناطق این مسیر ریلی به قدری به آبشارها نزدیک می‌شود که قطرات آب روی قطار پاشیده می‌شوند. این مسیر ریلی از کارینز تا کوراندا در استرالیا کشیده شده و در جنگلهای بارانی کوئینزلند شمالی که بخشی از میراث زمین شمرده می‌شود قرار دارد.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۴- مسیر چنای رامسوارام (Chennai Rameswaram) – هند

این مسیر یکی از فوق العاده ترین خطوط ریلی دنیاست که از پلی ۲۰۶۵ متری عبور می‌کند. پل ریلی پامدان که در سال ۱۹۱۴ ساخته شده فاصله بسیار نزدیکی با سطح آب دارد و بخش جنوبی هند را به جزیره رامسوارام که جزوی از ایالت چنای است متصل می‌کند. در صورتی که مسافر این قطار باشید و از پنجره به بیرون نگاه کنید، هیچ نشانی از خط آهن نخواهید دید و در مقابل چشمان شما تنها پهنه‌ای بیکران از آب قرار خواهد داشت. گذشتن از این مسیر ریلی تجربه‌ای است که تا آخر عمر به یاد خواهید داشت.کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۳- قطار ابرها (Tren a las Nubes) – آرژانتین

ساخت این مسیر ریلی که در آن از بزرگترین پایه‌های زیگزاگی در میان کوه‌ها استفاده شده ۲۷ سال به طول انجامیده است. این خط آهن که در میان کوه‌های شمال مرکزی کشور آرژانتین و در نزدیکی مرز شیلی واقع شده شبیه به قطاری است که همانند هواپیما از زمین بلند می‌شود و از میان ابرها می‌گذرد. این مسیر به قدری طولانی است که برای رسیدن به مقصد باید از میان ۲۱ تونل و ۱۳ پل زیبا گذر کنید.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۲- گذرگاه سفید و مسیر یوکان – آمریکا

گذرگاه سفید و مسیر یوکان خط آهن باریکی است که اسکاگوی در آلاسکا را به وایت هورس در یوکان متصل می‌کند. هیچ مسیر قطاری خطرناک‌تر از این خط ریلی که از میان صخره‌ها و دره‌ها عبور می‌کند نیست. این خط آهن که هیچ ارتباطی با سایر خطوط ریلی آمریکا ندارد در سال ۱۹۸۹ و در زمانی که افراد زیادی به دنبال یافتن طلا بودند ساخته شد و در سالهای اولیه به میزان زیادی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه این مسیر تنها به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی به کار گرفته می‌شود.

کدام مکان های دنیا را با قطار ببینیم
۱-مسیر ریلی جرج تاون – کلرادو آمریکا

خطوط آهن بسیار باریکی در کشور آمریکا کشیده شده اما این مسیر ریلی که جرج تاون نام دارد بدون شک خطرناکترین و یکی از باریکترین خطوط در این کشور است. این مسیر در منطقه کلیر کریک قرار داشته و برای رسیدن به معادن نقره‌ای که در منطقه وجود دارند ساخته شده. خطرناک ترین قسمت این ریل پلی است که به پل دروازه جهنم شهره شده و در بخشهایی تنها ۹۱۴ میلیمتر عرض دارد. قطارهای عبوری برای گذشتن از این پل باید با حداقل سرعت حرکت کنند.

مسافرت با قطار, مسافرت با قطار به ترکیه, مسافرت با قطار به استانبول, مسافرت با قطار به وان, گردشگري سلامت, گردشگري روستايي, گردشگري تهران, گردشگري در ايران, گردشگري تفليس گرجستان, گردشگري اصفهان, گردشگري شيراز, گردشگري تبريز, گردشگري بانك, گردشگري خراسان رضوي,


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved