خانه » اخبار » زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

در زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری شما کاربران عزیز می توانید با زمان پخش زنده و برنامه پخش مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا را مشاهده کنید و …

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

پخش مستقیم وزنه برداری جهان از شبکه 3

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان، از یکشنبه ۱۲ تا چهارشنبه ۱۵ آذر ماه به صورت مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود.

به گزارش ایلنا، رقابت های وزنهبرداری قهرمانی سال ۲۰۱۷ جهان، که از ۶ آذر ماه به میزبانی شهر آناهایم ایالت کالیفرنیا آمریکا در حال برگزاری است، طبق زمان های اعلام شده روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.
*یکشنبه ۱۲ آذر ماه ـ ساعت ۲۳:۲۵ـ گروه (A) دسته ۸۵ کیلوگرم
*دوشنبه ۱۳ آذر ماه ـ ساعت ۲:۵۵ بامداد ـ گروه (A) دسته ۹۴ کیلوگرم
*سه شنبه ۱۴ آذر ماه ـ ساعت ۴:۵۵ بامداد ـ گروه (A) دسته ۱۰۵ کیلوگرم
* چهارشنبه ۱۵ آذر ماه ـ ساعت ۴:۵۵ بامداد ـ گروه (A) دسته ۱۰۵ کیلوگرم+کیلو گرم
گزارشگران این مسابقات محسن زارعیان و محمود عبداللهی هستند و اجرای برنامه را سید مصطفی حسینی و رامین ضابطی بر عهده دارند .
این رقابت ها در قالب برنامه «همگام با ورزش»، به تهیه کنندگی حسن مزینانی کاری از گروه ورزش شبکه سه سیما است.

انتظارها به پایان رسید؛ در آخرین ساعات یکشنبه شب کار وزنه برداران ایرانی در رقابت های جهانی ۲۰۱۷ در خاک آمریکا آغاز خواهد شد. پولادمردان کشورمان که در چند ماه اخیر تمرینات آماده سازی خود را به صورت جدی و سنگین در شهرهای مختلف ایران دنبال کردند، طی ۳ شب متوالی به روی تخته می روند تا برای کسب بهترین عنوان تاریخ تلاش کنند.

 

استارت با کیانوش و میری

از ساعت ۲۳ و ۲۵ دقیقه امشب به وقت تهران رقابت های دسته ۸۵ کیلوگرم با حضور۱۲ وزنه بردار که ۲ تن از آنها ایرانی هستند، آغاز می شود. کیانوش رستمی به عنوان قهرمان المپیک ۲۰۱۶ بخت نخست قهرمانی در این دسته به شمار می رود. این وزنه بردار کرمانشاهی در روزهای اخیر با مصدومیتی از ناحیه زانوی پای چپ روبرو شده است. با این حال قهرمان سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ مسابقات قهرمانی جهان که در آخرین دوره این مسابقات در سال ۲۰۱۵ به مدال نقره دست پیدا کرده، قصد دارد هر طور شده روی تخته برود و یک طلای دیگر به کارنامه خود اضافه کند. علی میری در کنار رستمی دیگر وزنه بردار ایرانی در دسته ۸۵ کیلوگرم خواهد بود. این وزنه بردار جوان اولین تجربه خود را در مسابقات جهانی پشت سر خواهد گذاشت. در استارت لیست نهایی این وزن، کیانوش رستمی به همراه “پرز مندز” از شیلی با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم در صدر قرار دارند. “کریستوف مسیج” از لهستان با رکورد ورودی ۳۶۷ کیلوگرم در رده بعدی جای دارد. علی میری نیز با رکورد ورودی ۳۶۶ کیلوگرم به همراه “پیزالتو” ایتالیایی و “علیمف” ازبکستانی در رده های بعدی قرار گرفته اند.

 

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

 

سهراب به دنبال اولین طلای جهانی

چند ساعت بعد از پایان رقابت های دسته ۸۵ کیلوگرم، مسابقات در دسته ۹۴ کیلوگرم دنبال خواهد شد. در این دسته که مسابقاتش از ساعت ۲ و ۵۵ دقیقه بامداد دوشنبه آغاز می شود، ۱۱ وزنه بردار حضور دارند که بازهم ۲ نماینده از ایران در میان آنها دیده می شوند. سهراب مرادی که بعد از چند سال محرومیت و با دردسرهای زیاد توانست در المپیک ۲۰۱۶ شرکت کند، طلای ریو را در کارنامه خود ثبت کرده است. این قهرمان اصفهانی که سابقه کسب مدال در مسابقات جهانی را ندارد، در ماه های اخیر به رکوردهای فوق العاده ای رسیده که در صورت تکرار آنها بعید است مشکلی برای کسب مدال طلای جهان داشته باشد. او چند ماه قبل در جریان بازی های داخل سالن آسیا توانست رکورد مجموع جهان در دسته ۹۴ کیلوگرم را جابجا کند. ایوب موسوی دیگر نماینده ایران در این دسته است که تجربه مسابقات جهانی را نداشته و می تواند شگفتی ساز شود. در استارت لیست نهایی سهراب مرادی با رکورد ورودی ۴۰۵ کیلوگرم در صدر قرار دارد. “فرخودبیک سوبیروف” ازبک با رکورد ورودی ۳۹۵ کیلوگرم در جایگاه دوم است. سیدایوب موسوی، “عبداله راغب سعد” از مصر و “ائوریماس دیدزبالیس” از لیتوانی با رکورد ورودی ۳۹۰ کیلوگرم در جایگاههای بعدی جای دارند.

 

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

 

کار سخت هاشمی و سلیمانی

رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم بامداد سه شنبه از ساعت ۴ و ۵۵ دقیقه پیگیری می شود که ایران هم ۲ نماینده در میان ۱۳ وزنه بردار حاضر در این دسته دارد. علی هاشمی که چند ماه قبل در بازی های داخل سالن آسیا به مدال نقره رسید، تجربه حضور در المپیک ۲۰۱۶ را هم دارد. او در ماههای اخیر به رکوردهای خوبی دست پیدا کرده و در کنار علیرضا سلیمانی جوان به دنبال ۲ سکوی جهانی این دسته هستند. این ۲ وزنه بردار کار سختی در این دسته خواهند داشت چون رقبای قدرتمندی دارند. در استارت لیست نهایی این وزن، “ایوان افریموف” ازبسکتانی با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم در صدر جای گرفته و “آرتورس پلسنیکس” از لتونی با رکورد ورودی ۴۰۵ کیلوگرم در جایگاه دوم است. “میشالسکی” از لهستان با رکورد ورودی ۴۰۳ کیلوگرم در رتبه سوم قرار دارد و علیرضا سلیمانی و علی هاشمی دو ملی پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان با رکورد ورودی ۴۰۱کیلوگرم در جایگاههای بعدی ایستاده اند.

 

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

 

اوج هیجان در فوق سنگین

 

و اما در روز پایانی مسابقات جهانی که تمام نگاهها را به خود جلب خواهد کرد، ۱۰ وزنه بردار در دسته فوق سنگین روی تخته می روند. بهداد سلیمی و سعید علی حسینی ۲ نماینده کشورمان در این دسته خواهند بود که یک رقیب سرسخت به نام لاشا تالاخادزه را پیش روی خود می بینند. این وزنه بردار گرجستانی که در المپیک ۲۰۱۶ با رکوردهای فوق العاده عنوان قهرمانی را کسب کرد، اخیرا به رکوردهای بالاتری هم دست یافته و همین مساله کار را برای بهداد و سعید سخت کرده است. بهداد سلیمی که در المپیک با وجود عملکرد خوب در یکضرب در حرکت دوضرب به مشکل برخورد؛ انگیزه های زیادی برای رفتن روی سکوی نخست مسابقات جهانی مثل سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ دارد. بهداد در آخرین حضورش در مسابقات قهرمانی جهان که سال ۲۰۱۴ بود، به مدال نقره رسید. از سوی دیگر سعید علی حسینی که بعد از ۸ سال محرومیت بار دیگر شانس حضور در سطح اول وزنه برداری جهان را پیدا کرده، بمب انگیزه است. این وزنه بردار اردبیلی در ماههای اخیر به رکوردهای خوبی دست پیدا کرده و امیدوار است برای اولین بار در رده سنی بزرگسالان روی سکو برود. در استارت لیست نهایی این وزن، سعید علی‌حسینی و بهداد سلیمی به همراه “لاشا تالاخادزه” از گرجستان با رکورد ورودی ۴۵۰کیلوگرم در صدر قرار دارند.

 

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

زمان و شبکه پخش مسابقات وزنه برداری

 

در انتظار قهرمانی تاریخی

غیبت ۹ کشور محروم به دلیل دوپینگ و کره شمالی که به دلیل مشکلات ویزایی در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ حاضر نیستند، در کنار آمادگی بالای وزنه برداران کشورمان، ایران را یکی از مدعیان جدی قهرمانی این دوره از مسابقات مطرح کرده است. در صورتی که اتفاق غیرمنتظره ای در ۳ شب پیش رو رخ ندهد و ۸ وزنه بردار ایرانی بتوانند با تکرار رکوردهای تمرینی خود سکوهای اول تا سوم اوزان خود را کسب کنند، ایران برای نخستین بار در تاریخ می تواند به عنوان قهرمانی جهان دست پیدا کند. باید نشست و دید که در رقابت های بامدادی و جذاب پولادمردان کشورمان چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved