خانه » سبک زندگی » مدل کیک تولدم مبارک جدید

مدل کیک تولدم مبارک جدید

در مدل کیک تولدم مبارک جدید شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید متفاوت ترین مدل های کیک تولدم مبارک و کیک تولدت مبارک در ۱۰۵ مدل مختلف همراه با تصویر و توضیحات را مشاهده کنید تا در انتخاب کیک تولد عزیزان خود انتخاب شایسته ای داشته باشید و …

مدل کیک تولدم مبارک جدید

كيك تولدم مبارك نيست, كيك تولدم مبارك عكس, كيك تولدم مبارك فاطمه, كيك تولدم مبارك من

مدل کیک تولدم مبارک جدید

مدل کیک تولدم مبارک جدید

مدلهای جدید و زیبا کیک تولد دخترانه ۲۰۱۶

آموزش درست کردن کیک تولد دخترانه , عکس کیک تولد دخترانه شیک , عکس کیک تولد شیک , عکس کیک تولد فانتزی , كيك تولد دخترانه , كيك تولد دخترانه ١٩سالگي , كيك تولد دخترانه براي ٩ساله گى

كيك تولد دخترانه به شکل اهو , كيك تولد دخترانه توت فرنگی , كيك تولد دخترانه خوشگل ایرانی , كيك تولد دخترانه دو طبقه , كيك تولد دخترانه زيبا , كيك تولد دخترانه ساده , كيك تولد دخترانه قشنگ عكس هاى زياد , كيك تولد زيبا , کیک تولد دخترانه , کیک تولد دخترانه باربی , کیک تولد دخترانه جدید , کیک تولد عاشقانه , متن تولد روی کیک , مدل کیک تولد دخترانه ۹۶ , مدل کیک تولد عروسکی , مدلهای کیک تولد دخترانه ۲۰۱۷

همچنین جشن تولد ها در بسیاری از موارد برای نشان دادن ورود فرد به یک مرحله جدید هستند و با نمایش عکس های دوره های پیشین، موفقیت های فرد و مسیری که در آینده قرار است به پیماید به مهمانان، بر این موضوع تاکید می شود. از جشن تولد هایی که این رشد و تغییر مرحله در آن جلوه گر است، می توان به جشن تولد یک سالگی، جشن تولد ۱۸ سالگی، اولین جشن تولد بعد از ازدواج و در کشور های اسلامی جشن بلوغ یا تکلیف (که در بسیاری از موارد همزمان با جشن تولد برگزار می شود) اشاره کرد.

مدل کیک تولدم مبارک جدید

جشن تولد در گذر تاریخ

از زمان های دور، زادروز (سالگرد تولد) مردم به خصوص پادشاهان و اشراف زادگان گرامی داشته می شده. هرچند در طی مقاطع زمانی از تاریخ، این رسم در برخی مناطق دنیا کمرنگ شده (مثل زمان حکومت کلیسا ها در اروپا)، با این حال همواره این مراسم از دسته مراسم به یاد ماندنی و خوشایند برای افراد بخصوص کودکان بوده. اگر به تاریخچه جشن تولد علاقه مندید این مطلب را مطالعه کنید.

مدل کیک تولدم مبارک جدید

پیشینه جشن تولد در ایران

گفته می شود ایرانیان (پارسی ها) از اولین اقوامی بودند که جشن تولد برگزار می کردند. همچنین به استناد هرودوت، مورخ یونانی همدوره هخامنشیان در سده ۵ قبل از میلاد مسیح، «روزی که بیشتر از همه مناسبت ها در بین ایرانیان جشن گرفته می شود، زادروز آنان است.»

مدل کیک تولدم مبارک جدید

کیک و شمع های تولد

یکی دیگر از رسوم جشن تولد، کیک تولدی است که بر روی آن به تعداد سال های سن فرد شمع روشن می شود یا از شمع هایی که نشاندهنده سن وی هستند استفاده می شود. فوت کردن شمع های روشن توسط فردی که جشن تولد برای او برگزار شده، به نشانه پایان سال های قبل است که تقسیم شیرینی کیک و شادی و تشویق حاضران برای ایجاد یک یادمان خوش از سال گذشته است. همچنین رسم است پیش از فوت کردن شمع، فرد متولد شده، برای سال یا سال های آینده خود یک آرزو کند. مطالعه بیشتر در مورد تاریخچه کیک تولد.

مدل کیک تولدم مبارک جدید

جشن تولد از منظر روانشناسی

قریب به اتفاق روانشناسان کودک، بر اهمیت و لزوم جشن تولد برای کودکان خصوصا بالای ۴ سال تاکید می کنند و معتقدند برگزاری یک جشن تولد مناسب اثرات مطلوبی بر روی رفتار کودکان از جمله قدرت اراده، دوست یابی، تعامل با اطرافیان، اعتماد به نفس و صمیمی تر شدن روابط خانوادگی دارد.

مدل کیک تولدم مبارک جدید

تولد طلایی چیست؟ چگونه جشن تولد طلایی را پیدا کنیم؟

هر فردی به طور نرمال یک تولد طلایی دارد و یک بار در طول عمر خود آن را تجربه می کند. تولد طلایی یا جشن تولد طلایی اصطلاحا به زمانی گفته می شود که سال و روز تولد شما مثل هم شود. مثلا اگر شما متولد روز ۱۴ فروردین باشید، باید تا سال ۱۴۱۴ صبرکنید تا روز طلاییتان برسد. البته ممکن است از روز معادل تولدتان در تقویم میلادی هم کمک بگیرید.

مدل کیک تولدم مبارک جدید

گران ترین جشن تولد دنیا

گران ترین جشن تولد دنیا به نام باول مک کارتی (Paul McCartney) در مارس ۱۹۹۷ ثبت شده است. این جشن تولد، یه چیزی در حدود ۸۴ هزار دلار یعنی نزدیک ۴۰۰ میلیارد تومان ناقابل خرج برداشته. همچنین یک جشن تولد گران قیمت دیگر برای تولد ۵۰ سالگی سلطان برونئی به رقم ۲۷ میلیون دلار یا ۱۵۰ میلیارد تومان در ۳۱ چولای ۱۹۹۶ یعنی یک سال قبل تر از آقای مک کارتی ثبت شده. شاید آقای مک کارتی که یک خواننده و شاعر پاپ است، می خواسته حال سلطان را بگیرد.

مدل کیک تولدم مبارک جدید

از تولد پارسال شما تا تولد امسال چه اتفاق هایی می افتد؟

زمان در گذر است و هیج وقت متوقف نمی شود. قدر لحظات عمر باارزش خود را بدانید. چن نمونه از اتفاق هایی که در طول یک سال زندگی شما می افتد به این شرح است:

  •  بین دو تولد پیاپی شما، بیش از ۵۰۰۰۰ زمین لرزه در زمین اتفاق می افتد.

  • درهمین زمان، ۷۶،۵۷۰،۴۳۰ نوزاد متولد می شود.

  • شما به عنوان یک انسان، به طور متوسط در سال ۱۰ میلیون دم و بازدم انجام داده اید، قلب شما ۲٫۵ میلیون لیتر خون، یعنی ۲٫۵ هزار متر مکعب تقریبا معادل حجم آب استخر مسابقات شنا پمپاژ  کرده، حدودا ۱۵۰۰ مرتبه خواب دیده اید و ۳۱ میلیون ثانیه را پشت سر گذاشته اید.

  • مدل کیک تولدم مبارک جدید

بازی های مناسب جشن تولد

بازی هایی که در جشن زادروز برگزار می شود به سن و سال مهمانان و فردی که تولدش هست وابسنه است. هرچند تعداد زیادی بازی عمومی وجود دارد که می توانند در سنین مختلف برگزار شوند. نکته مشترک همه باز های این جشن ها، دست جمعی بودن آن هاست. ساختن انواع کاردستی، بازی گل به چه رنگی، قایم باشک، پانتومیم چهره ها، پیداکردن با چشم بسته، دکتر بازی، خوراکی های رنگی، بزن به هدف، بیست سوالی، نقاشی با چوب بستنی، نقاشی در تاریکی، داستان را ادامه بده، پانتومیم، اسم و فامیل، فوت کی قوی تره، نقطه بازی و رد کردن بادکنک. برای دیدین بازی های جشن تولد بیشتر و روش بازی این مطلب را ببینید.

مدل کیک تولدم مبارک جدید

 

تولد کبیسه ای

در هر ۴ سال، یک مرتبه سال ۳۶۵ روز و اسفند ۳۰ روز خواهد داشت. این سال به سال کبیسه معروف است. فردی که روز تولد یا زادروز وی ۳۰ اسفند باشد، از نظر تقویمی هر چهار سال یک بار شانس دیدن زادروز خود را دارد. با این حال عموما جشن تولد وی عموما یا در روز ۲۹ اسفند یا اول فروردین سال های غیر کبیسه ای برگزار می شود.

مدلهای جدید و زیبا کیک تولد دخترانه ۲۰۱۸

مدل کیک تولدم مبارک جدید


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved