خانه » آرایش و زیبایی » چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

در چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید با راز پوست زیبای زنان کره ای بیشتر آشنا بشوید و در پایان این مقاله زیبایی شما هم بتوانید به این راز با ارزش دست پیدا کرده و پوستی زیبا داشته باشید و …

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

آیا به دنبال این هستید که چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند با ما همراه باشید زنان کره ای معروف به داشتن پوست هایی صاف،شفاف و زیبا در دنیا هستند.

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

راز زیبایی پوست زنان کره ای

از نظر کره ای ها، داشتن پوستی نرم، صاف و شفاف بدون هیچ نقصی مهم ترین قدم برای رسیدن به موفقیت است و برای این منظور چه مرد و چه زن از شیوه های سنتی بهره می برند.

ماسک شیر

کره ای ها از شیر برای پاک کردن صورت استفاده می کنند و معتقدند شیر به نرم و لطیف شدن پوست کمک می کند. برای این کار مقداری شیر کم چرب یا پرچرب را در کاسه ای بریزید و به کمک پنبه روی صورت بمالید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا شیر روی صورت خشک شود. بعد صورتتان را آب بکشید و از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

ماسک برنج

برنج یک ماده غذایی حاوی ویتامین E، اسیدهای چرب اصلی و نشاسته است که به نرمی پوست کمک می کند. همچنین برنج در افزایش رطوبت پوست و تحریک و نوسازی سلولی پوستی و استحکام پوست موثر است. ماسک برنج در کره طرفدار دارد.

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

چرا باید پوست مان را پاکسازی کنیم؟

اشتباه رایجی که در جامعه وجود دارد این است که بسیاری از مردم پاکسازی پوست را برای کسانی لازم می‌دانند که از کرم و مواد آرایشی استفاده می‌کنند یا اینکه پاکسازی را فقط برای پوست‌های چرب و جوشدار مناسب می‌دانند.پاکسازی پوست در هر حال حتی اگر هیچ‌ گونه کرم یا مواد آرایشی‌‌ای استفاده نشده باشد یا حتی اگر فرد تمام روز در منزل باشد و از خانه خارج نشود باید انجام شود زیرا پاکسازی پوست برای پاک کردن پوست از سلول های مرده سطح پوست است.

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

با کدام مواد پوست را پاکسازی کنید؟

موادی که برای پاکسازی پوست استفاده می‌شوند باید با توجه به جنس پوست انتخاب شوند و انتخاب نادرست ممکن است باعث ایجاد عارضه برای پوست شود. پاکسازی را باید روزانه، هفتگی و ماهانه انجام داد.با توجه به نوع پوست می‌توان از تونر و شوینده‌های غیرصابونی مانند ژل‌های شستشو و پن‌های شستشو استفاده کرد. استفاده از مرطوب‌کننده بعد از پاکسازی همیشه لازم است. توجه کنید همواره از پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌های مناسب پوست خود استفاده کنید.

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

پاکسازی روزانه پوست:– در پوست‌های چرب ۲ بار در روز صبح و شب 
– در پوست‌های خشک و مختلط یک‌بار شب به شبپاکسازی هفتگی پوست:

پاکسازی هفتگی معمولا بعد از حمام باید انجام شود که شامل استفاده از لایه‌بردارهای مکانیکی (اسکراب ) و استفاده ازماسک صورت است. اسکراب‌ها با توجه به نوع پوست تفاوت دارند. اسکراب کردن یا لایه‌برداری پوست بعد از حمام برای پاکسازی سلول های پیر و مرده از سطح پوست است.

چرا زنان کره ای پوست زیبایی دارند

بعد از پاکسازی پوست بهتر است از یک ماسک صورت استفاده کرد. ماسک‌های صورت را می‌توان به صورت آماده یا در منزل با میوه و سبزیجات در دسترس همراه سفیده تخم‌مرغ یا روغن زیتون تهیه کرد.

توجه کنید با توجه به نوع پوست خود ماسک را تهیه کنید، مثلا روغن زیتون برای پوست چرب اصلا مناسب نیست و باعث چرب‌تر شدن پوست می‌شود یا استفاده از مرکبات مثل پرتقال و لیموترش برای پوست‌های خشک مناسب نیست و آن را خشک‌تر می‌کند.

پاکسازی ماهانه پوست:

پاکسازی ماهانه پوست باید ماهی یکبار یا هر چند ماه یکبار باید به صورت تخصصی و در مراکز تخصصی توسط افراد آموزش‌ دیده با مواد استاندارد انجام شود.

دکتر غلامحسین غفارپور، متخصص پوست، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved