خانه » دانلود » دانلود مداحی جواد مقدم ویژه محرم ۹۶ | دانلود سینه زنی

دانلود مداحی جواد مقدم ویژه محرم ۹۶ | دانلود سینه زنی

دانلود مداحی

دانلود مداحی

دانلود گلچین فوق العاده زیبای از مداحی های کربلایی جواد مقدم در محرم

مخصوص ماشین و ایستگاه های صلواتی

دانلود مداحی ها همه به صورت یکجا

دانلود مداحی بصورت تکی:

مداحی اول

مداحی دوم

مداحی سوم

مداحی چهارم

مداحی پنجم

مداحی ششم

مداحی هفتم

مداحی هشتم

متنی کوتاه در باره زندگی امام حسین قبل از محرم سال ۶۱ هجری قمری:

امام حسین(علیه السلام) فرزند امام علی بن ابیطالب(علیه السلام) و بزرگ بانوی عالم، فاطمه زهرا (علیهاالسلام) است. او در روز سوم یا پنجم ماه شعبان سال چهارم هجرت، بعد از امام حسن مجتبی در مدینه به دنیا آمد. در روایات فراوانی آمده است که آن حضرت از بطن مادر در شش ماهگی – چون یحیی بن زکریا(علیه السلام) – به دنیا آمد.(۱) حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) هشت سال با جد خود و سی و هشت سال همراه با پدر و چهل و هشت سال با برادرش امام مجتبی(علیه السلام) و ده سال پس از امام مجتبی(علیه السلام) زندگی کرده است. شهادت سومین امام ما در سال ۶۱ هجری اتفاق افتاده است. بنابراین عمر شریف ایشان ۵۷ سال و چهار ماه و ۲۵ روز خواهد بود.

امام در زمان جدّ، پدر و بردار

امام حسین(علیه السلام) بسیار مورد علاقه جد بزرگوار، پدر و برادر خود بودند. سخنان پیامبر گرامی و شیوه برخورد آن حضرت با سالار شهیدان گویای این مدعاست؛(۳) در دوران امام علی(علیه السلام) و در پیکارهای متعدد در بصره، صفین و نهروان و … امام حسین(علیه السلام) حضور فعال داشت؛ اما امام علی(علیه السلام) هیچگاه به او و دیگر برادرش اجازه پیکار نمی‌داد، و مکرر برادران دیگر چون اباالفضل العباس، محمد حنفیه را به نبرد می‌فرستاد، تا آنجا که محمد حنفیه به معاویه گفت: «من دستان علی (علیه السلام) بودم و دو برادر من حسن و حسین(علیه السلام) چشمان مبارک پدرم بودند؛ چرا که همیشه دست از چشم حراست می‌کند.»
رسول خدا(صلی الله علیه و آله) آن دو را امام معرفی فرمود: «ابنای هذان امامان قاما او قعدا(۵)؛ حسن و حسین هر دو امام‌اند، خواه قیام کنند یا نکنند.» پس از امام مجتبی(علیه السلام) امام حسین(علیه‌السلام) سکوت اختیار فرمود تا عهد با معاویه پایدار بماند، و شاید مصالح دیگری برای جامعه اسلامی پدید آید


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved