خانه » اخبار » اخبار ورزشی » بیوگرافی و عکسهای شخصی مهسا جاور قایقران

بیوگرافی و عکسهای شخصی مهسا جاور قایقران

بیوگرافی : مهسا جاور (زاده ۱۲ اردیبهشت ۱۳۷۳) قایقران روئینگ زن اهل ایران است. او همسر محسن محمدسیفی ووشوکار ایرانی است.

مهسا جاور (2)


مهسا جاور بانوی قایقران کشورمان است که توانست همانطور که هم خودش و هم مربی‌اش از پیش وعده داده بودند، اردیبهشت سال جاری در مسابقات کسب سهمیه المپیک علاوه بر جواز حضور در ریو مدال نقره این رقابت‌ها را هم بدست آورد. جاور نهمین و آخرین سهمیه المپیک را برای کاروان ورزشی بانوان ایران کسب کرد تا تعداد سهمیه‌های بانوان در المپیک ۲۰۱۶ به عدد ۹ برسد و رکورد شکنی اتفاق افتاد.

آنچه در رابطه با سهمیه المپیکی جاور مهم و حائز اهمیت است، این است که وی با کسب مدال نقره توانست به این سهمیه دست یابد، در حالی که پیش از این شاهد کسب سهمیه در ازای مدالی به این رنگ نبودیم. محسن شادی با مدال برنز و نقره سهمیه المپیک پکن و لندن را به دست آورد و در بخش بانوان هم هیچ وقت به این حد از موفقیت نرسیده بودیم.

جاور نهمین بانوی ورزشکاری بود که برای المپیک ریو سهمیه گرفت. سهمیه وی باعث شکسته شدن رکورد ورزشکاران المپیکی شد. پیش از این، رکورد حضور بانوان در میادین المپیک حداکثر ۸ ورزشکار بود اما جاور با مدال نقره و سهمیه المپیکی خود توانست از این رکورد پیشی بگیرد. بر همین اساس حضور وی در المپیک اهمیت ویژه ای دارد.

بانوی با اخلاق کشورمان ۲۲ سال دارد و متولد زنجان است. او بعد از مسابقات آسیایی اینچئون با انتشار عکسی ازدواجش با ورزشکار موفق کشورمان محسن محمدسیفی را تایید کرد. محمدسیفی یکی از ووشوکاران موفق کشورمان است.
مهسا جاور (6)

مهسا جاور و همسرش محسن محمدسیفی

جاور تقربا شش سال است که به قایقرانی روی آورده، او در این باره می گوید: زمانی که در دوره دبیرستان تحصیل می کردم، مسولان استعداد یابی فدراسیون قایقرانی برای انتخاب نفرات مستعد در قایقرانی به مدرسه‌ ای که در آن تحصیل می کردم آمدند. در آن موقع به دلیل فیزیک بدنی مناسبی که داشتم برای اردو تیم ملی انتخاب شدم. با پیشرفت سریعی که داشتم، بعد از گذشت شش ماه به تیم ملی بزرگسالان دعوت شدم.

در حال حاضر مهسا جاور حدود سه سال است که به عضویت تیم ملی رویینگ بانوان در آمده است. او پیش از آن که فعالیت حرفه‌ای خود را در قایقرانی آغاز کند. در سطح آموزش و پروزش در مسابقات آمادگی جسمانی و دو شرکت می کرد.

چهار مدال مسابقات قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان، مدال قهرمانی آسیایی در رده سنی جوانان، دو مدال کاپ آسیایی و یکی مدال برنز مسابقات آسیایی اینچئون از دستاوردهای این بانوی المپیکی ایران است.مهسا جاور (8)

جاور در خصوص حریفانش در رقابتهای ریو می گوید: خوشبختانه از قایقران های آسیایی شناخت خوبی دارم اما اروپایی ها را فقط از روی رنکینگ جهانی می شناسم به این دلیل که تنها یک دوره سابقه حضور در مسابقات جهانی و کسب سهمیه را در کارنامه دارم.

نماینده کشورمان در المپیک ریو عنوان کرده است، قصد دارم در المپکی ریو به فینال C رقابت‌های روئینگ برسد و همچنین رکورد ایران را دراین ماده بهبود ببخشد.

مهسا جاور ، هشتم مرداد ماه عازم ریو می شود. تنها قایران المپیکی کشورمان در بخش رویینگ تک نفره از ۱۶ تا ۲۵ مرداد ماه رقابت خود را با حریفان آغاز خواهد کرد. او در نخستین روز رقابت‌های روئینگ از ساعت ۱۶ قایق خود را به آب می اندازد. مهسا جاور نخستین بار حضور در المپیک را تجربه خواهد کرد. بانوی زنجانی تیم ملی قابقرانی کشورمان اکنون در فاصله ۳ روز باقی مانده تا زمان اعزام به المپیک ریو تمریناتش را در تهران پیگیری می کند.

سایت دلنا برای مهسا جاور آرزوی موفقیت می کند. امیدواریم او بتواند نتایج خوبی در این رقابت‌ها برای کشومان کسب کند.

مهسا جاور (7)

مهسا جاور و برادرش

  مهسا جاور

مهسا جاور (1)  مهسا جاور (3)

 

مهسا جاور (4)

مهسا جاور (5)


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved