خانه » اخبار » آیا شنبه ۲۰ بهمن ۹۷ تعطیل است؟ آیا روز شهادت حضرت فاطمه زهرا تعطیل است؟

آیا شنبه ۲۰ بهمن ۹۷ تعطیل است؟ آیا روز شهادت حضرت فاطمه زهرا تعطیل است؟

تعطیلی مدارس شنبه ۲۰ بهمن ۹۷ به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا

به گزارش اخبار امروز سایت خبری دلنا شنبه ۲۰ بهمن ۹۷ مصادف با شهادت حضرت فاطمه زهرا طبق تقویم رسمی کشور جمهوری اسلامی ایران تعطیل می باشد و بر همین اساس تمامی مدارس مقاطع، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه ها، ادارات دولتی و … تعطیل رسمی خواهد بود.

تعطیل شدن مدارس و ادارات به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا از زمانی رسمی شده که درخواست  رئیس جمهور وقت یعنی محمد خاتمی به کرسی نشست و طبق درخواست های ممتد ایشان آن روز را به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا تعطیل اعلام نمودند در واقع ایده تعطيلي مدارس در این روز یک حرکت تاثیر گذار و سنجیده ای بود که در دولت سید محمد خاتمی به مرحله اجرا رسید.

 

تعطیلی مدارس به خاطر شهادت حضرت فاطمه

تعطیلی مدارس به خاطر شهادت حضرت فاطمه

سال ۱۳۷۹ آقای خاتمی برای دیدار با مراجع عظام و علمای اعلام سفری به قم رفته بودند. در جریان دیدار ایشان با حضرت آیت‌الله وحید خراسانی که علاقه خاصی هم بین این دو بزرگوار وجود دارد، آقای وحید چند دقیقه‌ای ایشان را به اندرونی بیت خود دعوت کردند. زمانی که بیرون آمدند هردو، چهره‌ای محزون و چشمانی اشک‌بار داشتند! گوئی ذکر مصیبتی عظیم میان آن دو رفته بود که اینچنین حال و احوال‌شان را دگرگون نموده بود و مگر مصیبتی بالاتر از مصیبت‌هائی که بر اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین هست که اینچنین حال و احوال یک مرجع مسلم و یک عالم از سلاله پیغمبر(ص) را منقلب نماید؟

بعدها معلوم شد این مرجع عالیقدر از ایشان خواسته بود که این روز را تعطیل رسمی اعلام نماید و آقای خاتمی هم با خلوص نیت و تدبیر تمام مقدمات کار را فراهم کرده و مراحل حقوقی و قانونی کار را به انجام رساندند. می‌توان از همین اقدام شجاعانه، عمیق و پرمعنا اما به ظاهر ساده به خوبی فهمید که باید چه کوهی از علم و آگاهی، دوراندیشی و دینداری در آن نهفته باشد.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved