خانه » اخبار » اخبار ورزشی » بیوگرافی ندا شهسواری + عکسهای شخصی ندا شهسواری تنیس

بیوگرافی ندا شهسواری + عکسهای شخصی ندا شهسواری تنیس

بیوگرافی ندا شهسواری + عکسهای شخصی ندا شهسواری تنیس

ندا شهسواری (1)

بیوگرافی : ندا شهسواری (متولد ۳۰ شهریور ۱۳۶۵ در کرمانشاه) بازیکن تنیس روی میز اهل ایران است. وی متولد شهر کرمانشاه و دانشجوی رشته تربیت بدنی است که از سال ۱۳۸۰ عضو تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران است.


حضور در المپیک

وی با قهرمانی در مسابقات آسیای میانه در ازبکستان، سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ را کسب کرد. او با حضورش در المپیک لندن، اولین زن ایرانی است که در رشته تنیس روی میز در المپیک حضور پیدا کرده‌است.  اما در این بازی‌ها با شکست در بازی اول برابر حریفی از نیجریه حذف گردید. شهسواری با قهرمانی دوباره در مسابقات آسیای میانه در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۵ سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ را به دست آورد.

ندا شهسواری بانوی کرمانشاهی و عضو تیم ملی تنیس روی میز کشورمان است. او دانشجوی کارشناسی رشته تربیت بدنی است.

شهسواری سابقه حضور در المپیک تابستانی ۲۰۱۲ را دارد. او در این بازی‌ها با شکست در بازی اول برابر حریفی از نیجریه حذف گردید. نفر اول تنیس روی میز بانوان ایران با کسب سهمیه المپیک لندن، نخستین زن در تاریخ پینگ پنگ ایران بود که به بازی‌های المپیک راه یافت. این رکورد برای المپیک ریودوژانیرو هم تداوم پیدا کرد.

تنها نماینده کشورمان در المپیک ریو از سال ۱۳۷۵ فعالیتش در تنیس روی میز ر آغاز کرده و در سال ۷۹ به عضورت تیم ملی در آمده است.

از افتخارات این بانوی کرمانشاه می توان به  قهرمانی در مسابقات آسیای میانه، که منجر به کسب سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ برای او شد اشاره کرد.

این ورزشکار کرمانشاهی، ماه می امسال در رده‌بندی جهانی به رتبه ۲۷۸ صعود کرده. برای کسانی که با وضعیت جهانی این رشته آشنایی ندارند شاید رتبه بالایی به نظر نرسد اما ندا در سالی که به المپیک لندن راه یافت، حتی جزو پانصد نفر برتر جهان نبود.

در جمع ۱۰۰ نفر اول جهان، فقط تعداد معدودی بازیکن غیر آسیایی حضور دارند. تازه اغلب آنها نیز چینی هستند ولی برای کشورهای اروپایی بازی می‌کنند.

نزدیک به یک سال است فتیم تنیس روی میز بانوان با یک مربی و دو بازیکن کره‌ای اردو مشترک برگزار کرده است.

پینگ پنگ باز کشورمان در حالی عازم برزیل می شود که مربی او سیما لیموچی درکنارش نخواهد بود. البته این مساله برای شهسواری طبیعی شده است. در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز این ورزشکار با هدایت سرمبری تیم مردان در مسابقه خود حاضر شد.

شروع بازی‌های المپیک ۲۰۱۶، بیستمین سال آغاز فعالیت ندا شهسواری در تنیس روی میز خواهد بود.

ندا شهسواری ۱۶ مرداد ماه از ۱۶:۳۰ در مرحله مقدماتی تنیس روی میز زنان در ریو به میدان خواهد رفت. او در صورتی که بتواند از مرحله مقدماتی بگذرد. روز یکشنبه در مرحله دوم این رقابت‌ها باید به میدان برود.

سایت دلنا برای ندا شهسواری پینگ پنگ باز خوب کشورمان آرزوی موفقیت می کند. امیدواریم او بتواند نتایج خوبی در المپیک برای کشومان کسب کند

 

ندا شهسواری (3)

ندا شهسواری (4)

 

ندا شهسواری

ندا شهسواری (2)


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved