خانه » دانلود » دانلود آهنگ » دانلود اهنگ بلوچستان در حالا خورشید

دانلود اهنگ بلوچستان در حالا خورشید

در دانلود اهنگ بلوچستان در حالا خورشید شما کاربران عزیز سایت دلنا می توانید با مراجعه به ادمه مطلب اهنگ کامل بلوچستان را دانلود نمایید  …….

دانلود اهنگ بلوچستان در حالا خورشید

امروز اهنگی بسیار جذاب در برنامه حالا خورسید پخش شده است که بسیار جذاب و مهیج بوده این اهنگ در رابطه با بلوچستان بوده است خواننده این اهنگ  بوده است

دانلود اهنگ بلوچستان در حالا خورشید

دانلود اهنگ بلوچستان در حالا خورشید

بلوچستان کجاست :

به گزارش سایت دلنا بلوچستان منطقه‌ای است در بخش جنوب شرقی فلات ایران، که از کویر کرمان در شرق بم و کوه‌های بشاگرد تا مرزهای غربی سند و پنجاب را در بر می‌گیرد. مرزهای دقیق آن مشخص نیست و مساحت حدودی آن بیش از نیم میلیون کیلومتر مربع است. جمعیت این سرزمین خشک و کوهستانی عمدتاً کوچگرند. به نظر می‌رسد این منطقه در طول تاریخ بین حوزه‌های نفوذ ایران و هند تقسیم شده‌است و از سال ۱۸۷۰ رسماً بین افغانستان، ایران و هند (بعدتر پاکستان) تقسیم شده‌است.بلوچستان هم‌اکنون نام بخشی از استان واقع در جنوب شرقی ایران و همچنین بزرگ‌ترین ایالت کشور کنونی پاکستان است که در غرب این کشور واقع شده و به آن بلوچستان پاکستان هم می‌گویند. مشهور بوده که یونانی‌ها آن را «گدروزیا» نامیدند. در زمان قدیم در سرزمین بلوچستان باتلاق بسیار وجود داشت و «اراینا» در زبان سانسکریت به معنی باتلاق است و برخی معتقدند از ترکیب این دو کلمه با کلمه «مکا» کلمه‌ای پدید آمد که به مرور زمان به «مکران» تبدیل شد. واژهٔ بلوچستان نیز از زمانی اطلاق شد که بلوچ‌ها در آن سکونت کردند.

رقابت فرانسه و انگلیس بر سر پلوچستان

رقابت دولتهای فرانسه و انگلیس بر سر هندوستان، انگلیسها را برآن داشت تا کنترل بلوچستان را که یکی از معابر دسترسی به هندوستان بود، به دست بگیرد. انگلیسیها برای جدا کردن بلوچستان از ایران اقدامات گسترده‌ای برای شناسایی این سرزمین انجام دادند. از جانب دیگر دولت ایران در تلاش بود تسلط خود را بر این نواحی گسترش دهد. در دوره ناصرالدین شاه، دولت مرکزی تسلط و گسترش نفوذ خود را در بلوچستان و مرزهای شرقی ایران افزایش داد. این حرکات سبب شد تا انگلیس سرحدی برای جلوگیری از پیشروی ایران تعیین نماید. انگلیس بعد از کشیدن خطوط تلگراف، درخواست تعیین حدود متصرفی دولت ایران را در بلوچستان نمود، اما با مخالفت دولت ایران مواجه شد. ناصرالدین شاه که قدرت مقاومت در برابر سیاست انگلیسیها را نداشت، تن به تشکیل کمیسیونهای مرزی مشترک داد. نتیجه کار این کمیسیونهای مرزی، واگذاری بخشهای وسیعی از بلوچستان و تشکیل بخشی از منطقهٔ حایل برای هندوستان بود.

ترانه سرا این اهمگ اقای رفیع راهچار می باشد

آهنگ نواز : استاد نسیم بلوچ می باشد

میکس اقای مهرداد حسن پور می باشد

تنظیم اقای محمد دهقان می باشد

دانلود با کیفیت ۱۲۸


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved