خانه » پزشکی و سلامت » آیا پوست نوزاد بعد از تولد سفید می شود ؟ – آیا رنگ پوست نوزاد تغییر میکند

آیا پوست نوزاد بعد از تولد سفید می شود ؟ – آیا رنگ پوست نوزاد تغییر میکند

چگونه رنگ پوست جنین سفید می شود؟ رنگ پوست نوزاد چند ماهگی ثابت می شود؟ 

شاید شما نیز جزء کسانی باشد که اولین بار است زندگی مادری را تجربه می کنید و از اینکه فرزندتان پوستی تیره یا بیش از حد سفید دارد کاملا متعجب شده اید برای همین منظور دنبال راه حلی هستید که تیرگی یا سفیدی زیاد پوست فرزندان را برطرف نموده و آن را کاملا سفید کنید. خوشبختانه باید بگوییم که روش ها و راه حل هایی وجود دارد که به وسیله آن می توانید رنگ پوست نوزادتان را سفید کنید. برای آگاهی از این روشها پیشنهاد می‌کنیم که با ما همراه باشید.

همانطور که مطلع هستید دوران نوزادی بسیار سریع می گذرد و فرآیند رشد کودک در این دوره بسیار سریع انجام می گیرد و بسیاری از خصلت ها و خصوصیات وراثتی در کودک ظاهر می شود که رنگ پوست از جمله خصوصیاتی می‌باشد که می تواند از پدر یا مادر خود به ارث ببرد اما شما با  استفاده از میوه ها سبزیجات و مواد غذایی خاص میتوانید رنگ پوست فرزندان را به سفیدی تغییر کند. لطفا با مجله دلنا همراه باشید.

 

رنگ پوست کودک یک هفته ای

رنگ پوست کودک یک ماهه

 

چرا رنگ پوست نوزاد تغییر میکند؟

پس از اینکه کودک متولد شد نوعی چربی به نام ورنیکس پوست صورت او را فرا خواهد گرفت این چربی از کودک در برابر انواع بیماری ها و نفوذ میکروب ها محافظت می کند همچنین  فرایند زایمان را نیز راحت تر می کند و باعث می شود که مادر کمتر رنج بکشد.

رنگ پوست نوزادان زمانی که به دنیا می آیند یا بسیار قرمز و یا بسیار سفید رنگ است. معمولاً نوزادانی که زوددتر از موعد مقرر به دنیا می‌آیند پوستی نازک و بسیار قرمز خواهند داشت و ممکن است پوست شان در اثر لمس کردن زخم شود برعکس این قضیه نیز زمانی اتفاق خواهد افتاد که کودک دیرتر از زمان مقرر به دنیا بیاید در این صورت پوست اون بسیار سفید و ضخیم خواهد بود.

شاید اولین نکته ای که توجه شما را جلب کند رنگ پوست نوک انگشتان دست و پا باشد، در ۱ تا ۲ روز اول پس از تولد رنگ نوک انگشتان دست و پا کمی کبودتر از سایر مناطق به نظر می رسد، این به دلیل عدم ثبات جریان خون در ابتدای تولد است و مشکل خاصی نیست و با گذر زمان از بین می رود.

 

عکس کودک دو روزه

عکس کودک یک ماهه

 

 

رنگ پوست نوزاد تا چند ماهگی تغییر میکند؟

فرآیند رشد و نمو در بدن کودک بسیار سریع بوده و کاملا طبیعی میباشد که کودک بنا به ژنتیک و اصالتی که دارد تغییر رنگ پیدا کند، طبق تحقیقاتی که دانشمندان بر روی ۲۰۰ کودک یک ماه تا ۲ ساله انجام دادند به این نتیجه رسیدند که رنگ پوست کودکان و حتی شکل و ظاهر موها و اندام های بدن تا دو سالگی در حال تغییر و تحول هستند و تقریبا می توان گفت که پس از دو سالگی می توان نتیجه گرفت که کودک چه رنگی دارد.

 

آیا رژیم غذایی مادر طی زمان بارداری در رنگ پوست کودک تاثیر خواهد گذاشت؟

حتما شما نیز تاکنون حرف و حدیث های زیادی در مورد نوع جنسیت و رنگ پوست کودک شنیده اید که تحت تاثیر تغذیه مادر در دوران بارداری بوده است و خانم های زیادی هستند که به دنبال رژیم غذایی خاصی می باشند که فرزندشان پسر شود و یا اینکه دختر شود، خوشبختانه باید بگویم که رژیم غذایی خاصی نیز وجود دارد که تا حدودی در تغییر رنگ پوست کودک موثر خواهد بود،  معمولاً کودکان نوع رنگ پوست مو و چشم خود را از بزرگان خود به ارث می برند مثلاً کسی که مادر و مادربزرگ او سیاه پوست بوده و احتمال ۹۹ درصد سیاه پوست خواهد بود و برای اینکه کودک شما رنگ پوست شاداب و روشنی داشته باشد بهتر است نکات تغذیه ای زیر را مدنظر قرار دهید:

 

رژیم غذایی دوران بارداری

– دوران بارداری دوران بسیار حساسی است بنابراین بهتر است از مصرف مواد غذایی مضر بپرهیزید مواد غذایی که بسیار شور یا بسیار چرب باشند در کارکرد کبد شما تاثیر خواهد شد و کبد شما  مستقیماً با رنگ پوست کودک در ارتباط است، بهتر است روغن زیتون روغن ماهی و روغن کنجد را جایگزین روغن‌های نباتی معمولی بکنید.

– مصرف دم کرده زرشک، عناب و نعنای برای خوش آب و رنگ شدن نوزاد فوق العاده موثر خواهد بود.

– پر خوری و علاقه به خوردن غذاهای یکنواخت رنگ کودک را تیره و خفه و مایل به زردی می نماید.

– استنشاق دود زغال و سیگار کشیدن نیز در تیرگی رنگ نوزاد دخالت دارد.

– خوردن میوه و سبزی هایی که ویتامین C دارند در رنگ طفل موثر است و آنان را زیبا می کند.

– خوردن غذاهاي مانده و فاسد، رنگ نوزاد را تيره و مايل به زرد مي کند.

– براي اينکه نوزاد پوست خوب و روشن داشته باشد از روغن زيتون، روغن ماهي، کره گاوي و گوسفندي، هويج، شيرخشت، ترانجبين، گرانگبين، بيدخشت، عناب و نعناع  استفاده کنيد.

– مادر اگر در دوران بارداري دچار ترس شديد شود، پوست جنين دچار لکه هاي تيره مي شود.

 

نظرات ارزنده شما در بهتر شدن این سایت بسیار تاثیرگذار خواهد بود ما را از نظرات با ارزش خود بهره مند سازید.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved