خانه » اخبار » قیمت خودرو » برلیانس c3 | مشخصات و قیمت خودروی برلیانس C3

برلیانس c3 | مشخصات و قیمت خودروی برلیانس C3

برلیانس c3 | مشخصات و قیمت خودروی برلیانس C3

در این مطلب میتوانید تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد خودرو برلیانس c3 را بدست آورید. پس ادامه مطلب را از دست ندهید

خودرو برلیانس c3

ارزان‌ترین شاسی‌بلند ایران خودرو، یعنی دانگ‌فنگ H30 کراس، بزودی باید با رقیب جدیدی در ایران مواجه شود. استقبال خوب مشتریان از رنو ساندرو استپ‌وی و همچنین کیفیت قابل قبول ساخت آن، دو عامل مهمی است که این روزها سایپا را در مقام برتری نسبت به ایران خودرو قرار داده. ولی سایپایی‌ها درصدد عرضه محصول جدیدی هستند که در کنار ساندرو استپ‌وی ممکن است ایران خودرو را با مشکل جدی روبرو کند.

خودرو برلیانس c3

خودرو برلیانس c3

خودرو برلیانس c3

 

نام محصول جدیدی، که قرارست به خط تولید پارس خودرو بیاید، برلیانس C3 یا برلیانس H320 Cross است. نخستین‌باری که برلیانس دست به معرفی C3 زد به سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد که از این شاسی‌بلند کوچک در نمایشگاه خودرو شانگهای و البته در قالب مدل مفهومی رونمایی کرد؛ جالب است بدانید که در همین نمایشگاه برای اولین‌بار از برلیانس H330 نیز رونمایی شده بود.

C3 البته محصول کاملا تازه‌ای نیست بلکه نسل جدید Brilliance Junjie Cross است که از سال ۲۰۰۹ با نام‌های دیگری مانند Brilliance FRV Cross یا حتی Brilliance M2 Cross راهی بازار چین شد. ابتدای ۲۰۱۲ نیز خط تولید این محصول، به علت فروش بسیار پائینی که داشت (کمتر از ۱۵۰۰ دستگاه طی ۳ سال) متوقف شد. برلیانس نیز که شرایط را بحرانی می‌دید ترجیح داد نسل دوم این خودرو را با ظاهری جذاب‌تر، امکانات بیشتر و حتی نامی جدیدتر معرفی کند که به خلق برلیانس C3 در ۲۰۱۳ ختم شد.

خودرو برلیانس c3

خودرو برلیانس c3

 

خودرو برلیانس c3

حالا که شاسی‌بلند کوچک برلیانس را شناختید باید بگوییم که نکته عجیبی درموردش وجود دارد: این خودرو قرار بود از سال ۲۰۱۴ به بازار چین عرضه شود، ولی هنوز خبری از آن نیست و تولید نشده است. بنابراین دور از انتظار است که تولید این محصول جدید قبل از چین در ایران آغاز شود، مگر آنکه برلیانس خواب‌های تازه‌ای برای بازار ایران دیده باشد.

دقیقا همان تفاوتی که ساندرو استپ‌وی با ساندرو هاچ‌بک دارد، برلیانس C3 هم با برلیانس H320 دارد. این خودرو پلتفرم مشترکی با H320 دارد و حتی از پیشرانه و گیربکس آن بهره می‌برد. کابینش نیز کوچک‌ترین تفاوتی با کابین H320 ندارد و احتمالا سایپا همان امکاناتی که برای H320 درنظرگرفته است در C3 نیز استفاده می‌کند.

آخرین باری که سایپا، برلیانس C3 را به مردم نشان داد در نمایشگاه خودرو مشهد ۹۵ بود. جالب‌ اینجاست نسخه‌ای که سایپا در مشهد رونمایی کرد دقیقا همان مدل مفهومی C3 است که سال ۲۰۱۳ رونمایی شد! تصاویر زیر مربوط به رونمایی آن در نمایشگاه مشهد است.

خودرو برلیانس c3

خودرو برلیانس c3

خودرو برلیانس c3

 

قیمت برلیانس c3 :

مسئولان غرفه سایپا در نمایشگاه مشهد قیمت C3 را در بازه ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان اعلام کرده بودند که در این صورت به غیر از دانگ‌فنگ H30 کراس ایران خودرو، ساندرو استپ‌وی سایپا و لیفان X50 کرمان موتور رقیب دیگری در ایران ندارد. برلیانس C3 به احتمال زیاد از اواخر تابستان ۹۶ به ایران می‌آید.

 


Copyright Delna.ir© 2018- All rights Reserved