خانه » آرایش و زیبایی » کاهش وزن جادویی در یک هفته

کاهش وزن جادویی در یک هفته

در کاهش وزن جادویی در یک هفته شما کاربران عزیز با روش کاهش وزن ۸ کیلویی در طول یک هفته آشنا خواهید شد و با رژیم های غذایی کم کردن وزن و  …

کاهش وزن جادویی در یک هفته

آیا به دنبال سریع‌ترین راه برای کم کردن وزن هستید؟ آیا در آینده نزدیک میهمانی بزرگی در پیش دارید و دوست دارید در لباسی که به تازگی خریده‌اید متناسب به نظر برسید؟ آیا طی چند هفته آینده یک قرار خیلی مهم دارید؟ دلیل اینکه می‌خواهید وزنتان را پایین بیاورید، هر چه که باشد، این مقاله بهترین راهنمای شما با نکاتی عالی است که کمکتان می‌کند به راحتی در یک هفته وزنتان را پایین بیاورید.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

کاهش وزن جادویی در یک هفته

برنامه غذایی برای ۸ کیلو کاهش وزن در یک هفته

خیلی مهم است که درست‌ترین روش کاهش وزن را برای متناسب کردن خودتان پیدا کنید و هیچوقت به سراغ قرص‌ها و مکمل‌های لاغری که این روزها تبلیغات آن را همه جا می‌بینید، نروید. اگر بتوانید یک رژیم‌غذایی سالم و درست را با یک برنامه تمرینی ترکیب کنید، آنوقت این می‌تواند برگ عبورتان برای سریع‌ترین راه برای کاهش وزن به طور طبیعی باشد. اولین و مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که به هیچ عنوان نباید وعده‌های غذایی را حذف کنید یا وعده‌های نامنظم داشته باشید. اگر فکر می‌کنید که نخوردن یک یا دو وعده غذایی و خوردن یک وعده سنگین در روز کمکتان می‌کند، اشتباه می‌کنید. همچنین باید حتما هدف واقع‌بینانه برای کاهش وزنتان داشته باشید و سعی کنید به آن هدف برسید. همیشه به خاطر داشته باشید که تا حد مشخصی می‌توانید با ورزش سخت و یک برنامه‌غذایی متعادل و سالم به بدنتان فشار بیاورید.

علت چاق شدن و اضافه وزن بعد از ازدواج چیست؟

کاهش وزن جادویی در یک هفته

یکی از متداول‌ترین برنامه های غذایی افرادیکه دوست دارند وزن کم کنند رژیم‌غذایی جنرال موتورز است که یکی از بهترین برنامه‌های غذایی است که می‌توانید از منابع مختلف پیدا کنید زیرا سریع‌ترین و طبیعی‌ترین راه برای کم کردن وزن را بدون مصرف مکمل‌های غذایی یا قرص‌های لاغری به شما پیشنهاد می‌دهد. جنرال موتورز یکی از کمپانی‌های بزرگ تولیدکننده ماشین است که یک برنامه‌غذایی به نام رژیم‌غذایی جنرال موتورز یا رژیم‌غذایی GM ارائه کرده است که کمپانی‌های بسیار و موسسات آموزشی بسیاری آن را دنبال می‌کنند زیرا این برنامه‌غذایی به ارتقاء سلامت کسانیکه در شرکت‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و صنایع دیگر فعالیت دارند کمک می‌کند. این برنامه‌غذایی برای همه گروه‌های سنی مناسب شناخته شده و حتی گفته شده که خیلی افراد توانسته‌اند با این رژیم در یک هفته تا ۸ کیلو از وزن خود را پایین بیاورند.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

 

خیلی‌ از شما شاید تا امروز به دنبال راه‌های مختلف بوده‌اید که بدون سختی کشیدن وزنتان را پایین بیاورید. شاید ورزش‌های مختلف از یوگا گرفته تا دویدن و بدنسازی را امتحان کرده باشیید اما نتوانسته‌اید از شر چربی‌های اضافه بدنتان خلاص شوید. اگر اضافه‌وزنتان یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های شماست، برنامه‌غذایی جنرال‌موتورز می‌تواند پاسخی برای این مشکل شما باشد.

برنامه‌غذایی جنرال موتورز

اگر برای شروع کردن برنامه‌غذایی جنرال موتورز آماده‌اید، اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که ذهنتان را برای این برنامه آماده کنید. فقط زمانی می‌توانید در برنامه کاهش وزنتان موفق شوید و به سریعترین روش وزنتان را پایین بیاورید که ذهنی آرام و کنترل‌شده داشته باشید. این برنامه‌غذایی برای یک هفته است و در آن فقط می‌توانید از موادغذایی که تجویز شده استفاده کنید. گفته می‌شود که اگر این رژیم را دقیق اجرا کنید می‌توانید بین ۵ تا ۸ کیلو از وزنتان را پایین بیاورید.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

تست بارداری خانگی بسیار معتبر و دقیق

مهمترین چیزی که باید مدنظر قرار دهید این است که به هیچ عنوان نباید گرسنه بمانید. گرسنگی کشیدن دقیقا نتیجه عکس می‌دهد و در آخر برنامه به جای اینکه وزنتان پایین آمده باشد، بالا هم خواهد رفت. این برنامه میزان و نوع دقیقی از موادغذایی را به شما پیشنهاد می‌دهد تا مطمئن شوید که همیشه سیر هستید. خیلی از کسانیکه این رژیم را گرفته‌اند متعجب بوده‌اند که چطور برنامه‌غذایی که از آنها گرسنگی کشیدن نمی‌خواهد اینقدر موثر وزنشان را پایین می‌آورد. اما جای نگرانی نیست، فقط کافی است که به دستورات این برنامه‌غذایی گوش کرده و به دقت آنها را اجرا کنید.

روز اول: میوه‌های تازه

روز اول مهمترین روز این برنامه‌غذایی است چون تازه می‌خواهید در دنیایی قدم بگذارید که بفهمید چطور می‌توانید وزنتان را پایین بیاورید. این رژیم می‌گوید که روز اول برنامه شما باید مختص میوه‌ها باشد. می‌توانید تا هر اندازه‌ای که می‌توانید از هر میوه‌ای که دوست داشتید به جز موز بخورید. میوه‌هایی مثل هندوانه و طالبی بسیار عالی هستند. همچنین باید بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب مصرف کنید و واقعا به هیج ماده‌غذایی دیگری دست هم نزنید، حتی سبزیجات خام یا پخته. اگر می‌خواهید این برنامه برایتان موثر باشد، فقط باید در طول روز اول از انواع میوه‌های مختلف تا جایی که دوست داشتید استفاده کنید. هر زمان که احساس گرسنگی کردید یک میوه بخورید و البته آب بنوشید.

مناسب ترین زمان ترک اعتیاد مادر باردار

کاهش وزن جادویی در یک هفته

 

روز دوم: سبزیجات

روز دوم این امکان را به شما می‌دهد که در طول روز تا جایی که دوست دارید سبزیجات مصرف کنید، چه به صورت خام و چه پخته. البته دقت کنید که برای پختن سبزیجات به هیچ عنوان نباید از روغن استفاده کنید. دقت کنید که سیب‌زمینی هم جز‌ء این سبزیجات به حساب می‌آید و بهتر است آن را به صورت آب‌پز یا بخارپز در ابتدای روز مصرف کنید که کربوهیدرات آن در طول روز بسوزد و مصرف شود. بعضی از بهترین سبزیجاتی که می‌توانید برای روز دوم برنامه‌غذایی‌تان استفاده کنید عبارتند از: لوبیا پخته، هویج خام یا پخته، بروکلی، خیار، کاهو، کلم پخته و خام و امثال آن. البته دستگاه گوارشتان در این روز کمی متفاوت‌تر از روزهای عادی عمل خواهد کرد و ممکن است دفعات بیشتری به دستشویی بروید. یادتان نرود که ۸ تا ۱۲ لیوان آب روزانه‌تان را روز دوم هم حتما مصرف کنید.

حل مشکل ریزش مو در فصل پاییز

روز سوم: با میوه‌ها و سبزیجات پوستی سالم داشته باشید

روز سوم برنامه‌غذایی جنرال موتورز به شما اجازه می‌دهد کل روز هم از سبزیجات و هم میوه‌ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که سیب‌زمینی را از سبزیجات و موز را از میوه‌ها مصرف نکنید. می‌توانید صبح رژیم میوه و عصر رژیم سبزیجات را داشته باشید و یا برعکس. ترکیب اینها با هم به خود شما بستگی دارد. مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب را فراموش نکنید.

روز چهارم: موز و شیر

روز چهارم شاید برای خیلی‌ها جذاب باشد. در طول روز می‌توانید ۸ تا ۱۲ عدد موز و تا ۳ لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران شوید که شاید این برنامه باعث گرسنگی‌تان شود اما برعکس آخر روز کاملا احساس سیری خواهید داشت. باید این سهم موز و شیرتان را طوری در طول روز تقسیم کنید که به هیچ عنوان در هیچ ساعتی احساس گرسنگی نکنید. مثلا یک عدد موز و یک لیوان شیرتان را صبح، یک لیوان شیر و چند عدد موز را در ظهر، ۳ عدد موز را عصر و یک لیوان شیر و باقیمانده موزها را شب مصرف کنید. اگر این برنامه را رعایت کنید به هیچ عنوان در طول روز احساس گرسنگی نخواهید کرد.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

 

روز پنجم: گوجه‌فرنگی

روز پنجم روزی است که می‌توانید کمی برای خودتان میهمانی بگیرید. در این روز می‌توانید یک فنجان برنج برای ناهار و شش تا هفت گوجه فرنگی در طول روز بخورید. ازآنجا که احتمال دارد در بدنتان میزان بالایی اسید اوره تولید شود، بهتر است مصرف آب را به ۱۲ تا ۱۵ لیوان برسانید.

روز ششم: یک فنجان برنج

در این روز هم این امکان را دارید که برای ناهار یک فنجان برنج مصرف کنید و باقیمانده روز را مثل روز سبزیجات بگذرانید. دقت کنید که در این روز هم بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید. مطمئنا در این احساس سبکی بیشتری می‌کنید و جای شک نیست که دستگاه گوارشتان هم تقویت شده است.

روز هفتم: آب میوه و سبزیجات

این آخرین روز برنامه‌غذایی جنرال موتورز است. در این روز اجازه دارید یک فنجان برنج و هر چقدر دوست دارید سبزیجات و آبمیوه موردعلاقه‌تان را بخورید. این بهترین روز کل هفته‌تان خواهد بود.

مطمئنا متوجه کاهش وزن بسیار خوبی در بدنتان خواهید شد و کاری هم جز دنبال کردن یک برنامه میوه و سبزیجات و آب نکرده‌اید.

این برنامه‌غذایی فواید دیگری هم برای شما خواهد داشت. خواهید دید که پوستتان بسیار شفاف‌تر از قبل شده و دستگاه گوارشتان هم بسیار بهتر از قبل عمل می‌کند. بهترین چیزی که نصیبتان می‌شود این است که بین ۵-۴ کیلو یا حتی بیشتر وزن کم کرده‌اید.

برای همه آنهایی که برای کم کردن اضافه‌وزنشان به خودشان گرسنگی می‌دهند این سالم‌ترین و سریع‌ترین راه برای پایین آوردن وزن است.

توجه: پیش از هر رژیم غذایی برای کاهش وزن، حتما با پزشک خود مشورت کنید./ مردمان

کاهش وزن جادویی در یک هفته

 

«معجزه لاغری در ۳روز»، « ۵روزه ۷کیلو لاغر شوید»، «اسرار لاغری ۳روزه»، «ژل لاغری ۳روزه»‌، «رژیم کانادایی ۱۵روزه» و…؛ تبلیغات مربوط به رژیم‌های لاغری سریع در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای و از طریق نرم‌افزارهای موبایلی و اس‌ام‌اس، مخاطبان زیادی را در طول شبانه‌روز بمباران می‌کند. این تبلیغات اینقدر اغواگرانه هستند كه افراد زیادی بدون توجه به عواقب این رژیم‌ها كه مشخص نیست براساس چه اصولی نوشته شده‌اند تصمیم به لاغری با استفاده از این رژیم‌ها می‌‌گیرند اما عواقبی كه در پس این رژیم‌های لاغری وجود دارد گاهی سال‌ها فرد را درگیر می‌كند و سلامت وی را به خطر می‌اندازد. خیلی از افراد برای رسیدن به تناسب اندام دست به هر اقدامی می‌زنند و سعی می‌كنند با رژیم‌های ساختگی و بدون پایه و اساس وزن خود را كاهش دهند. این درحالی است كه رژیم‌های ساختگی و معجزه‌آسا فقط برای مدتی كوتاه می‌توانند فرد را خوشحال كنند و مدت زیادی نمی‌گذرد كه این تناسب اندام ساختگی از بین رفته و فرد مجبور می‌شود رژیم‌های سخت‌تری را نسبت به گذشته انجام دهد كه عوارض آن روی سلامت فرد گاهی جبران ناپذیر است.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

راز سرما نخوردن بعضی افراد

رژیم‌های كوتاه مدت پایه علمی ندارد

دكتر سیدمرتضی صفوی، متخصص تغذیه در این‌باره، می‌گوید: رژیم‌های كوتاه‌مدت لاغری هیچ پایه و اساس علمی ندارند و جز آسیب‌رساندن به بدن كار دیگری انجام نمی‌دهند. به گفته این متخصص تغذیه این رژیم‌ها با كاهش آب بدن وزن را در كوتاه‌مدت كم می‌كند و چربی بدن آب نمی‌شود و فرد تصور می‌كند كه به لاغری دلخواه خود نزدیك می‌شود اما واقعیت این است كه بعد از گذشت چند روز وزن بدن دیگر كم نشده و ثابت باقی می‌ماند. وی می‌گوید:‌ هر فردی با انجام رژیم غذایی مطلوب و علمی می‌تواند بدن مناسبی داشته باشد و سالم‌تر هم زندگی كند و دستیابی به لاغری‌های چند روزه و معجزه‌آسا كاملا اشتباه است. به همین دلیل گفته می‌شود كه برای حذف چربی‌های اشباع و حیوانی در غذاها باید تركیبی از رژیم غذای مناسب و ورزش را زیرنظر پزشك متخصص در پیش گرفت. نقش ورزش را همراه رژیم غذایی نباید فراموش كرد و با انجام حركات ورزشی هدفدار می‌توان چربی‌ها را درناحیه‌های مختلف بدن حذف یا كم كرد.

صفوی با اشاره به تبلیغاتی كه درخصوص لاغری یا چاقی موضعی انجام می‌شود، می‌گوید:‌ برخی تبلیغات دارویی افراد را درباره لاغری یا چاقی موضعی به اشتباه انداخته و تصور می‌كنند با استفاده از فلان داروی گیاهی یا شیمیایی می‌توانند مثلا صورت خود را چاق و یا چربی شكم را آب كنند. ما نمی‌توانیم بگوییم یك ماده غذایی بعد از جذب در بدن به سمت چربی‌های شكمی حركت و آنها را آب می‌كند و یا فقط صورت فرد را چاق یا لاغر می‌كند. به گفته وی به جای تمركز روی داروهایی كه مشخص نیست چه اثرات جانبی دارند و تكیه به رژیم‌های چند روزه بی‌پشتوانه باید روی غذاهایی كه خورده می‌شود دقت و غذاهای مورد استفاده را هوشمندانه انتخاب كرد.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

 

راهكار غیر علمی سونا

استفاده از سونا موضوع دیگری است كه برای لاغری استفاده می‌شود. دكتر صفوی در این‌باره می‌گوید: باور لاغرشدن با استفاده از سونا از آنجا ناشی می‌شود كه سونا باعث خشك شدن آب بدن و در نتیجه كاهش وزن می‌شود. همین موضوع درخصوص داروهای مدر و مسهل هم صدق می‌كند و این موارد باعث كاهش آب بدن می‌شود و تأثیری روی لاغری ندارد بلكه آسیب‌هایی را به كبد، كلیه و سیستم گوارشی بدن وارد می‌كند. وی درخصوص رژیم‌های لاغری با استفاده از میوه نیز گفت: این رژیم‌ها هم برخلاف تبلیغاتی كه می‌شود چندان تأثیر‌گذار نیستند و تنها عوارض آنها آسیب‌هایی است كه به فرد وارد می‌شود.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

 

لاغر شدن راه میانبر ندارد

دكتر فرید ذاكر، پژوهشگر كاهش وزن و متخصص تغذیه نیز در این‌باره، می‌گوید:‌ تبلیغات رژیم‌های غذایی سریع چند روزه نوعی فریبكاری است و صحت علمی ندارد و اینكه گفته می‌شود با استفاده از این رژیم‌ها می‌توان ۳تا ۵كیلو وزن در چند روز كم كرد اصلا امكان پذیر نیست مگر اینكه رژیم مورد استفاده كم كالری بوده و در كنار آن ورزش‌های سنگین انجام شود و یا فرد داروهای مدر و مسهل و یا هورمون‌هایی كه سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند، در كنار این رژیم‌ها استفاده كند، كه همه اینها برای بدن زیانبار است. وی با تأكید بر اینكه بعد از این رژیم‌های سخت قطعا فرد دوباره دچار افزایش وزن می‌شود، می‌گوید: برای كاهش وزن ماندگار حتما قبل از هرگونه رژیمی باید دلایل اضافه وزن شناسایی و آن دلایل از بین برود؛ چرا كه اگر بدون شناسایی دلیل اضافه وزن، رژیم گرفته شود این رژیم محكوم به شكست است. به گفته ذاكر رژیم‌هایی كه تنوع غذایی ندارند و نیازهای اولیه بدن به مواد غذای را تأمین نمی‌كنند نه‌تنها باعث سوء تغذیه می‌شوند بلكه عوارض روحی و روانی نیز به‌دنبال خود خواهند داشت.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

پیشنهاد برای پر و چاق شدن صورت

حد طبیعی لاغری ماهانه

این متخصص تغذیه با اشاره به این نكته كه حد طبیعی كاهش وزن برای لاغر شدن ۲ تا ۴ كیلوگرم در هر‌ماه است، می‌گوید: رژیم‌های نوبتی لاغری كه فرد در آن مثلا یك هفته رژیم می‌گیرد و بعد ۳روز به روال قبل از رژیم غذا می‌خورد و دوباره یك هفته رژیم سخت می‌گیرد، شوك‌های مقطعی است كه نتیجه‌‌ای جز كاهش مقاومت بدن و كاهش سوخت‌وساز و در نهایت شكست رژیم غذایی ندارد.

به گفته وی بهترین راه برای رژیم این است كه راه‌حل مشكل چاقی را درون خود فرد جست‌وجو كنیم، چرا كه لاغر شدن مسیر میانبر ندارد و كاهش وزن یك اتفاق جادویی نیست كه فورا اتفاق بیفتد. كاهش وزن یك مسیر و یك روند است كه باید طی شود. فرق یك فرد ۶۰ كیلویی با یك فرد ۸۰كیلویی فقط در وزنشان نیست. این دو نفر در عادت‌ها، انتخاب‌ها و سبك زندگی با هم متفاوتند. یك فرد ۸۰كیلویی اگر می‌خواهد واقعا به یك فرد ۶۰كیلویی تبدیل شود باید با آموزش و تمرین، استحقاق ۶۰كیلویی شدن را پیدا كند و این روند نیازمند برنامه‌ریزی تخصصی و صرف‌زمان، رفتاردرمانی و شناخت‌درمانی است. این شخص به هرشكل دیگری لاغر شود، لاغری ظاهری و موقتی خواهد بود و دیر یا زود رشته‌هایش پنبه خواهد شد و به وزن قبلی‌اش برخواهد گشت.

کاهش وزن جادویی در یک هفته

بهترین و سریعترین روش برای از بین بردن جای جوش صورت

رژیم‌های غذایی كه جنبه علمی ندارند

دكتر سیدمرتضی صفوی می‌گوید: رژیم‌های غذایی كوتاه‌مدت جنبه علمی ندارند. اگر نگاهی به صفحات وب بیندازید، متوجه می‌شوید كه هزاران نوع رژیم لاغری مختلف و كاهش وزن در اینترنت وجود دارد كه در مناطق مختلف دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد اما اكثر این رژیم‌ها مورد تأیید نیستند چرا كه اغلب آنها با برنامه غذایی نامتعادل و تغییر در مصرف برخی مواد خوراكی باعث به هم خوردن متابولیسم پایه بدن و كاهش وزن غیرطبیعی می‌شوند. مثلا برخی رژیم‌ها شامل حذف گروه نان و غلات می‌شود، این در حالی است كه حذف هیچ‌یك از گروه‌های غذایی درخصوص لاغری توصیه نمی‌شود. با این كار ممكن است وزن كم شود اما كمبود موادمغذی آثار نامطلوب روانی برجای خواهد گذاشت. اگرچه مدت زمان این برنامه‌های لاغری كوتاه‌مدت است اما نامتعادل بودن آن به‌شدت سلامت بدن را به‌خطر می‌اندازد.

امیدوارم از این مقاله سلامتی و زیبایی در سایت دلنا نهایت استفاده را برده باشید.

كم كردن وزن در دو هفته, كم كردن وزن, كم كردن وزن با تردميل, كم كردن وزن طبيعي, كم كردن وزن ایده, كم كردن وزن در ده روز, كم كردن وزن با ورزش, كم كردن وزن در يك هفته, كاهش وزن ۲ كيلو در هفته, كاهش وزن سريع, كاهش وزن در ۲۰ روز, كاهش وزن با حذف برنج, كاهش وزن شهره لرستانی, كاهش وزن غير طبيعي, كاهش وزن در دوران شيردهي, كاهش وزن و سايز, كاهش وزن در يك ماه, كاهش وزن در بارداري


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved