برنامه مسابقات لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ – ۹۵ 19 می 2016
لیگ جهانی : به گزارش “دلنا” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، سطح یک این رقابت ها با حضور ۱۲ تیم آغاز میشود و پس از پایان مرحله گروهی، تیم میزبان فینال همراه با ۵ تیم برتر جدول به مرحله نهایی صعود میکنند.
برنامه لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶
فرانسه، ایتالیا، استرالیا، روسیه، آمریکا، برزیل، ایران، آرژانتین، صربستان، بلغارستان، بلژیک و لهستان ۱۲ تیم شرکت کننده در سطح یک لیگ جهانی ۲۰۱۶ هستند.
برنامه کامل لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۶ در سطح یک به وقت کشورهای میزبان به قرار زیر است:
هفته نخست (۲۷ تا ۳۰ خرداد)
گروه اول : استرالیا، شهر سیدنی : ورزشگاه المپیک پارک
جمعه ۲۸ خرداد (۱۷ ژوئن):
فرانسه – ایتالیا (ساعت ۱۸ و ۱۰ دقیقه) و استرالیا – بلژیک (ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه)
شنبه ۲۹ خرداد (۱۸ ژوئن):
بلژیک – ایتالیا (ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه) و استرالیا – فرانسه (ساعت ۲۰ و ۱۰ دقیقه)
یکشنبه ۳۰ خرداد (۱۹ ژوئن):
فرانسه – بلژیک (ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه) و استرالیا – ایتالیا (ساعت ۱۶ و ۱۰ دقیقه)
گروه دوم: برزیل، شهر ریودوژانیرو ورزشگاه تی بی سی
پنج شنبه ۲۷ خرداد (۱۶ ژوئن):
برزیل – ایران (ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه) و آمریکا – آرژانتین (ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه)
جمعه ۲۸ خرداد (۱۷ ژوئن):
برزیل – آرژانتین (ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه) و آمریکا – ایران (ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه)
یکشنبه ۳۰ خرداد (۱۹ ژوئن):
برزیل – آمریکا (ساعت ۱۰ و ۵ دقیقه) و ایران – آرژانتین (ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه)
گروه سوم: روسیه، کالینینگراد ورزشگاه دی اس یانتارنی
جمعه ۲۸ خردادماه (۱۷ ژوئن):
بلغارستان – لهستان (ساعت ۱۶ و ۴۰ دقیقه) و روسیه – صربستان (ساعت ۱۹ و ۱۰ دقیقه)
شنبه ۲۹ خردادماه (۱۸ ژوئن):
بلغارستان – صربستان (ساعت ۱۶ و ۴۰ دقیقه) و روسیه – لهستان (ساعت ۱۹ و ۱۰ دقیقه)
یکشنبه ۳۰ خردادماه (۱۹ ژوئن):
صربستان – لهستان (ساعت ۱۶ و ۴۰ دقیقه) و روسیه – بلغارستان ساعت (۱۹ و ۱۰ دقیقه)
هفته دوم (چهارم تا ششم تیرماه)
گروه اول: لهستان ورزشگاه تی بی سی
جمعه چهارم تیرماه (۲۴ ژوئن):
لهستان – آرژانتین (ساعت ۱۷) و روسیه – فرانسه (ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه)
شنبه پنجم تیرماه (۲۵ ژوئن):
لهستان – روسیه (ساعت ۱۷) و فرانسه – آرژانتین (ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه)
یکشنبه ششم تیرماه (۲۶ ژوئن):
لهستان – فرانسه (ساعت ۱۷) و آرژانتین – روسیه (ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه)
گروه دوم ، ایتالیا شهر رم ورزشگاه پالالوتوماتیکا
جمعه چهارم تیرماه (۲۴ ژوئن):
بلژیک – آمریکا (ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه) و استرالیا – ایتالیا (ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه)
شنبه پنجم تیرماه (۲۵ ژوئن):
آمریکا – استرالیا (ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه) و ایتالیا – بلژیک (ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه)
یکشنبه ششم تیرماه (۲۵ ژوئن):
استرالیا – بلژیک (ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه) و آمریکا – ایتالیا (ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه)
گروه سوم، صربستان شهر نوی ساد ورزشگاه اس پی سی ولیودینا
جمعه چهارم تیرماه (۲۴ ژوئن):
ایران – بلغارستان (ساعت ۱۶) و برزیل – صربستان (ساعت ۱۹)
شنبه پنجم تیرماه (۲۵ ژوئن):
برزیل – ایران (ساعت ۱۶) و صربستان – بلغارستان (ساعت ۱۹)
یکشنبه ششم تیرماه (۲۶ ژوئن):
بلغارستان – برزیل (ساعت ۱۶) و ایران – صربستان (ساعت ۱۹)
برنامه والیبال ایران المپیک ۲۰۱۶
هفته سوم (یازدهم تا سیزدهم تیرماه)
گروه اول: فرانسه شهر نانسی، سالن پالا دیسپوق ژان وی
جمعه یازدهم تیرماه (یکم جولای):
برزیل – لهستان (ساعت ۱۵) و فرانسه – بلژیک (ساعت ۱۸)
شنبه دوازدهم تیرماه (دوم جولای):
برزیل – بلژیک (ساعت ۱۵) و فرانسه – لهستان (ساعت ۱۸)
یکشنبه سیزدهم تیرماه (سوم جولای):
بلژیک – لهستان (ساعت ۱۵) و فرانسه – برزیل (ساعت ۱۷)
گروه دوم: آمریکا، دالاس، ورزشگاه کی بیلی هاتچسن
جمعه یازدهم تیرماه (اول جولای):
استرالیا – روسیه (ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه) و آمریکا – بلغارستان (ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه)
شنبه دوازدهم تیرماه (دوم جولای):
بلغارستان – روسیه (ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه) و آمریکا – استرالیا (ساعت ۱۹ و ۴۰)
یکشنبه سیزدهم تیرماه (سوم جولای):
آمریکا – روسیه (ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه) و بلغارستان – استرالیا (ساعت ۱۵ و ۱۰)
گروه سوم: ایران شهر تهران سالن ۱۲ هزار نفری آزادی
جمعه یازدهم تیرماه (اول جولای):
ایتالیا – آرژانتین (ساعت ۱۸) و ایران – صربستان (ساعت ۲۱)
شنبه دوازدهم تیرماه (دوم جولای):
صربستان – آرژانتین (ساعت ۱۸) و ایران – ایتالیا (ساعت ۲۱)
یکشنبه سیزدهم تیرماه (سوم جولای):
ایتالیا – صربستان (ساعت ۱۸) و ایران – آرژانتین (ساعت ۲۱)
لازم به ذکر است در پایان مرحله نهایی پنج تیم برتر به همراه میزبان به مرحله نهایی این رقابت ها صعود خواهند کرد.
تیم های فرانسه، صربستان و آمریکا در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی (سال ۲۰۱۵) به ترتیب عنوان های اول تا سوم را به دست آوردند.
به نکات زیر توجه کنید